Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárnak joga van kötelezni...

A tanárnak joga van kötelezni a dolgozat újra írására?

Figyelt kérdés

Adott egy OKJ képzés, 18-20 éves diákok. Meg lett írva a dolgozat, ki is lett javítja. Fele létszámnak jó lett, másik felének nem. Na ez a másik fél kérte a tanárt, hogy had javítanak (mint az óvodában), mire az volt a válasz, hogy vagy mindenki javít, vagy senki.

Mivel én az 5-ös dolgozatomat nem szeretném javítani mert már hova, így nem megyek bele. A tanár kötelezhet engem arra, hogy ezt a dolgozatot is javítsam ki, csak azért, mert más lusta volt tanulni?

Nekem jogom van ellenkezni? Vagy menjek az igazgatóhoz ezzel a problémámmal?



2019. dec. 15. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Igazad van: "mint az óvodában". Itt hisztizel azért, mert dolgozatot kell írni? Egy iskolában? Micsoda arcátlanság!

Ha olyan jól tudod, akkor mi okozhat gondot?

2019. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert ha már egyszer megirtam, mégegyszer minek? Nem vagyok köteles más hanyagsága miatt százszor megírni minden dolgozatot. Ha én le tudtam ülni és megtanulni, akkor ő meg vessen magára, és ne az összes többi ember szivjon miatta.
2019. dec. 15. 22:42
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha 18-20 éves diákok vagytok akkor biztos hogy NEKTEK van igazatok!!! Vagy hagyd ott az iskolát vagy verjétek meg a tanárt mert a te észjárásoddal mostanság mások így szokták.Nem tudom miből írtál 5-ös dogát de biztosan nem kulturáltságból vagy illemtanból!
2019. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja persze, és majd ha elkerül egyetemre, nem siker a ZH-ja, akkor következő nap már megy és írja is újra, mert neki éppen a kedve úgy tartja? Hát szerintem pont nem így működik, de mindegy.
2019. dec. 15. 22:55
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, miért kellett betámadni a kérdezőt! Teljesen igaza van, egyáltalán nem jogos az, hogy azokkal is újra akarják íratni a dolgozatot, értelme sincsen.

(Bár egyébként a fő kérdésre alapvetően "igen" a válasz, mivel pl. az teljesen jogos, ha az elégtelent írókat kötelezi a tanár az újraírásra.)

2019. dec. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
*...azokkal is újra akarják íratni a dolgozatot, akik elégedettek a jegyükkel, értelme sincsen.
2019. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Anno gimiben matekból volt egy tételes-bizonyításos dolgozat. Nekem max pontos lett, az osztály többi részének 1-es, 2-es. Mivel fontos tananyag volt, azt mondta a tanár, következő órán mindenki lefelel belőle. Megkérdeztem, hogy nekem is kell-e, hiszen nekem max pontos lett, de erre azt mondta a tanár, hogy a mindenkibe én is beletartozom.


Mondjuk azzal nem értek egyet, hogy csak amiatt van lehetőség újraírni, mert a csoport fele elkezdet nyígni. Én ha (következetes) pedagógus lennék, akkor a nyígás annyit mondtam volna, hogy volt lehetőség felkészülni, így jártak, ha meg fontos anyag, akkor meg nyígás nélkül eleve úgy kezdtem volna a dolgozatok kiosztása előtt, hogy pocsék az eredmény, újraírja mindenki, de mind a két jegy számítani fog (ezzel elkerülve, hogy aki jót írt, az beleszarjon a következő dolgozatba).

2019. dec. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze, a fontosabb nálunk is így megy, de ez csak egy röpdoga volt alap kérdésekkel, ami szinte csak józan paraszti ész, és nem egy egetrengetően nehéz dolgozat. Meg egyébként is, azért, mert más lusta elővenni és leülni tanulni, akár egy fél órára, amiatt miért az szívjon, aki tanult rendesen és becsületesen?
2019. dec. 16. 15:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is baromság, ne menj be aznap, ennyi.
2019. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
A tanárnak joga van bármikor visszakérdezni a leadott anyagot, mert az neked tudnod kell. Ha 5-öst írtál és becsületes voltál, akkor nyilván tudod az anyagot és másodszor is 5-öst fogsz írni. Hanem, hát akkor az ki fog derülni. Talán ez az ami ekkora gondot okoz neked?
2019. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!