Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most hogy számolják a felvétel...

Most hogy számolják a felvételi pontokat? Miért van eltérés két kalkulátor között?

Figyelt kérdés

A szitu az, hogy az egyik 2010-es kalkulátoron 305 pontom van, míg az iskola ahová jelentkeztem csak 282 pontot számolt ki...

Nem értem.

Nincs nyelvvizsgám meg semmi, csak az érettségi, meg előző évek adataiból számolnak.

De hogy van ez akkor? 305, meg 282.....azért van különbség...

Eddig szinte biztos voltam hogy felvesznek, de most kezdek parázni, azért 282 az elég soványka, úgy hogy tavaly 258 pont volt a kiszemelt szakra a min. pont...


2010. júl. 18. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
mivel tudsz jelentkezni, egyesével hány %? Mellesleg a felvi.hu pontszámítója jó.
2010. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A felvi.hu pontszámítója tökéletesen működik.
2010. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kiszámolhattad volna papírral meg ceruzával is, de a felvié is jó volt szerintem. Nem lehet, hogy amikor te számoltad akkor más jobb érettségidet nézted, miközben az ott nem is pontvivő?
2010. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem. Mindkettőbe ugyanazokat a jegyeket írtam.

[link]


Légyszi próbáljátok már ki.

Nekem ennél akárhányszor írom 305

felvisen meg ugyanezekkel az adatokkal 282

2010. júl. 18. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

valamit biztosan elnézel amikor be kell írnod MAGADTÓL az érettségi pontokat. Olyan tárgy pontját számolod, amit valószínűleg nem fogadnak el az adott szakon.

De könyörgöm, ha nem hiszel a felvisnek, akkor vedd már elő a felvételi tájékoztatót, nézd meg milyen tárgyak kellenek a szakra, aztán vegyél elő egy tollat meg egy ceruzát és számold ki, hogy hány pontod van!

2010. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert itt nem nézi, hova jelenzkezel, és arra a szakra milyen tárgyakat vihetsz. Nekem is 2 ponttal többet számolt ki, de ez a kalkulátor valami összehevenyészett xar, már bocsánat a kifejezésért. A felvié a jó. De fogj egy papírt, ceruzát, és számold ki a pontod, belekalkulálva, milyen tárgyakat vihetsz a suliba, amit megjelöltél. Ha jól számoltál, ugyanaz fog kijönni, amit a felvi visszaadott.
2010. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző 2 válaszoló tökéletesen megválaszolta a kérdésedet.
2010. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez már engem is kezd felidegesíteni. Ne haragudjatok már, de azért egy olyan embertől, aki tovább szeretne tanulni, talán elvárható lenne, hogy egy szar kalkulátor nélkül is ki tudja számolni a pontjait. Most komolyan, mi olyan baromira bonyolult rajta? Elolvasod a pontszámítást és kiszámolod. Nem kell hozzá sok ész.


Abban meg igaza van az egyik válaszadónak, hogy különböző szakokra különbözőek a pontszámok is.

2010. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!