Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik tárgyból...

Szerintetek melyik tárgyból lenne érdemes emeltezni a legjobb jegy érdekében?

Figyelt kérdés

1 - Matek (középiskolában jól ment középszinten)

2 - Fizika (nem nagyon tanították, de úgy hallottam, nem olyan nehéz)

3 - Kémia (középszint elméletével képben vagyok, de sosem csináltam kísérletet és még azt is hallottam, hogy a számítások nagyon nehezek)



2019. dec. 14. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha a kémában a számításoktól félsz, akkor a matek se fog jobban menni. A matek emelt- és középszint között ég és föld a különbség, és ott van szóbeli is. A kémia emelt is nehéz, de emelten már nincs elvégzendő kísérlet (csak a feladatok nagyon nehezek). A fizika is valami matekra épülő dolog, amihez nagyon tudni kell logikusan gondolkodni. Mind a 3 tárgy olyan, hogyha valamit félreértelmezel és elvi hibád van, csúszik az egész feladat. A kémia pedig még eszméletlen sok magolást is kíván maga után.

Mihez van affinitásod, miből vagy jó, mi érdekel annyira, hogy emelt szinten megtanuld, milyen szakra akarsz menni?

2019. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A leendő szakomon mindhárom tárgy fontos lesz, de legfőképpen a kémia. Illetve abból már vagyok is valamilyen szinten. Úgyhogy leginkább erre hajlanék, csakhogy tudom, nagyon nehéz.

A matekot szeretem, de azért zseni nem vagyok belőle.

Emelt szinten tényleg nincs kísérlet? :O Az olvasottak alapján úgy tudtam, van...

2019. dec. 14. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 2013-ban érettségiztem, akkor még lehetett előre hozottat is tenni bármiből, így 2012-ben csináltam egy közép kémiát, ami a saját sulimban volt a saját tanáromnál, ott voltak kísérletek is; míg 2013-ban emelteztem kémiából, de ott nem voltak kísérletek, csak sima szóbeli, tételekkel. Vegyészmérmökit végeztem. A tantárgyak alapján Te is ide jössz szerintem.
2019. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez leginkább attól függ, milyen képzésre óhajt menni a kérdező.
2019. dec. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak elvégzendő és nem elvégzendő kísérletek (mert veszélyesek lennének), de attól még van kísérlet emelt kémián is. Csak nem mindenkinek kell elvégezni, attól függően, hogy mit húz.
2020. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!