Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek sok szülőnek...

Szerintetek sok szülőnek miért nem egyértelmű, hogy nem ó választ középiskolát, egyetemet, szakmát, rosszabb esetben munkahelyet is a gyereknek?

Figyelt kérdés

Sajnos beleestem ebbe, illetve a mérhetetlen szigor, bántalmazás zsarolás, traumák mellett esélyem sem volt. Illetve vallok azt, hogy ennek jóvége sosem lesz. Lehet anyuka végighajtja, hogy orvos legyen, de sérült, meg beteg ember lesz belőle...

Meg az ilyenek, hogy más ebbe küldte a gyerekét, mileg ilyen szakmát választott neki...

Ha mondom, hogy mert a gyerek akarta jobb helyeken, akkor leüvölt. Persze en vagyok a hálátlan, meg a szemét, meg én zsarolom őt, mert talán 20+ éves van saját akaratom, vagy lenne. Közben a zsarolást pont, hogy ő csinálja...

Meg a kedvencem az, hogy "ez a Feri miért ehhez a csúnya gyerekhez adta a lányát, ráadásul pénze sincs". Mert talán nem adták, hanem a lánya ment hozzá, illetve nem ő él vele, hanem az apja. Meg itt nálunk már megszűnt az a világ, hogy adják a gyereket valakihez...


Az ilyennek ezt hiába mondom. Meg itt falun nagyon ez van, de az én esetem is kirívó, de itt jelen van nagyon, a gyerek tanulása, jegyei falusi közügy, meg ezzel versenyeznek, nehogy szégyen legyen, de a te életed... De ez jobbmódú családban is előfordul..


Behódolni nem jó, magamból kiindulva, mert lehetsz jógyerek, kitűnó, de egyre többet akarnak, semmi nem jó és ahogy nősz fel, egyre jobban bedurvul...


Lehet nem ide tartozik, de most ez a győruli gyerek sem véletlenül jutott idáig. Remélem megkapj a bűntetését, de a szülőket is vizsgálni fogják. Magától egy gyerek sem ennyire tanulásmániás, stresszelő a jegyek miatt, vagyis nagyon ritka, inkább a szülő áll mögötte 90 %-ban, tapasztalat. Tudom, milyen amikor nem mertem hazamenni egy négyes miatt, egy 3-asért kicsinálnak, mimtha egy gyilkos lennél hetekig. 5 alát sem vihetsz... Versenyen elsőnek kell lenni, a 92 % lehetne száz... Általánosban az okos osztálytársaim még engem gúnyoltak, "na lecsesznek az 5 aláért, remélem nem kapsz vacsorát, ha 4-est viszel". Nem hogy engem támogattak volna. Nálunk a legjobb volt, a betegség. Nem, véletlenül sem hiányozhatsz... Meg blamíg menni tudsz addig, iskolába is el tudsz menni, nem a lábadnak van baja.... Hazaküldött a tanár, már a suliban elkezdte az ordibálást, meg lecseszte, hogy ne küldjön hasmenéssel suliba, akkor azzal csak nekem tett rosszat, máig emlegeti, meg "kurv...zza" a nőt. Ezzel találtak egyedül fogást rajtam, ha már a jegyeken nem tudtak, bár gimnáziumban ugye "csak" 4,6-4,8 lehet. Ennél rosszabbat nem tudok elképzelni, ja az is meg van a másikat, akit szud, mikor mondta milyen egyetemi szakra megyek, látalta az arcomat, lecseszte, hogy 18 éves felnőtt nó, el tudja dönteni, mit akar... Otthon napokig ócsárolta, pedig tanár volt az illető...


Nem azt mondom, hogy a már 12 évesen kimaradozó, szexelő, cigiző fiatalnak kell lenni, de ilyen szinten ezt nem lehet. Városon is van ez, főleg az orvos stb. szülők között, meg másoknál is. Akik már mikor megszületett tudták, hogy mi lesz a gyerek...


Ennél károsabb nincs, ha születik egy gyerekem, nem arra fogok gondolni, hogy na ez ügyvéd lesz... Majd ő eldönti mit akar csinálni.


Meg a diplomában mérik a gyereket, majdnem beszóltam a nőnek, amikor közölte "en felneveltem egy tanárt, meg egy mérnököt". Nem egy szép és bolog nőt vagy férfit.


Meg ennek nem lesz jóvége, komolyan, sikeres ember biztos nem... Meg sosem késő változtatni.


Nálam okuk sem lett volna rá ezt tenni, mert alapból jól tanultam, mégha nem lettem volna kitűnő, meg nem rettevtem volna a jegyektől, meg nem kellett volna influenzásan 39,8 fokos lázzal dolgozatokat írnom, mert lemaradok... Nem voltam bulizós, inkább otthonülős, állatokkal szerettem lenni. Attól, hogy 16 felett szeretne eljárni a bartáokkal, az normális...


Itt az iskolaigazgató is ezt teszi a lányával. Kivétel nélkül tiltja a párkapcsolatot, meg ha nem is, de nem jó neki és mesterkedik.


Így alapból életeket tesznek tönkre... Akiknek voltak álmai... Meg lehet 100 éve nem ez volt, de kár vele példálózni, modern kor egyik hülyesége ez is..


Niylván elmondhatja a szülő, milxen lehetőségek vannak, meg mennyire messzi sulit tud támogatni, főleg középiskolánál.


Szerintem nem ebben kell mérni, valakit hogy milyen papírja, meg milyen jegyei vannak, meg ha alapesetben jótanuló, tovább kell "hajtani, mert gyógyszerész lesz belőle". Nem is szeret, mert nem az lettem, meg zsarol, de talált jobbat, mert Evike is odajárt a faluból, csak hajtani kell...


Szánalom, nem lesz jóvége, főleg, ha nem is megy a suli (egyetem), akkor egyszerűbb a gyereket bántani, mimt engedni változtatni.


2019. dec. 9. 13:13
 1/3 A kérdező kommentje:
*ő él vele, nem az apja
2019. dec. 9. 13:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért kell tanulni, hogy az ilyen falusi emberektől el tudj kerülni. Ne édekeljen más véleménye.
2019. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem csak falusi emberek csinálják ezt a mérhetetlen stresszt. Nem normláis.

Csak az iskola, semmi más, még egyetem alatt se, se párkapcsolat.

Se betegnek lenni, nem szabad, mert nem tudsz iskolába menni, meg csak arra összpontosítani, semmit nem lehet. Meg hogy a maximum, négyest sem szabad hozni.



Ez olyan szintű stressz, hogy ember nem tudja elképzleni, plusz a megtorlás nem beszélve. Nem védem ezt a győri idiótát, de ilyenbe a normális ember is tönkremenne, meg bekattanva. Bár én elviseltem, én inkább magamba fordulok, meg magamnak előbb ártanék, mint másnak,pedig engem is szuvatott tanár. De a szülők tehetnek róla, ezzel nincs elnézve, de amíg ilyem idiótál élnek és ez valamilyen fajta kínzás, nem robotok vagyunk. Ilyen maximalizmust csak az tud nyújgani, meg el kell fogani, hgy nem mehet mindenkinek minden és ha bezavarja lázasan, meg t{nkreteszi miatta, meg nem vihet négyest, felőrli. Mai eszemmel el sem tudom képzelni, hogyan bírtam, de én alapból könnyne vettem az akadályokat, könnyebben, mint más, de mondom a 92 is lehetne 100. Általánosban meg kaptam sokszor, meg miért nem első vagy... Meg "minek jöttél haza, ha ma nen kaptál ötöst, mit csinlátál egész nap". Nem tudom, ezt élvezik-e egyesik, de anyám teljesen komolyan gondolta.


Ekkor fogalamam sem volt, hogy az igazi megtorlás később jön, amikor már nincs kitűnő. A megtorlással pont az ellenkezőjét érik el... Anyám képes nem aludni, belebetegedni a jegyeim, meg szétcsapni magát, nyugtatókat szedni miatta és legfőképp engem. Lásd. nyugtatókkal tömött, kényszerrel és tudtom nélkül 16-17 évesen.. Meg egyetemen is felvetette, jó ogy "csak gyenge nyugtatók kellenének és jó jegyeim lennének". Teljesen az látalánoshoz tudom hasonlítani, beszmáolsz, nem mehetsz sehova és ugxanúgy viselkednek veled...


Ennyire stréber, idióta tanulásmániás ember nincs mégegy... Komolyan.. De vannak barátai, aki a lányát a hajánál fogva húzta a hármas után, el is leste a nagyszerű ötletet... Úgyhigy ebben az esetben is hasonló lehet és a szülő felelősséget is kell vizsgálni.

2019. dec. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!