Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elmondaná nekem valaki, hogy...

Elmondaná nekem valaki, hogy pontosan mi a különbség és milyen a régi és a mostani bolognai rendszer? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 02:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%

Az, hogy a régi sem volt egy reális rendszer, de most végképp nem sok értelme van. Bekerül egy "alapszakra" a tisztelt tanuló, ahol 3 évig nyomatják az alapozó tárgyakat, ahol persze a kredit rendszernek hála, ha egyszer bekerültél, és van elég pénzed, csak idő kérdése, hogy elvégezd azt.

3 év után van egy alapszakos diplomád, amivel jóformán kitörölheted a popódat, már ha puha papírból készül. Ezután felvételizel a mester szakra (ha menőzni akarsz, msc-nek mondod), ami egyrészt mivel már akkor van egy alapszakos (menőbben bsc) diplomád, ez már fizetős, ráadásul nem is mindenkit vesznek fel. Itt 2 éven át - elvileg legalábbis - megpróbálják ténylegesen a szakmádhoz szükséges ismereteket is megtanítani.

Vélemény? A bolognai rendszer úgy, ahogy van, hulladék.

2010. júl. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem mind2 ugyanannyit ér, ha fel akarnak venni egy melóba, akkor tök mindegy, hogy éppen melyikféle diplomád van, ha egyszer megfelelőnek találnak akkor úgyis felvesznek.

Úgyis majd bizonyitani kell, tapasztalatot szerezni.

2010. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

Az msc sem fizetős, észlény.

Egyébként meg sokkal jobb ez a rendszer, régen akár 10 év alatt is képesek voltak a tisztelt tanulók 5 éves képzéseket elvégezni, most ez nincs, mert kivágnak a jobb helyekről, hulladék hely meg régen is hulladék volt.

2010. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Előző vagyok, régen sok olyan fiatal végzett, akiket fel se vettek volna mester képzésre a mostani rendszerben a kettes átlagukkal.
2010. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A régi rendszerben akit felvettek az egyetemre, annak gyakorlatilag garantált volt a diplomája. Ma figyelik a teljesítményed, és ha nem megfelelő, akkor átraknak költségtérítésesre (akkor legalább haszna van rajtad az egyetemnek, ha már buta vagy), vagy kidobnak. Ezt szokták leszólni, mert ugye akit kiraknak egy év után, annak se végzettsége, se semmi, csak feleslegesen ment el egy év az életéből. Szerintem viszont jó megoldás, ugyanis nem egyetlen vizsga (érettségi vagy felvételi) dönti el, hogy alkalmas vagy-e egy adott szakra. Nyilván számít, de a pontokat nagyon könnyű szerintem megszerezni, és sok embert is vesznek fel.

A régi rendszerben ha egyetlen tárgyat buktál, meg kellett ismételned az egész félévet (mint gimiben), ami általában egy teljes évet jelentett, a bolognai rendszerben csak az adott tárgyat kell újra felvenned. Bizonyos keretek között szabadabban gazdálkodsz az időddel és energiáddal.

2010. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy MA, vagy MSc nem menőség kérdése...Ez hülyeség. Ha van egy fizikus és ő MSn-nek mondja magát, akkor nem menőzik, hanem igazat mond. Az MA ugyanis Master of Art(s), az MSc pedig Master of Sciences. Na most egy biológus kicsit nehezen lehet Master of Art...
2010. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Régebben épp hogy nem lehetett 10 év alatt elvégezni a 4-5 éves képzést. Egyrészt egy kurzuson buktál, bukott a féléved, ellentétben most...

Menőzés alatt meg azt értem, hogy ciki "alapszak"-nak vagy "mester"-nek nevezni, muszáj béescének meg emescének mondani. MErt úgy menő. Ciki magyarul mondani.

2010. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom de az MSC-nél szerintem jobb magyarul mondani mert úgy valahogy jobban hangzik, hogy Mester vagyok, mint MSC.


De amúgy ha valaki elvégzi a BSC-t azzal majd úgy 5 év múlva el lehet hejeszkedni?

2010. júl. 20. 16:48
 9/17 anonim ***** válasza:

Szaktól függ. Az alapszak (bocs, de nekem ezt is jobban esik magyarul) után egy olyan diplomát kapsz, ami a munkaerőpiacon nem túl értékes. Az amolyan semilyen diploma, azt igazolja, hogy egy adott tudományterületen jártas vagy, de igazán szakmád még nincs. Mondjuk ha biosztanár akarsz lenni, vagy biológus, vagy bármi, akkor először elvégzed a biosz alapszakot. Elvégezted, kapsz egy papírt, hogy biológiából megvan az alapszak. De azzal még nem vagy se biosztanár, se biológus. Ahhoz kell a mester szak.

Szóval azzal is el lehet helyezkedni, csak nehéz, és ne reménykedj valami hűdejó "diplomás" állásban.

2010. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk elvégzek egy programtervező informatikus szakott

ahozz milyen mesterszakok vannak. A régi rendszerben meg úgy hívták, hogy programozó matematikus. De akkor nem ugyanazt tanítják?

2010. júl. 20. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!