Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jobb képzés vagy jobb város?...

Jobb képzés vagy jobb város? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Adott az a helyzet, hogy a városban, ahol jelenleg tanulok, nem valami színvonalas a mesterképzés, ahova szeretnék jelentkezni. Viszont több új cég is fog jönni ide, a város közbiztonsága, esztétikája, általános iskolái és gimnáziumai, valamint az egészségügyi ellátás is sokkal fejlettebb itt. Már megvannak a kedvenc éttermeim, kávézóim, és a barátaim többsége is itt fog maradni.

A másik egyetem képzéséről viszont egyértelműen csak jókat mondanak. De ennyi. Abban a városban semmi más nem vonz, rosszabb a közbiztonság, rosszabbak a fizetések.

Amúgy nehéz, mert a mostani képzésemen is kb én képzem sajat magam. Az évfolyamtársak többsége megelégszik az előző évi zh-k bemagolásával, mi (a felső 10%) viszont minden órára bejárunk, elolvassuk a könyveket is, becsületesen készülünk, komolyan elgondolkodunk a tudományon. Nem is csodálkozom, hogy a végzettek többsége nem jó munkát kap. De nekem meg hianyozna, hogy a tanári oldalról is sokkal komolyabban legyen véve a képzésünk. Meg vezető oldalról is...pl elég sok nagyon jó tanár mondott fel mostanában, helyette meg csak ideküldtek valakit, hogy adja le az anyagot, ahogy gondolja, es ennyi. (A tanításáról inkabb nem is beszélek, de nem jó, és szörnyű, hogy mennyire nem foglalkoznak velünk.)

Szóval vagy feláldozok minden mást, és lesz egy talan jobb kepzesem, vagy maradok itt, és megint tanulhatok magamnak mindent, mint eddig. Ez utóbbiból mar kicsit elegem is van...annyi, hogy a tanulas es magam képzése rajtam múlik, viszont egy egesz várost/megyét meg nem tudok megváltoztatni.

Mit tegyek?



2019. nov. 25. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Salgótarján?
2019. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, Debrecen és Miskolc közötti vacillálok.
2019. nov. 25. 12:25
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%
Elmész a jobb képzésre, dolgozni meg visszatérsz majd a jobb városba.
2019. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Debrecenre voksolnék.
2019. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!