Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Manapság általános és középsul...

Manapság általános és középsuliban mi a szankciója ha valaki lebukik puskázás során?

Figyelt kérdés
Ahova én jártam iskolákba ott ha valakit elkaptak annak 1-es lett és kész.Pont.Ennyike. Nem értettem hogy miért azt kapja amit alapból kapott volna, ha nem tanulja meg az anyagot. De így maga a szabálytalankodás nem lett megtorolva. Bár lehet ahova én jártam csak ott volt ilyen illogikus a szokás.
2019. dec. 10. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig puskàztam, egyszer buktam le. A tanárnő egy 72 éves néni volt, irodalom dolgozatot írtunk, 6 db jegyet ért. Elkapott, és másnap elküldött magyar versenyre. :D A dolgozaton egyébként ötös lett, és a fogalmazás vàzlatàt puskàztam ki, ami egyébként más tanárnàl megengedett volt használni, és csak nála nem.

Most emelt magyarra készülök így érettségi után.

2019. dec. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elég tanárfüggő volt, hogy ki hogyan kezelte a dolgot. Általánosban általában elvették a puskát és utána engedték, hogy a gyerek tovább írja a dolgozatot.


Gimiben is hasonló volt a helyzet. Elvették a puskát és ennyi. De egy-két szigorúbb tanárnál előfordult, hogy kérdés nélkül ment be az egyes, még a teremből is kiküldték az illetőt.


Olyan tanárom is volt, aki (valószínűleg a következetesség és egyenlőség nevében) a harmadik puskázó gyereknél gurult be: ő egyest kapott, kiküldte a teremből és leordította (az első kettőt le se szidta engedte, hogy tovább írják)


Illetve az is számított, hogy kinek a gyerekét kapták rajta. Érdekes módon azt a néhány osztálytársamat soha semmin nem kapták rajta, akiknek fejesek voltak a szülei.


Egyébként én azt se értem, hogy a súgást, másolást miért nem büntetik. Baromi zavaró dolgozatírásnál, hogy hárman pisszegnek nekem, hogy segítsek, a tanár meg kiabál, hogy: "nincs beszélgetés" "csend legyen" de persze minden van csak csend nincs, hogy lehessen koncentrálni... és persze akik súgásból, másolásból, puskázásból összekaparjáka tudást, azoknak 5-ös, akik meg becsületesen készültek 3-4-est kapnak...


Persze mindez múltidőben van, mert 25 éves vagyok :)

2019. dec. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a legtöbb tanár egyszer figyelmeztette a diákot, másodjára elvette a dolgozatot, áthúzta és egyest írt rá. (Gimiről van szó.) Nyilván a diákok 99%-a sose bukott le. Én egyszer igen, bioszból akartam puskázni, rám szólt a tanár, úgyhogy inkább eltettem a puskát. Szerencsére egy kettesre meg tudtam írni a dolgozatot.
2019. dec. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha rajtakapok valakit a puskázáson akkor elveszem a dolgozatot és egyest adok.

(6 évfolyamos budai gimnázium)

2019. dec. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!