Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeged, mint város jobban...

Szeged, mint város jobban tetszik Pestnél, de a barátaim Pesten tanulnak és azt szeretnék, ha én is ott kezdeném az egyetemet, de a szívem inkább Szegedhez húz. Szerintetek mi a helyes döntés? (Képzés színvonala a két városban ugyanaz)

Figyelt kérdés
Félek, hogy így elveszitem a barátaim, nagyon beleélik magukat, hogy ott leszek én is jövő évtől, viszont Pesten nem érzem magam jól. Teljesen biztos vagyok benne, hogy Szegeden szeretnék tanulni. Lehet túllihegem a problémát,de ti mit tennétek a helyemben?

2019. jún. 6. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben elmennék Szegedre és szereznék új barátokat. Esetleg néha meglátogathatod a régieket Pesten, meg hát Messengeren, viberen stbn keresztül lehet tartani a kapcsolatot.
2019. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegedre mennék. Ott is fogsz találni barátokat, a régieket meg ettől nem kell elveszítened.
2019. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Átérzem az aggodalmadat, pár évvel ezelőtt ugyanebben a helyzetben voltam.

Azt javaslom, hogy mindenképp Szegedre menj, hiszen ott fogod jól érezni magad. Ott is fogsz új barátokat találni!

Hidd el a régiek közül, akik igazán a barátaid, azok megmaradnak. Akik meg elvesznek, azok nem véletlen...

Messengeren naponta tartom a kapcsolatot pár legjobb barátommal. Időnként telefonálunk/videóhívás. Nyilván programoznak nélkülem is, de mindig hívnak. Ha tudok, csatlakozok is, nem olyan vészes a vonatozás, de megértik, ha tanulnom kell.

Pár kapcsolatom sajnos meggyengült, de még így is igazi barátokként gondolok rájuk, mert ha pár havonta egymásra írunk, feltudjuk venni a fonalat.

2019. jún. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor már csak elmondani kellene nekik, hogy sorrendet szeretnék módosítani. Ez lesz a legnehezebb része
2019. jún. 6. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tartozol nekik magyarázattal..

Mondd el, hogy attól szeretnél velük rendszeresen találkozni és semmiképp nem akarod, hogy megszakadjon a kapcsolat, de boldogabb lennél Szegeden. Elfogadják ha normálisak. Általános tény, hogy Budapest nem való mindenkinek.

2019. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell bejelentened nekik hogy na most sorrendet szeretnék cserélni...

Szimplán te ezt otthon családdal (ha olyan a kapcsolatotok) megbeszéled, nekik meg max azt mondod, hogy oda vettek fel, nem vagy szomorú meg semmi, ha igaz barátok akkor nem lesz semmi baj (ha nem azok akkor pedig nem is baj)

2019. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: attól szerintem nem kell hazudnia.
2019. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy voltam mint te, de Pécs volt Pest helyett.

De megbántam, mert nekem Szeged hatalmas csalódás volt. Jó a reklámja az egyetemnek, de annyira nem nagy szám.

2019. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!