Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lehet valahogy kijátszani...

Nem lehet valahogy kijátszani a hallgatói szerződést?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy több, mint 6 évig jártam az egyetemre, úgy, hogy egy szakváltást követően (amit természetesen nem végeztem el) a 2. szakomon végre eljutottam az államvizsgáig. Utóbbi most lesz 1 hónap múlva, de szinte biztos, hogy meg fogok bukni, hiszen sok tárgyról már gőzöm sincs, rengeteget felejtettem, borzasztó sok hiányosságom van és csak a "vizsgákon átmenni" tanultam meg, ráadásul a végére elegem lett az egészből és semmit nem is tudom megjegyezni (valami baj a fejemmel is lehet). Már abszolváltam, tehát nem vagyok hallgató és ha meg is bukok, akkor a következő félévben még kevesebb esélyem lesz az államvizsgán, mert már egy új tantervi tételsor lesz a követelmény, amit én már nem is tanultam, hiszen régi hallgató vagyok. Viszont ha nem szerzek diplomát, akkor 12 félév tandíj felét vissza kell fizetnem (vagy elvileg igényelhetem a ledolgozást, de szakma hiányában lehet munkanélküli leszek). Van valami alternatíva, hogy ezt a hatalmas nagy hibámat valahogy orvosoljam és esetleg a hallgatói szerződésben foglaltakat valahogy megússzam? Tudnátok valami okosat mondani nekem?

2019. dec. 3. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Diplomázz le.
2019. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj ugyanúgy az államvizsgára, mint eddig az egy-egy vizsgára. Az is tulajdonképpen egy nagy vizsga csak kicsit több az anyag. Ha vannak fent előző évi feladatsorok (már ha írásbeli a vizsga), akkor nézd meg azokat. Az emberi lustaság a tanároknál is létezik, gyakran ismétlődik pár feladat vagy maga a szerkezete a dolgozatnak. Én is így államvizsgáztam le. Előtte és utána sem volt arról semmi fogalmam, hogy tulajdonképpen mit is tanultam.
2019. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell állni tanulni. Ennyi a titok, semmi más. Ha nem most, akkor a következőre, de másképp nem tudod megúszni.
2019. dec. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Ahogyan írják, rinyálás helyett tanulj. Egy hónap alatt meg tudod tanulni az anyagot simán.
2019. dec. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%

Én is így voltam mint te anno.

Az államvizsgán azért nagyon hülyének kell lenni, hogy megbukj.

Nem dolgozok a szakmában,semmit nem tudok belőle, de van egy diplomám. Én is elalibiztam 5 évet.

2019. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!