Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, főleg elsőévesek...

Egyetemisták, főleg elsőévesek! Most, hogy jön a vizsgaidőszak mi a helyzet? Tanultok már, menni fog?

Figyelt kérdés

Ha lehet, szakot is írjatok.


köszi



2019. nov. 29. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

“Tanultatok már”? (?)


A gyerekeim meg a tanítványaim is rommá tanulták már magukat, egyfolytában ZH-k vannak. Amúgy is úgy mennek neki a vizsgaidőszaknak, hogy a könyveik már december elején rommá vannak kiemelve meg jegyzetelve.


Te mit csináltál eddig? (?)

2019. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

He? Nalunk mindenki egy hetre berak 2-3 vizsgát, es 1 vizsgára tanul kb. 2 napot. Évközben van 2 zh, arra vagy 3-4 napot tanultam mindig. Igen, ez azt jelenti hogy azon kivul meg senkit nem lattam tanulni szorgalmi időszakban, hogy zh elott par nappal neki ul. De akkor se reggeltol estig. Gepeszek kozul is sokan zh elott buliznak hajnal 3ig. De persze nyilvan egy orvosi lehet mas, vagy vegyész szak, ahol orarol orara beugro van vagy ilyesmi.

És nalunk mindenki negyesre meg ötösre allamvizsgazott, sok szakon ugyanezt látom. Azert egyetemen sem kell folyton tanulni.

2019. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó ez melyik egyetem? Gábor Dénes?


Ne mondd már, hogy normális egyetemen és szakon (például gazdasági és pénzügy-matematikai elemző, ELTE jog, BME villamosmérnök stb.) túlélsz folyamatos tanulás nélkül...

2019. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem a Gabor Denes, de mint mondtam vannak kiveteles szakok, es nehezebb egyetemek, de egy atlag egyetemen boven felesleges egy honappal viszgaidoszak előtt megbolondulni, hogy "jajj uristen még nem taultam semmit 🙄"
2019. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még orvosira jártam, ott már az első héttől kezdve folyamatosan tanulni kellett, kölönben vége volt. De egyesek már egy hónappal rátanultak az egyetemre.

Most vegyészmérnökin nagyon kicsivel bár, de lazább a dolog, mert nem kell minden nap hajnali 2-ig tanulni. Ettől függetlenül sok kötelező órám, laborom van, amikre folyamatosan készülni kell, beadandók, laborgyakorlatokra saját jegyzőkönyv stb. Már volt az 5.héten egy zh, arra egy hét tanulás, 6. hétre szintén. Most van a 12. hét, előző héten 2 zh-nk volt, jövő héten is lesz 2, utána is 2, aztán rögtön vizsgaidőszak első hetében megyek is vizsgázni. Mostanra besűrűsödtek a dolgok, és oda kell tenni magunkat rendesen. Igazából kicsit irigykedek is azokra akiknek csak ilyen 1-2 napos tanulós tárgyaik vannak :(

2019. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki mennyit készül, órában megadva egyáltalán nem mérvadó.

Nekem van egy tárgyam, amit sajnos sokadszorra bukok (a saját hülyeségem miatt). A zh viszonylag egyszerűbb, mint a vizsga, így néhány nap alatt felkészültem rá. De, amikor először csináltam vagy 1,5 hét ráment. Most már lett belőle rutinom, ismerem a mintafeladatokat, tanárt stb.

Illetve ki milyen előképzettségekkel, tudással rendelkezik, nagyon nem mindegy.


"egy hetre berak 2-3 vizsgát, es 1 vizsgára tanul kb 2 napot"

Előfordulhat létezik ilyen (ez lenne a büfé szak?), de vannak olyan szakok, ahol a beugró 80-100 %-tól van meg, ezután mehetsz vizsgára.

Ahol szintén előfordul, mérnökin, orvosin, a kettes indul 70-80 %-tól.

Ilyen vizsgákra nem lehet felkészülni egy nap alatt vagy tudsz le 3-at egy héten. Nem beszélve olyan tudás kell, ha 1 nagy hibát vétesz, az azonnali egyes, hiába jó a többi feladatod. (Ez például egy jogi tárgy, mérnök szakon).


Jelenleg ismerőseim és én is nem vizsgákra, hanem zh-ákra készülünk, hogy kaphassunk egyáltalán aláírást.

Ez volt a 12. oktatási hét, még kettő van hátra.

2019. nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Attol mert nalunk 51%-tól volt kettes, még miért lenne bufeszak? Mesélj még. 😁 Es igen, van akinek jól megy a tanulas, nálunk is sok olyan ember van aki 2x elolvassa a jegyzetet, es nagyjabol tud mindent. Én átlag 2 napot keszulok egy vizsgára, ez vagyok pl. én, valaki ugyanerre tőlünk 1 hetet, és kettest kap, én meg négyest. Es de, ugyanúgy vissza kerik az aprobetust részt, ugyanúgy megalaznak ha nem tudsz valamit, es ugyanúgy megbuktatnak nálunk is. Egyedul egyetlen egy vizsgámra tanultam 2 hetet, pedig 2 hetente volt zh is belole, ez pedig a matek, amit gépészekkel együtt tanultunk, es a visszakérés is ugyanaz volt. De volt hogy 500 növény es 300 allat magyar latin nevét kellett bebiflázni, felismeressel egyutt. Van aki 3 féléve szenved vele, én leültem 3 este es megtanultam. Mindenki mas, attol meg nem biztos hogy büfé szakra vagy sz.. egyetemre járok.
2019. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk meg nem aláz meg senki, nem hordanak el minden sz*#*nak, nem szívatják ki a lelkedet is stb., de ettől még nem érzem azt, hogy rossz egyetemre járok, sőt.... Én klasszik büfészakra járok az emberek szerint (BTK) és a szorgalmi időszakban, illetve a vizsgaidőszakban is tanulni kell csak éppen máshogyan. Nekem általában több a szemináriumom, ami azt jelenti, hogy év közben óráról órára készülnünk kell (olvasni, zh, beadandó, előadás), mert erre kapjuk a jegyet. Viszont cserébe nagyon kevés (3-5) vizsgánk szokott lenni. Na most ha pl. irodalmas tárgyak esetében olvasni kell a vizsgára akkor azt már a félév elején el kell kezdeni és párhuzamosan kell haladni az anyaggal, mert egyszerűen másképp nincsen időd elolvasni 30-40 könyvet csak egy tárgyhoz... viszont maga az elmélet az nem jelent nagy kihívást, egy félév anyagát 1-2 nap alatt simán meg lehet tanulni, ha valaki nekiül, bejárt órákra, odafigyelt és van is normális jegyzete. Nekem nem szokott ezzel gondom lenni, jó jegyeim is vannak, viszont vannak olyanok nálunk is, akin már 3. alkalommal veszik fel ugyanazt a tárgyat vagy heteket tanulnak egy tárgyra és megbuknak... Ha a vizsga előtt látsz életedben jegyzetet, azt is mástól kérted, életedben nem voltál órán vagy hasonló, akkor nem fog menni. Ugyanúgy rá lehet parázni egy vizsgára, fèlni tőle és nem lesz jobb. Nem a ráfordított időn múlik elsősorban. Már lassan 3 éve orvosisokkal lakok együtt, ezidő alatt egyszer sem láttam őket sírni, kétségbeesve sopánkodni vagy stresszelni, pedig ők sem a könyvek felett görnyednek 0-24... Ők ugyanúgy azzal foglalkoznak, amivel éppen kell és szépen haladnak előre, teljesen jól megy is nekik. Nem értem, hogy miért kellene valakinek már hónapokkal előre azon izgulni, hogy úristen jön a vizsgaidőszak...
2019. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én végig tanulom a szorgalmi időszakot is,de mellette próbálok élni is. Belefér pár buli,kikapcs,sport. Vizsgaidőszak így is nagyon húzos. Voltak sírógörcseim a vizsgák előtti napokon,mert egyszerűen nem álltam rájuk készen lelkileg,nem állt össze az anyag.(anatómia vizsgák előtt)

Orvostanhallgató

2019. dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tanulok, 2 nap múlva lesz római jog vizsgam, elvileg az anyag 80%-t már tudom, de így is azt érzem, hogy van olyan tetel, ami full homály, pedig már megtanultam 1x egy akkor tudtam is rendesen

Szóval eléggé felek, hiába van meg az anyag nagy része


Jogász-Győr

2019. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!