Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felnőtt fejjel informatikát...

Felnőtt fejjel informatikát tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés

Bölcsészkarra jártam, szívok is vele a való életben.

Mennyire lenne merész húzás, ha most informatikára mennék, új alapszakot végezni?

Érdekel, őszintén, és tudom, hogy jobban járnék vele.

Vajon el tudnám végezni?

30 évesen ez nem túl meredek váltás már?


2019. dec. 10. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
30 éves vagy, és bölcsészkarra jártál. Szerinted ebből meg lehet mondani, hogy el tudnál-e végezni egy pontosan meg nem nevezett szakot? Hát nem lehet megmondani.
2019. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért? Más a válasz, ha német szakos voltam és mérnökinfóra mennék, mintha történelem és gazdinfóra?
2019. dec. 10. 13:33
 3/10 IronYpetya válasza:

Ha amiatt aggódsz, hogy a Zinformatika egy aaaakkora tudományállat, amit 12 évesen kell elkezdeni feldolgozni, különben nem érsz a végére nyugdíjig.... hát ne aggódj. :D


Vagy hogy már öreg vagy 30asként tanulni? Az lenne aztán a ciki, ha 30 évesen nem tudnánk szakot végezni! :D


Más dolog, hogy szerintem nyilván valamilyen "feldolgozóinformatikus" vagy akár fejlesztő programozó leszel nagyobb eséllyel. De számtalan olyan IT állás van, amihez a 30 éveddel (és esetleg egy jó bölcsész szak hátterével) bőven sikeres lehetsz. Az meg, hogy el tudod-e végezni, az rajtad, affinitásodon, szorgalmadon, alapvető tanulási készségeiden múlik majd.


Szerintem.

2019. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen bölcsész háttér az, ami hozzá tud tenni a sikerhez?
2019. dec. 10. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Simán válthatsz, ne viccelj. Nem egy varázslás. Fiatal vagy. Jelentkezz most, kezdd el — szerintem szombati levelezőn — az egyik szakot, és keress valami releváns munkahelyet. Ha párhuzamosan beiratkozol egy programozó gyorstalpalóra, és szorgalmasan tanulsz, akkor jövő szeptemberre munkaképes leszel.
2019. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Simán válthatsz. Én is bölcsész végzettség miatt szívok, sok éve érzem, hogy váltanom kellene, de nem tudom merre. Az informatika gondolatával én is eljátszottam, de tartok a matektól, így gondolat maradt. Én a helyedben, ha tényleg érdekel, egy percig se gondolkodnék.
2019. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azóta döntésre jutottam és elkezdtem készülni az érettségire (nincs informatikából). Belevágok.


A matekkal úgy vagyok, hogy addig ülök felette és gyakorolok, amíg nem megy. Hónapokig tart egy félév és én nagyon szorgalmas vagyok alapból. Napi szintű gyakorlással kizártnak tartom, hogy ne tudnám megtanulni.

2019. dec. 31. 11:10
 8/10 anonim ***** válasza:

A korábbi Bölcsészdiplomád átlagával is jelentkezhetsz. Fenn van a felvi.hu-n minden egyetem adott szakjánál, hogy mennyi pont jár érte, ha 5, 4, 3 stb. eredményű. És ha van plusz pontod valamire, az ehhez hozzá jön.

[link]


Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen


Figyelem!

Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:


alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevéllel, ha az tartalmazza az oklevél minősítését,

(elektronikus) leckekönyvvel vagy oklevélmelléklettel, ha az oklevél nem tartalmaz minősítést.

Az alapképzésre vagy felsőoktatási szakképzésre felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével és az emelt szintű érettségi követelménytől való eltekintéssel is rangsorolja az Egyetem. Az így kapott pontszámhoz a jelentkező által elért összpontszám meghatározása érdekében hozzá kell adni a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet (továbbiakban Fkr.) 20-21. §-ban és a 24. § (1) bekezdésében meghatározott többletpontokat.



A korábbi felsőoktatási tanulmányok során szerzett oklevél minősítése


Felvételi pontszám alapképzés (A), felsőoktatási szakképzés (F) esetén


(max. 280-400 pont)


Felvételi összpontszám alapképzés (A), felsőoktatási szakképzés (F) esetén


(max. 500 pont)


Elégséges (2)


280


280+100*


Közepes (3)


320


320+100*


Jó (4)


360


360+100*


Jeles/kitűnő (5)


400


400+100*


*További max. 100 többletpont szerezhető a Fkr. 20-21. §-a és 24. § (1) bekezdése szerint.

2019. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. dec. 31. 17:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Szívesen, tanulmányozd át alaposan, melyik egyetemnél jársz a legjobban, ha a korábbi diplomáddal számolnak átlagot, és hajrá! :)

(ettől függetlenül persze beleáshatod magad az informatika érettségi anyagába, biztos tudod használni az onnan merített tudást majd az indulásnál. De ha megspórolhatsz egy érettségit és egy kis időt, akkor miért ne!?)

2019. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!