Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen véleménnyel vagytok a...

Milyen véleménnyel vagytok a Nyíregyházai Eötvös Gyakorlóról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Továbbtanulás előtt vagyok, sok rosszat hallottam az iskoláról, viszont elég jót is ahhoz, hogy fontolóra vegyem.

Matek-fizika szakra mennék, épp ezért magáról arról hogyan tanítják, mennyire hatásos?

Milyen a diák közösség?

Milyenek a tanárok, hogyan viszonyulnak a diákokhoz?

Mennyire erős, esetleg gyenge iskola?

Központin remélhetőleg 50 pontot, vagy afeletitt írok.

Persze ez sok mindentől függ, de úgy számolok, hogy ha minden jó lesz és hozom azt amit felkészítőkön hoztam, könnyen meg lesz ennyi.

Átlagom kb. 4,3 körül lehet.

Matematikából hetedig évvégén négyes, és ha most minden jól megy ötös leszek.

Fizikából ötös voltam, és remélem meg is tudom tartani.

A magyar nyelvekből négyes, ezt tartani biztosan tudni fogom.

Nem tudom mit számítanak még be.

Ha oda is jelentkezni szeretnének, iskola erősség alapján valószínűleg felvennének e?

Esetleg tényleg hagyjam az iskolát, és keressek e mást?

Nem szeretnék egy két félig hallott vélemény alapján ítélni, biztosra akarnok menni.

Milyen más gimnáziumok vannak ahol indul jövőre matek-fizika és nagy valószínűséggel fel is vennének?



2019. nov. 20. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2005-2013-ig jártam oda. A matek pont, hogy erős, már ha Kiss Szabolcs igazgató helyettes tanítja, ő egy zseni. Komolyan. Nála jobb tanár az egész megyében nincs :D Matek-fizika-informatika, úgy átlátja! neki köszönhetően előrehozottan tudtam érettségizni matekból középszinten már 11.-ben, hibátlanra.

A többi kifejezetten nagyon jó tanár sajnos már nyugdíjas. Egy ideig tanítottak, nagyon szerettem őket, de sajnos már a kémia tanár (Kati néni) és az én jó töri tanárom (Cseh Sándorné Erzsike néni) sincs már. Bár vannak még jó töri tanárok is. Ja és Urbán Teréz egy legenda volt, de már ő sincs.

Az iskola erőssége/előnye, hogy mivel a Fősulihoz (már egyetem) tartozik, így több támogatást kapnak. Már van műfüves pályájuk is, minden diáknak saját szekrény (5. osztály fölött), majdnem minden teremben interaktív tábla, van külön kémia terem (ahol be vannak vezetve a Bunsen égők), biológia terem, földrajz terem, töri terem, mindben külön menő felszerelés. Lehet járni úszni a fősulira, van énekkar, viszik a diákokat 6. és 10. osztályba az erdei suliba Napkorra, van mindenféle szakkör, úgyhogy el tudod majd foglalni magad.

Az osztályközösség mindig év függvénye. Mi nem nagyon voltunk összetartóak, más osztályok igen.

Általában elmondható, hogy a nyolcosztályos osztályok erősebbek, mint a csak négy osztályosok. És az ,,a" osztály az ,,elit".

Tanítás ügyileg nem rossz iskola. De nem is jó...még egyszer nem biztos, hogy oda járnék, mert nem mindenhova azt veszik fel, akit kellene. Pl. amikor Teri néni elment, és felvettek egy olyat helyette, aki wikipédiáról másolta be az anyagot, a mondat második fele se volt meg, akkor az gáz.

Biológia-kémia oktatásban nem valami erős. Biosz emeltre full magamtól készültem fel. Teri néni nélkül pedig a magyar se valami jó, most is az ő jegyzeteiből tanítanak :D

De ha fizika-matek kell, akkor azt mondom, megéri megpróbálni. Hajrá! Unatkozni nem fogsz, lesz saját szekrényed, meglesz minden lehetőséged a tanulásra, de lehet, hogy valamire muszáj lesz önerőből is készülni. Ha pedig Kiss Szabolcsot fogod ki, tedd össze a két kezed és adj hálát!

2019. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is 2013-ban végeztem ebben a suliban. Tulajdonképpen mindent leírt az előttem kommentelő. Szerintem megéri oda járni.
2019. dec. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!