Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment,...

Gazdálkodási és menedzsment, Kereskedelem és marketing, Pénzügy és számvitel vagy Gazdaságinformatikus szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzős vagyok a középiskolában és el kellene döntenem, hogy melyik egyetemeket és szakokat jelölöm be majd februárig. Főként gazdasági szakokban gondolkodtam (és egy MOME-animáción), de sok van és nehezen látom át, hogy hol mit tanulhatnék és azt mire hasznosíthatnám később.


A kérdés az lenne, hogy a fent felsorolt szakok között milyen különbségek vannak? Iskola után, vagy akár már közben legszívesebben vállalkoznék, akár saját készítésű tárgyakkal kereskedés, akár ingatlan (bár ezt nem suli után gondoltam egyből :D ), de ha valamelyik egyéb furcsa ötletemet meg tudnám valósítani, akkor azt :). Ilyen tervekhez melyik irányban tanultak jöhetnek a leginkább a segítségemre és miért? Olvasgatom az órarendeket és leírásokat, de szívesen meghallgatnék olyanokat, akik szintén diák oldalról vagy tanáriról vagy szakmában dolgozó oldalról tudna véleményt mondani a fentiekről.


Érdekelnek egyetem javaslatok is, bár ahogy eddig néztem szinte mindenhol a BCE vs BGE megközelítést láttam. C tervnek pedig Óbudai.


Köszönöm azoknak akik válaszolnak, sokat segítene!



2019. nov. 14. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Munkakeresés szempontjából az első kettőt azonnal kizárnám a többihez viszonyítva.

Pénzügy és a gazdinfó között gondolkoznék a helyedben, az már csak rajtad áll hogy melyik.

Nézegesd meg a hozzád közeli vagy kiszemelt egyetemednek a weboldalát, ott lesz tanmenet és a tárgyak neve. Abból valószínűleg el tudod majd dönteni, hogy melyik tetszik a jobban.

Ha némileg érdekel az infó is, akkor mindenképp azt válaszd, IT-s szakkal nem lehet mellé lőni.

2019. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az első három szak 60-70%-ban tökéletesen megegyezik. Bármelyikbe kezdesz bele, nagyon rosszul nem járhatsz. A gazdaságinformatika már jelentősebben eltér, az inkább informatikai, mint gazdaságtudományi szak. Ha nem kifejezetten pénzügyi vagy számviteli területen szeretnél dolgozni, bármelyik gazdaságtudományi alapszak tökéletes lehet neked, és nem is szívatod magad halálba. Ha rendelkezel kellő nyelvtudással (min. 2 nyelv legalább középfokon), akkor tök mindegy, milyen közgazdász diplomád van, éhen nem fogsz halni. Sőt.
2019. nov. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
A gazdaságinformatikus a legpiacképesebb szerintem.
2019. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, csak a kérdés az volt, hogy melyik szakon tanult tudás a hasznosíthatóbb egy vállalkozás létrehozásánál, vezetésénél, nem az hogy melyikkel tudok könnyebben munkát találni. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!:D

2019. nov. 16. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Vállalkozás létrehozásához nem kell végzettség. A vezetéséhez már annál inkább, de az már sokkal jobban a beállítottság, kapcsolatok és tapasztalat függvénye.
2019. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Vállalkozást szaktudással célszerű alapítanod. Az a legbiztosabb módja, és hát számos sikéres üzletemberre igaz, hogy értett is ahhoz, amire vállalkozott (-ból Gates, Bojár Gábor, stb).

A legsikeresebb vállalkozások innovatívak, ez manapság a legtöbb esetben valamilyen szoftver kifejlesztését jelenti. De könyvelőirodád is lehet, és az is mehet jól, de abból azért sok van, tehát mindenképpen nagy a verseny.

Egy fontos, teljesítmény nélkül nincs siker.

2019. nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bill Gates****


(Hülye autocorrect)

2019. nov. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!