Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mi történik?

Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
Volt egy ZH-nk, amit itthon, interneten kellett megírnunk. Nyilván senki nem tanulta meg, netről meg a diasorokból másoltuk ki. Ma jött mindenkinek az üzenet a ZH helyén, hogy “Egyértelmű csalás és plágium”. Ennek lehet valami következménye? SZTE (én szerencsére nem kaptam ilyet, de én nem is másoltam, bent voltam előadáson, meg előtte elolvasgattam dolgokat, max ellenőrzés céljából belenéztem)

2019. okt. 21. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Hát amelyik tanárnak ennyi esze van, hogy így irat vizsgát. :DDD max. az lehet, hogy nem kapjátok meg a jegyet, hanem megírjátok rendesen suliban.
2019. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na igen, én is ezt mondom, hogy mit gondolt, majd mindenki mint a kisangyal, saját fejből megírja neki? Teljesen egyértelmű volt, hogy ez nem így lesz...
2019. okt. 21. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban bizonyítható csalás, akkor nálunk például automatikusan kivághatnak a tárgyról arra a félévre. De ezt még akkor se mindig szokták megtenni, ha a hallgató kezéből veszik ki a puskát zh közben, van hogy ilyenkor is csak bukja a ZH-t.

Nem tudom így interneten keresztül írt ZH-nál mit látnak, honnan szűrik le, hogy plágium és csalás, de én azért utánajárnék. Lényegében még az sem bizonyítja, hogy csalt valaki, ha a ZH-felület mellett meg volt nyitva másik oldal, mert akár úgy is maradhatott. Nem is értem mit vártak, ha otthon kellett megírni, akárkit odahívhatsz magad mögé segítségnek.

Csalás miatt, ha nem ismered be, szerintem akkor sem lehet semmit csinálni, ha egy hagyományos zh-n ugyanazt írod szó szerint, mint a melletted ülő, ha azt akkor helyben nem bizonyították rád.


Kérdés az, hogy a jövőre nézve mennyire éri meg nektek pattogni és hazugsággal reklamálni, mert ha mondjuk csak a ZH-t kell újraírni, de mondjuk a tanárral meg még évekig lesznek óráitok, akkor én meghúznám magam és legközelebb ügyesebben másolnék. Ha soha nem találkoztok többet, de a tárgyról meg kitenne, akkor lehet bepróbálkoznék (legalább egy javítási lehetőség kisírásával).

2019. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!