Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri fogászati asszisztensne...

Megéri fogászati asszisztensnek tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyire keresett szakma?

Mennyire könnyű elhelyezkedni?



2019. nov. 7. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha van valami jó kis magándoki ismerősöd, akkor megéri.
2019. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Az aszisztens csak a doki keze alá adja a kért anyagot, eszközt. Nem hinném hogy a maszek fogorvos ezért túl sokat fizetne.

Egy árufeltöltő jobban keres.

2019. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 eva.eva válasza:
42%

Hat egyaltalan nem. Lassan ket eve dolgozom a szakmaban tobb magan rendeloben is dolgoztam hat egyik rosszabb mint a masik.A magan rendelokben a bejelentes nem igazan divat 4 vagy 6 oranal tobbe nem igazan akarnak bejelenteni ugyse ha naponta dolgozol 12-13 orat szoval a fizetett szabadsagot azt most felejtsd el de persze vannak kivetelek (bar azzal en meg nem talalkoztam). Altalaban oraberbe fizetnek ami nevetsegesen alacsony bar moatansagra javult valamicsket a helyzet de 1600nal tobbet nem nagyon szeretnek adni az a maximum! Arrol nem is beszelve hogy maga a tanfolyam nem konnyu rengeteget kell tanulni es a vizsga is nehez arrol nem is beszelve ha fizetos iskolaba mesz akkor rihadt draga aminek az arat nem fogod vissza keresni! A beosztasodat leginkabb nem az hatarozza meg hogy mennyire vagy jo asszisztens hanem hogy az orvos melyik asszisztenssel szeret beszelgetni de az meg a jobbik eset ha csak beszelgetni akar!!!!! Persze tisztelet a kivetelnek! Emellett legyen minimum 2-3 eves munka tapasztalatod beszeljel nyelveket es takaritsad a rendelot! Takaritot nem fognak kulon fizetni altalaban az asszisztens a takarito is! Amit vagy megfizetnek vagy nem! Dolgoztam mar olyan helyen is ahol a paciens mosdot is az asszisztenseknek kellett takaritani..

De arra is volt mar pelda hogy muszak utan csak 30 percet lehetett takaritani megvolt egy sorrend hogy miket kell megcsinalni ami legjobb esetben is egy orat vett igenybe. 30 percet irhattam be jelenletibe szoval magyarul fel orakat ingyen takaritottam! Szoval a legtobb helyen hulyenek akarjak nezni az asszisztenseket plhszban ha arrol van szo akkor viseld el az orvos bunko stilusat hogy kapjal fizetest.. Nem kell bedolni a fizetos iskolak reklamjainak hogy ez mennyire jo szakma es halalra fogod magad keresni! Pluszban ha meg ez nem lenne eleg akkor mehetsz havi 120 ezer forintert allamiba hajlektalanok szajaba nyukalni!

Most minden erommel azon vagyok hogy szeptemberre elkezdjek egy masik tanfolyamot es megszabaduljak ebbol az egeszbol..

2020. ápr. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Süt a keserűség és az irigység a 3-mas számú válaszoló írásából... egyrészről akkor írj olyat, hogy "legtöbb helyen", ha valóban van valami reprezentatív statisztikád, ami nyilvánvalóan nincs. Írod, hogy beszéljen idegen nyelveket: ez tudjuk, hogy maximum határ menti rendelőkben lehet fontos, nem az alföldi kisvárosban, már csak azért sem, mert elképesztően gyenge képességű asszisztenseket dob ki magából a rendszer, akik a saját anyanyelvükön nem kommunikálnak, érdekes is lenne, ha mindenhol elvárás lenne, hogy beszéljen németül, miközben magyarul is csak nyögdécsel, alapvető udvariassági formulákkal nincs tisztában és nekem, az orvosnak ég a pofám, amikor kimegy az asszisztensnő és mindenkivel úgy tegeződik, mintha legalábbis régi ismerősök lennének, holott nem. Elő ne add itt, hogy mekkora elvárás van veletek szemben, mert azért az átlag fogorvosi rendelő marhára nem úgy néz ki, persze ha te elmentél egy jól hangzó, határ menti franchiseba, ahol egyébként a fiatal alkalmazott fogorvosokkal is pont úgy bánnak, mint veled, akkor ne nagyon csodálkozz. Nálunk érdekes módon meg vannak becsülve az asszisztensnők, még orvosi szemmel nézve is igen szépen ki van egészítve a fizetésük, aki nyugdíj előtt állt, ott konkrétan az orvos több fizut adott neki, mint saját magának, hogy jó nyugdíja legyen. Te voltál sz*r helyen és ebből levonod a konzekvenciát, hogy mindenhol sz*r.


Hogy én kivel szeretek dolgozni, nem az határozza meg, hogy kivel lehet jót csevegni, vagy ki néz ki jól. Furcsa is lenne, nő vagyok és egyébként a mi évfolyamunk 46 főjéből mindösszesen 7 volt férfi, tehát nagyon is számítani lehet arra, hogy ez az állítólagos szempont, hogy beszélgetni akar (és az a jobbik eset ugye) egyre ritkább lesz, hiszen nőtöbbség lesz itt is, hacsak nem az van már most! Elmondom nekem mik a lényeges szempontjaim: tudjon az anyanyelvén kommunikálni (pl te, az írásod alapján már kiestél a rostán), tudja, hogy mik a legfontosabb dolgok egy fogorvosi rendelőben, mi élvez prioritást (az első és legfontosabb a mi egészségünk, utána pedig a sterilitás, higiénia, tisztaság), dolgozzon a kezem alá, ne kelljen minden egyes lépésnél egyenként elmondani, hogy mit kérek és hányat, tudja magától (hiszen járt iskolába), ha elhangzik egy diagnózis, akkor kb milyen anyagokat, műszereket fogok használni (nem egy rakétatudomány azért), adminisztráljon jól, hiszen ha már lepapírozunk mindent, akkor az legyen jól leírva, ne hetekkel később derüljön ki, hogy rossz fogat írt fel, rossz kezelést, rossz diagnózist stb.

Én nagyon szívesen elmondom, hogy az én asszisztensnőm minden hónapban megkapja a 300ezret. Nem, nem ennyi a bejelentett bére valóban, mert még csak felfutóban van a rendelő, mint ahogy a saját bejelentett bérem sem annyi, amennyit én hazahozok. Fizetett szabadságra elmehet bármikor, egy kikötés van: az ő dolga beszerveznie maga helyett mást, de ez nálunk nem gond, mert 7-en dolgozunk fogorvosok egy épületben, és van 9 asszisztensnő. Persze általában igyekszünk összeszervezni a szabadságokat, de az nem igaz, hogy az ő véleménye nem szempont, ha nekem marhára mindegy, hogy július mely hetében megyek el, neki viszont nem, akkor én alkalmazkodom ő hozzá. Egy dolgot nem lehet: utolsó pillanatban beközölni, hogy nem jön dolgozni és ez tetézve, hogy nem szervez maga helyett mást. Van az a szituáció, ahol elfogadható (baleset, családon belül halál), de azért ezek nem minden héten történő események. Késni nem késhet, de én sem szoktam soha. Semmi olyat nem várok el, amit magam ne tennék meg.


Takarításra visszatérve: basszuskulcs, ez a munkád egy része. Mintha én azon visítoznék, hogy fogat kell húzni. Van nálunk ugyan takarítónő, de ő a váróért felel, esetleg felmos a rendelőben, de a rendelők takarítása mindenhol az asszisztensnő feladata. Érdekes, nálunk megy fél óra alatt is munka után, bár nyilván eleve egész nap rend van tartva, mindannyian odafigyelünk arra, hogy mindent visszarakjunk a helyére, csak az van elöl, amit használni szeretnénk.

És nehogy már attól hanyatt kelljen vágódni, mert te odaállsz a páciens mellé és elszívod a szájából az elszívni valót, nem te hajolsz bele az arcába, hanem az orvos, nem a te arcodba spriccel nyál, vér, genny, hanem az orvos arcába, te fele olyan veszélynek és undormánynak nem vagy kitéve, mint az orvos. Ha pedig te mások szájában nyúlkálsz, akkor vagy túllépted a hatásköröd, ami illegális, vagy hazudsz, mert te maximum az elszívón keresztül kerülhetsz kapcsolatba más szájával, kivéve ha dentálhigiénikus vagy, de dentálhigiénikusként elég valószínűtlen, hogy hajléktalanokat depurálsz, vagy róluk veszel lenyomatot. Többek között ezért az övé a nagyobb pénz, nem beszélve a felelősségről, illetve a tudásról, hiszen a te munkádért is az orvos a felelős, ha te valamit elrontasz és kijön egy ellenőrzés, őt veszik elő, nem téged.



Kérdező: ne higgy neki. Ha jól dolgozol, jól kommunikálsz, és jó helyre mész, meg fogják becsülni a munkádat. Egy dolgot nem szabad: elfelejteni, hogy te ott ki vagy. Bármilyen jó kapcsolatot is ápolsz az orvossal, te neki dolgozol, alá vagy rendelve. Mi nem kommunikálunk úgy az asszisztensekkel, mintha a csicskáink lennének, ez is hazugság, de mikor elbambul, vagy elkezdni nyomogatni a telefonját, nekem meg épp szükségem lenne rá, akkor persze rászólok, hogy jöjjön, hiszen az a dolga, hogy a kezem alá dolgozzon. Aki ezt nem tudja elviselni (lásd 3-mas válaszoló), az ne menjen fogászati asszisztensnek.

2020. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a kérdésre válaszolok, de nekem is feltűnt, hogy a fogászaton, ahova járok, minden asszisztens kimondottan csinos és szép arcú, még női szemmel is.

Nem mellesleg, kiemelkedően mosolygósak, kedvesek (tudod, amikor ránézel valakire és látod rajta, hogy nem megjátszott mosoly, hanem belülről fakad) és irigylésre méltóan intelligensen nyilvánulnak meg.

Én is szeretnék (illetve szerettem volna) fogászati asszisztensnek tanulni, viszont összevetettem magam azokkal az asszisztensekkel, akikkel találkozom a fogászaton és be kellett látnom, hogy a lábuk nyomába sem érek, soha nem tudnám olyan profin csinálni, ahogy ők és emberileg is elmaradok tőlük. Ezt az embernek magának kell éreznie, hogy alkalmas-e bizonyos feladatokra, tudná-e jól csinálni. Választanád-e saját magadat, akarnál-e magaddal együtt dolgozni vagy akarnád-e, hogy te legyél az asszisztens, aki az orvosod keze alá dolgozik.

Szóval nem biztos, hogy az a kérdés, hogy objektíven megéri-e fogászati asszisztensnek tanulni, hanem az, hogy NEKED megéri-e, tudnál-e olyan jó lenni a szakmádban, hogy megérje. Ezt magadnak kell eldönteni, hisz te ismered önmagad.

2020. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
40%

A 4. válaszoló nemcsak roppant gőgös és nagyképű,de az empátia olyan,mint fogalom is ismeretlen számára.

A fogászati asszisztens képzésen nincs szó arról,hogy valaki az orvos saját tulajdonú csicskása lesz.Ebbe nem avatnak be,pedig így gondolják.Hacsak nem óriás birodalomba mész kedves kérdező,ahol a fogorvos nem a főnököd.

Én elvégeztem a dentálhigiénikus képzést a Szegedi Egyetemen,mivel viszont a dentálhigiéniának,nincs különösebb protokollja Magyarországon(összemossák az asszisztenciával),emiatt meg kellett csinálnom a fogászati asszisztensi képzést is,hisz csak általában a kettőt egyben keresik.

Hát,amit én is átéltem az évek során úgy,hogy egy több diplomás ember vagyok az nonszensz..

A fogorvosok nagy része,ahogy nézem a 4.válaszoló is úgy viselkedik,mintha ő sza*ta volna a spanyol viaszt.Az asszisztensekkel pedig úgy bánik,mint a kutyával.

Jössz itt azzal "kedves" 4.,hogy az asszisztensnek semmi féle felelősséget nem kell vállalnia,nem,csak elviselni a pökhendiséget meg az arroganciát,amikor esetleg valamit elront,illetve,hogy nemcsak mint munkatárs,de mint ember is magadat fölé rendeled.

Vicc,hogy ez mennyire visszatükröződik még az írásodból is,ahogy szegény első válaszolót az helyesírása alapján ítéltél meg,ami egyébként teljesen korrekt volt,csupán ékezet mentes.

Egyik szavaddal ütöd a másikat, egyszer sokat keresnek az asszisztensek,de azért nálad nincsenek bejelentve,mert a rendelő felfutúban van (mindenhol felfutóban van,azért nem jelentik be őke),de te már láttál olyat,hogy valakinél jól kerestek :D,valahol egy messzi-messzi galaxisban. Később arról írsz,hogy nem bánnak csicskaként az asszisztensekkel, míg,azért tudnia kell a kérdezőnek,ha ezt a szakmát választja,hogy ő ki és mi,az orvos pedig mindig feljebb való,szóval ne gondolja azt,hogy bármiféle szava lehet és,hogy te is azért rászólsz az asszisztensre ha elbambul. :D

Mekkora tróger vagy Istenem,de jó,hogy már nem kell a te fajtádhoz hasonlókkal mégcsak egy levegőt szívnom sem.

Lehet egyedül dolgozni kérem szépen.Megérdemelnétek egy s néhányan azt,hogy a fogászati asszisztens,mint szakma örökre kihaljon. Tisztelet a kivételnek,természetesen léteznek,akárcsak a pár kedves barátom.

2022. dec. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Újra elolvastam a válaszomat, és nem tudom melyik része lehetett gőgös és nagyképű. Mindazonáltal, mivel érzésekkel nem lehet vitatkozni, ezért nem fogok belekötni, ha neked mégis úgy tűnt. Én viszont akkor azt mondom, hogy te is, meg az előttem szóló is kisebbségi komplexusotokat és frusztrációitokat jöttetek levezetni. Arról nem én tehetek, ha nektek valamiért nem jött be az élet. Ha valami nem tetszik, váltani kell, vagy akár elvégezni a fogorvosi szakot és megnézni, milyen is a másik oldal. Nem tudom mi abban a gőgös, ha vállalom, hogy semmi olyat nem várok el a munkatársamtól, amit amúgy magamtól is elvárok. Hogy csicskásnak tekintem az asszisztensemet? Azért, mert te csicsáztatva voltál, még nem jelenti azt, hogy mindenki így jár a szakmában, és nem is kell egy fogorvos által megírt válaszba egyből belelátni olyasmit, ami nem igaz. Egyenesen ki is kérem magamnak, mert ha van asszisztens a világon, aki éppenhogy a tenyeremen nincs hordozva, az az én munkatársam. Igen, ő is ezt mondaná. Más kérdés, hogy elég alaposan leírtam, hogy mi mindent tehet meg, a pacientúrám zöme, mikor élménybeszámol a munkájáról, mindig kiderül, hogy bizony, nekünk nagyon jó dolgunk van.

Ellentmondást pedig nem írtam. Az asszisztensnőm BE VAN JELENTVE. Ha nem egyből a felháborodás és a frusztráció beszélt volna belőled, akkor tudtad volna értelmezni a válaszom. És igen, most már rendesen annyit is kap, mert képzeld, fel is futott a rendelő, biztos az én apatikus stílusom miatt, amit te, fogalmam sincsen miből, tényként kijelentettél rólam.

Maradjunk annyiban, hogy mivel ez többnyire egy 2 személyes munkahely, ezért nem árt, ha az orvos és az asszisztens együtt tud dolgozni és képes a másik munkáját tisztelni. Érdekes, hogy én vagyok letrógerezve, pedig aztán a te válaszodból sem tudtam semmit sem kihámozni, amiből egy másodpercig is azt tudnám hinni, hogy amúgy te tiszteled mondjuk a munkaadódat, vagy megbecsülöd a fogorvos munkáját. Én megbecsülöm az asszisztensemet, és ez akkor is így van, ha te a hátadon pörögsz, mint a büdös bogár, mert te nem engeded, hogy így legyen, mert téged sem becsült meg senki.

Ezért mondom mindig, hogy ehhez a szakmához intelligencia kell, elfogadni azt, hogy ez mindenképpen egy alá-fölé rendelt helyzet és igen, nyilván az asszisztens azt csinálja, amit az orvos mond, mégis mi mást csinálna? Mi az elképzelés? Van egy csomó szakma, ahol önálló lehetsz már első perctől, aki erre vágyik, az ne jöjjön ide. Csak aztán ne is legyen szájhúzás, hogy ha az én kolleganőm hazamegy 30 óra munka után 2x annyi fizetéssel, mint az átlag középiskolai tanár, akkor megy el szabira, mikor jól esik, még az sincsen számon tartva, hogy mennyit volt, és még haza is van fuvarozva, ne kelljen sötétben hidegben kutyagolnia.

"Lehet egyedül dolgozni kérem szépen". Dolgoztam egyedül, mikor megvártam, hogy egy betegségből felépüljön. Jött egyszer egyszer helyettes, csak azok pont azokat a gyenge képességű, anyanyelvüket alig alig beszélő versenyzőket képviselték, akikről korábban is írtam. Ahhoz nehéz jó pofát vágni, ha a 50 ezer forintos műszerem a kukában landol azért, mert egyesek a világukról nem tudnak. És neki is kezében a képesítés és munkája is van.

További szép napot kívánok neked!

2022. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves 4 es válaszoló! Fogászati asszisztensként írom,hogy miért is kéne alárendeltségi viszony orvos és asszisztens közt? Ha jó az orvos és jó az asszisztens akkor nem kell éreztetni az asszisztenssel hogy mi helyes s mi nem tudja magától. Sőt,ha sok ideje dolgoznak együtt kérés nélkül tudnia kell hogy mit akar az orvos. De ha én nem dolgozok a keze alá ő sem dolgozik. Ha egy percig is éreztetné velem az orvos ezt az alà fölé rendeltségi viszonyt amit te említesz , màr nem lennék ott .Egyedül dolgozni meg főleg nem lehet ,jogszabály írja elő,hogy kell egy asszisztensnő is a rendeléshez. Szerencsére nem mindenki olyan asszisztens mint amit említesz is. Sok különbség van asszisztensek közt is van aki 10 hónap alatt gyorstalpalón lezavarja a szakmát s van aki 2 évet tanul érte iskolarendszerű képzésen belül mint pl én is. Másik tudod van a munkaköri leírás. A kezelőegységet eszközöket stb tisztán kell tartanunk ez eddig rendben. De hogy én nekiàlljak várótermet takarítani vagy ablakot pucolni netàn wct az felejtős. Fogászati asszisztensnek tanultam nem takarítónőnek !! Sajnos sok asszisztens ezt is elvállalja mert nincs màs vàlasztàsa és amolyan elvárás lett az orvosok részéről… a mindent is takarítson az asszisztens. Nálunk arra ami nem fogászati berendezés stb. tehát váróterem ,illemhelységek azt takarítónő takarítja. Az hogy pedig tenyereden hordozod az asszisztensed szerintem ugyanúgy a te érdeked is ugyanannyira mint az övé. Szép napot!!:)
2023. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!