Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért csak nők...

Szerintetek miért csak nők mennek fogászati asszisztensnek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Mert ha te lennél menő fogorvos, kit választanál asszisztensnek: egy gyönyörű nőt, vagy egy lelkiismeretes, precíz srácot? És ha te ülsz a fogorvosi székben, kinek örülsz jobban: egy nagymellű szőkének, vagy egy szimpatikus srácnak?


Szóval kereslet - kínálat.

2019. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Betegként jobban örülnék egy lelkiismeretes srác asszisztensnek, aki erti a dolgát! Ha fogorvos lennék, akkor sem aszerint vennk fel munkaerőt, hogy mi a neme. Gondolom te se nem fogorvos vagy, se nem asszisztens, eltaláltam? Nagy mellű, gyönyörű asszisztenssel sem találkoztam még :D
2019. szept. 12. 12:22
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah és Remélem nem munkaadó vagy, ha nem képessegek szerint, hanem mellméret alapján választanál alkalmazottat. Nyugtass meg kérlek!
2019. szept. 12. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdeztél, válaszoltam. Lehet jobb magyarázattal előállni, ha van a tarsolyodban!
2019. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van, de nem reszedre. Itt én kérdezek!
2019. szept. 13. 08:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tisztességesen válaszoltam neked. Nem értem, miért kell bunkóznod, akkor is ha nem tetszik, amit írtam.
2019. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tisztességesen :D :D :D
2019. szept. 13. 16:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális ez a kérdés még, viszont fogorvosként válaszolok.

Alapvetően fogászati asszisztensként dolgozni egy alárendelt munka. Mindig azt kell csinálni, amit az orvos mond, mindig az élvez prioritást, amit éppen utasít, ami egyenlő azzal, hogy kapát kaszát el kell dobni, ha éppen jön egy kérés, hogy kellene ez vagy az. Itt sajnos másodpercek is számítanak például egy tömésnél, ami rendkívül technika érzékeny, egyes tankönyvek szerint még a kilélegzett levegőben lévő páratartalom is zavarhatja a tömőanyag kötését, ha nagy nehezen sikerült egy ennyire nedves környezetben, mint a száj izolálni és szárazzá tenni a fogat, akkor bizony az a néhány másodperc, míg az asszisztens rájön, hogy dolga van a szék mellett és adnia kéne valamit, döntő lehet. Tehát első indok: ezt az alárendeltséget a férfiak jó része, de inkább döntő többsége nem tudná elviselni, már csak azért sem, mert a fogorvosok többsége immáron nő, a mi 46 fős évfolyamunkból mindösszesen 7-en voltak férfiak. Másrészről itt nagyon meg kell osztani a figyelmet: miközben az ember pakol, mosogat, adminisztrál, fél szemmel mindig az orvos mozdulatait kell figyelnie és észrevennie, hogy ott lesz rá szükség másodperceket belül anélkül, hogy bárki szólna. Előre tudni kell, hogy mi miután következik, amihez érteni kell, hogy mi a diagnózis, mi a terápia, mi a cél. Harmadrészről alapvetően ez a mosogatós, tisztogatós, betegekkel való kommunikálós rész beleillik a hagyományos női szerepekbe.

Hogy nagymellű-e vagy sem: bocs, de orvosnőként nyilván nem érdekel. Külsőségekben nyilván fontos, hogy ápolt legyen, nem akarok egy büdös, koszos emberrel együtt dolgozni, illetve magamat sem blamálom azzal, hogy egy igénytelen ember a munkatársam. De ehhez nem kell szépségkirálynőnek lenni. Mikor mi asszisztenst kerestünk, egészen elképesztő emberek jelentkeztek. Mondanom sem kell, hogy az, hogy büdös a szája, meg 5 kiló fogköve van, amit már az ajtóban kiszúrtunk bizony azonnali nemet jelentett. Mégis csak fogászatról beszélünk, az a minimum, hogy az ott dolgozóknak ápoltak legyenek a fogai, hogy akar szájhigiénés tanácsokat adni a pácienseknek, ha szemlátomást maga sem tartja be?


Van nálunk egyébként olyan asszisztensnő, aki véletlenül amúgy jól is néz ki. Nagyon el szokták szégyellni magukat a férfi páciensek, amikor belefeledkeznek a megbámulásába és rájuk kell szólni, hogy én az orvos itt vagyok, nem amott, engem figyeljen. Szóval lehet a páciens örül, ha meglátja elsőre, de utána hamar helyre teszi az orvos, mert nem fog olyan pozícióba kerülni a beteg, hogy tudjon bámészkodni.

2020. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!