Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hazudnak nyílt napokon...

Miért hazudnak nyílt napokon az egyetemen?

Figyelt kérdés

Előző hét: nyílt nap, Földtudományi tanszék. Fül- és szemtanúja voltam az alábbi beszéégetésnek:

- Földrajz-történelem tanári szak iránt érdeklődöm - mondta a diák.

- Kiváló párosítás! Nagyon szép számmal választjátok ezt a szakirányt - válaszolt a kisegítő.

- És mennyire keresik az ilyen szakos tanároka? El lehet vele helyezkedni? Jó fizetést adnak?

- Igen, természetesen, ezt mutatja a hallgatók létszáma is a szakon.


...Én meg csak hallgatom, hogy miért kell ilyeneket hazudni? Mármint eleve a tanári szakma egy olyan, amit hivatástudatból kell csinálni, hiszen se nem a diákság, se nem a fizetés nem egy olyan dolog, ami miatt érdemes lenne ezt csinálni. A másik: hogyha sokan vannak, akkor az nem pont azt jelenti, hogy nehezebb elhelyezkedni? Mert sokan vannak! Szóval ez nem is volt válasz a kérdésre.

A másik, hogy én is érdeklődtem a műszaki mesterképzések iránt. Mivel a köztudatban az él, hogy ezek az egyetemen nem épp a legerősebbek ezek a szakok, így mertem rákérdezni, hogy mit gondolnak erről. A válasz nem a képzést erősítette, hanem a helyi cégeknél való elhelyezkedést.

Kinek lehet hinni? Hova menjek tanácsért?



2019. nov. 29. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Gondolhatod, hogy nem fogják őszintén megmondani, hogy például a nemzetközi tanulmányok papírral a popsidat törölheted ki, jogban nincs esélyed elhelyezkedni, ha nem segít elhelyezni valaki, műszaki menedzser papírral meg max. értékesítő leszel...


Mi legalább őszinték vagyunk a bölcsészkaron, nem kamuzunk akkorákat, hogy tömegesen van igény keleti szakos bölcsészekre.

2019. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És kitől lehetne releváns véleményt kérni?
2019. nov. 29. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Na, a keleti szakosokat hagyjuk békén, köszi :)


Marketing, különben a kutya nem menne oda. Hova menj tanácsért? Keress hallgatókat, akik most járnak oda vagy nemrég végeztek. Kérdezz meg többet is.

2019. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Akkora tanárhiány van, hogy az elhelyezkedéssel biztosan nem lesz probléma. A fizetés viszont gyalázatos, ma már egy gyorséttermi dolgozó is többet keres, mint egy kezdő tanár.
2019. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván az egyetem is a saját álláspontját képviseli és az igazát akarja hangoztatni. Egy egyetemnek az a jó, ha saját magát és a képzését pozitívan reprezentálja. Ezt el kell fogadni, a kapitalista rendszernek ez egy sajátossága. Ami meg a valóságot illeti, a #4 jól rátapintott a lényegre.

Nem kell menni sehová, #4 kerek perec megmondta az igazságot (mégha az fájó is).

2019. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten tanári szakra mennék, csak a párbeszéd szépen kifejezte, hogy nem feltétlenül az egyetemi nyílt napokon látjuk a valóságot :(
2019. nov. 29. 22:55
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
#3 én is keleti szakos vagyok. :))
2019. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
98%

Mert ha elmondja az igazat, hogy az ő képzése a kutyának se kell a való világban, vagy nem keresel vele akkor lehet hogy van annyi eszed hogy mást választasz amiért ő nem kap utánad fejkvótát.


Nem szabad elhinni a felét sem amit mondanak... kérdezz meg olyat aki ott van és nincs érdekében hazudni. Mondjuk diákokat szólíts le hogy mit hallottak, milyen tapasztalataik vannak, dolgoztak-e ilyen területen, mennyire elégedettek az oktatással/szívatással stb.

Azért kezd azzal hogy "nyílt napon vagyok és erre meg arra a szakra szeretnék menni és tudtok-e segíteni".

Ja illetve érdemes nem gólyát megkérdezni. 2-3 évet ott lévő hallgatóval beszélj és lehetőség szerint ne csak 1-el, mert lehet hogy vagy egy zseni és könnyen vesz mindent + a szüleinek ebből van globál cégük, vagy épp segg hülye és egy integrált a világ legnagyobb szívatásának él meg.

2019. nov. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem értem a problémád. Tanárként el fog tudni helyezkedni. Annyit keres amennyit, de legalább nem feketén.
2019. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
98%

Igen, nagy általánosságban éhbért kapnak a tanárok de ha elég találékony vagy, akkor jól is tudsz majd keresni.

Munkád az biztosan lesz még ha szarul is tanítasz, de hát a szükség nagyúr. Szóval mondjuk egy középben dolgozol 26 órát (azt hiszem annyit lehet), de mellette tudsz dolgozni akár esti gimiben is mondjuk heti 2 napot, úgy hogy tömbösítve kéres az óráidat és naponta letudsz 4 órát mondjuk (ismerősöm így 2500 körül kap per óra), ez így egy hónapra már 80 ezret is jelenthet.

Valamint taníthatsz akár otthonról is, ha jól is tanítasz és jól hírdeted magad, tudsz magánórákat is adni, simán 3 ezer per óráért.

Így például meg tudsz keresni 220 ezret nettóban a sima suliból plusz az estiből együtt (140+80), és még ezekre jön rá a magánóra, függően hogy mennyi lesz. Akár 300k-t is hazavihetsz így tisztán ha sok a magánóra is.

Persze ezt így nehéz kialakítani, meg nem is biztos hogy hosszabb távon is menne, meg lehet megunnád, hogy egész nap és egész héten csak órákat adsz, de kinek mi tetszik.

Egy ismerősöm példáját vezettem itt fel, hogy ő hogyan keres, pedig ő csak 1 szakos tanár (ráadásul csak főiskolai diplomája van, azaz csak általánosban taníthatna, de óraadóként középben is tud így).


De amúgy ettől függetlenül szerintem minden más szakkal többre mész. Általában csak azok mennek tanárnak manapság, akiknek ez az álmuk, és az anyagiak nem érdeklik.

2019. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!