Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti már izgultok a felvételi...

Ti már izgultok a felvételi miatt?

Figyelt kérdés

Én idén írom meg,és hát,elképzelem,hogy ott ülök és abban a pillanatban elkezdek idegeskedni,hogy milyen lesz stb...

Azt hallottam,hogy mindenki ideges rágja a körmét.

Ha még nyugidt is lennék elég ijesztő lehet egy ilyen közegben tartózkodni.

Na ettől is félek 🤐


Ti hogy vagytok ezzel?


Aki felvételizett már az elmondja,hogy nagyjából miként zajlik le?



#2020-felvételi-izgulás-stressz
2019. dec. 3. 20:49
1 2 3 4 5
 1/42 Basketballgirl ***** válasza:
100%

Tavaly felvételiztem és amúgy annyira szerintem nem volt szörnyű. Nyilván mindenki izgult előtte, én is, mert azért fontos volt, de tudtam, hogy én minden tőlem telhetőt megtettem. Utána hidd el, sokkal jobb érzés lesz, hogy már túlvagy rajta. Ha úgy érzed, hogy a többiek miatt csak még jobban izgulsz, akkor szerintem keress valami nyugodtabb helyet, ahol egyedül tudsz lenni/zenét hallgatni/bármi.

Az egész úgy zajlik, hogy bemész a választott sulidba, megkeresed a neved a névsorból, odamész az adott teremhez. Először 45p magyar, 15p szünet, 45p matek. Összességében én azt javasolnám, hogy tényleg próbálj nyugodt lenni (tudom, hogy nem egyszerű), mert így tudod talán kihozni magadból a maximumot, illetve ne legyenek irreális elvárásaid magaddal szemben. Ezeken kívül szerintem mindenképpen vigyél magaddal vizet, szőlőcukrot és valami ennivalót, valamint előtte és a szünetben is menj el mosdóba, hogy nehogy azon stresszel közben.

Szóval tényleg sok sikert és kitartást!!;)

(ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok)

2019. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nagyoj szépen köszönöm,ment a zöld kéz!
2019. dec. 4. 07:26
 3/42 A kérdező kommentje:
*nagyon
2019. dec. 4. 07:26
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nem izgulok hanem félek :(
2019. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Mostmár én is!

Olyan rossz,hogy már csak pár nap van hátra :(

2019. dec. 4. 17:25
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de szerintem az a pár nap másfél hónap, úgyhogy még van időd gyakorolni is. Még most teljesen felesleges stresszelni.
2019. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Tudom,csak néha elképzelem,hogy ott ülök..
2019. dec. 5. 21:00
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Tényleg ne félj! Amikor én írtam, akkor nekem semmivel nem okozott nagyobb stresszt, mint amikor úgy elsőpadozol, hogy nem készültél semmit. Ha minden héten írsz 1-2-őt az bőven jó gyakorlásnak mondjuk. Tényleg ne várj el magadtól tül sokat! A magyarra max 48 ponttal számolj, mert 2 vesszőhibára már levonják az adható 2 pontot helyesírásra. Ha csak nem vagy nagyon jó matekból, akkor a 10-es feladaton ne is stresszelj (ha olyan lesz, mint múlt évben). Egyenlőre több jó tanácsot nem tudnék adni, de nyugodtan írj privátban.

És sok szerencsét, eredményes felvételit!

2019. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Son4of7God válasza:

Túlstresszeled a dolgot.

Én idén irtam emelt angolt és közép matekot. Ez májusba volt asszem, előtte az a 2-3hét elég kritikus volt. Készülni ezekre még a középsulis érettségik mellett, fostam párszor a stressztől xd. Viszont amikor láttam a többit hogy milyen komolyan veszik meg minden, olyan laza voltam mint általában. Nem voltak elvárásaim mert csak akkor lehet csalódni ha nagy elvárásaid vannak.

Annak ellenére h aránylag jól sikerültek, nem lett csak 400 pontom és ott csesztem el hogy mind a 3 helyre ugyan azt irtam. (pszichológia - 440pont) Szóval most készülök a jövő májusában tartandó angolra és matekra :) no para. ha szegeden irod és ezeket akkor lehet talizunk is.

2019. dec. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is tavaly írtam, egyáltalán nem izgultam, jártam felkészítőre. A többi osztálytársam nagyon izgult, és ez meg is látszott az eredményen (az enyém jóval jobb lett, pedig sok okosabb diák volt). Összességében én imádtam az egész felkészülést, megírást, stb😀 Vigyél majd magaddal szőlőcukrot (sokat segít), 3-4 tollat, üdítőt/vizet, zsepit és valamilyen csokit is☺️ Ez nem nagy dolog, nekem 74 pontos lett, de ha kevesebb lett volna, akkor sem lett volna baj☺️ Sok sikert😀❤️
2019. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!