Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A bp. -i Madách vagy a Hunfalv...

A bp. -i Madách vagy a Hunfalvy a jobb suli?

Figyelt kérdés
Ez a két suli közt vacilálok... Írjátok róla véleményt? Nem tudok dönteni köztük... Melyikbe nehezebb bekerülni? Melyikben jobb az osztályközösség?

2019. nov. 21. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy melyikben lesz jobb a te majdani, még egyelőre ismeretlen diákokból álló osztályod közössége? Kettőt és könnyebbet...


Én 2003-ban kezdtem a Hunfalvy-ban, és 2007-ben végeztem, akkor az egyik legjobb suli volt Budapesten, az akkori tapasztalataim alapján nagyon ajánlom. Én a Móricz gimit cseréltem el a Hunfalvy-ra, nem bántam meg.

2019. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Húgom a Madách-ba járt 0 osztályközösség volt. Akivel jóban volt azok főleg nem az osztályába jártak. Az ofőjük xart az egészbe. Sokszor külön voltak választva, az se tett jót. (A tanítás színvonala viszont jó.)


Általánosságban elmondható, hogy a többség humán beállítottságú. Nagyon sok is a lány ezért. Pl húgoméknál 8 fiú volt a 35 főből. Ez amúgy is hatalmas osztálylétszám, de nem egyedi. Sok a művész, színész. A többségüktől pedig nem áll tavol a kicsapongó "nagyvilági" élet (alkohol, cigi, drogok, promiszkuitás), de gondolom ezzel tisztában vagy. Ezekre is volt példa az osztályában is.

Összességében nem neki való volt, de olaszul jól megtanult, országos helyezést ért el versenyen, pedig csak ott tanulta. Viszont ő emberileg nagyon nem illett oda.

Sokaknak viszont nagyon bejött.

2019. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
A Madách egy elit gimi, a Hunfalvy meg egy szakgimi. A Madáchba nehezebb bekerülni viszont véleményem szerint jobban felkészítbaz emelt érettségire és a nyelvvizsgára mint a Hunfalvy.
2019. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerősök jártak/járnak a Hunfalvyba, ugyanazt tudják mondani, mint a 2-es a Madáchról. De én is ezt mondom a volt sulimról, ami egy harmadik hely. Ez nem iskolafüggő sajnos, hanem általános jelenség.

A Madáchba nehezebb bejutni, mert nagyobb a presztízse, de ettől még nem biztos, hogy neked is jobban fog tetszeni. Menj el nyílt napokra, beszélgess ottani diákokkal, ha mindkettő szimpi, jelentkezz. Ha behívnak szóbelire, az is meghatározó lehet. Ha még ezek után sem tudsz dönteni, akkor gondold át, hogy akarsz-e szakmai érettségit tenni vagy inkább te magad választanád ki az 5. tárgyad. Vedd figyelembe a távolságot is, a sok utazás nagyon lefáraszthatja az embert (tapasztalat, én napi 3 órát ingáztam a középiskolába).

2019. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ez nem iskolafüggő sajnos, hanem általános jelenség."


Sokszor az elitgimikben több az ilyen. Drogosok mondjuk nálunk is voltak sokan, de az emberek eléggé mások voltak, nem voltak "művészlelkek". Ahova én jártam az egy futottak még hely volt. Szerintem nem volt nálunk elvonós sem, és inkább fűben meg LSD-ben merült ki, hernyóról nem tudok.

2019. nov. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És van annak különleges jelentése, hogy elit? Vagyis úgy értem, tudom, mit jelent maga a szó, csak ha egy gimi elit, az pontosan miben különbözik egy sima gimitől?

Köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 23. 08:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát annyi, hogy nehezebb bekerülni, illetve általában az országos versenyeken is jól szerepel.


Magyarországon viszont a "jól tanulás" összefügg azzal, ki milyen családba születik. Általánosságban ezért egy elit gimiben gyakorlatilag alig vannak hátrányos helyzetűek. De sima gimikben is kevesen, míg szakiskolák tele vannak velük pl. Pl politikusok gyerekei, akiknek hát nem megy rosszul, is ilyen helyekre járnak.

2019. nov. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én madáchos voltam, nálunk jó volt az osztályközösség. Páran dohányoztak és voltak akik rendszeresen ittak, de drogról nem tudok. Én egy csöndesebb lány vagyok, de lettek barátaim az osztályból. Szerettem odajárni, a közösségépítő programok, mint a diákszínpadok vetélkedője, vagy az erdei iskola mind kellemes emlékként maradtak meg. Erős suli, jó az oktatás, a tanárok többsége jól tanít és segítőkész. A bekerüléshez min 75-80 pontos központit kellene írni. Az érettségi átlag magas, sokan mennek tovább egyetemre, akár külföldre is. Igaz, hogy elsődlegesen humán suli, de a faktokon a reál tárgyak oktatása is erős, az évfolyamunkról orvosnak, mérnöknek is többen mentek.
2019. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 2. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!