Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BGE kevesebbet ér mint a...

A BGE kevesebbet ér mint a hasonló társai?

Figyelt kérdés

A BGE-re nyertem taval felvételt gimi után, a barátaim 90%-a BME,BCE és ELTE-re jár.

Én jól érzem magam itt és a többiekkel ellentétben gyakornok vagyok egy multinál.

Mégis sokszor olvastam itt,hogy a BGE az alja a BCE,ELTE vagy BME-vel szemben. És ettől néha eosszul érzem magam,rosszul esik :/ főleg amikor olyat olvasok,hogy a diplomám mindig kevesebbet fog érni a említett 3 egyetemmel szemben. Ez tényleg így van?:/ mert azt nagyon nem szeretném,eléggé karrierista vagyok és szeretnék nagy sikereket elérni.

volt hogy annyira kiakasztott ez, hogy elgondolkodtam hogy átmegyek a corvinusra. Igazából ez az egy okom lenne rá,plusz az,hogy talán a hallgatói élet jobb a többi egyetemen és a mi karunk nagyon kint van a városból.

Nektek mi a véleményeteke ezekről az ellentétekről?


2019. dec. 16. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem írtad, hogy milyen szakra jársz, mert annak is van némi jelentősége, de leírom, mit gondolok.


Először is valóban van egy sznobizmus faktor az egyetemek között, ezt nem érdemes alulbecsülni. De azért tegyük tisztába a dolgokat.


A Corvinus jelenleg az 1001+ helyen van a THE-ben: [link]


Ha kicsit böngészel, akkor látod, hogy két éve még a 801-1000 helyen volt, azaz csúszik lefele. Még annál is lejjebb, ahol valaha volt.


That is to say: egy kis, kelet-európai noname egyetemről beszélünk, amely Pozsonnyal verseng az 1001-2000-ben maradásért. Szerinted, most őszintén, ez egy olyan rangú egyetem, amelyre bárkinek a nyálát kellene vernie?


Valóban van a Corvinusnak színvonalas képzése, pl. a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző, meg az alkalmazott közgazdaságtan. Az ELTE-nek is van hasonló. Aki tehát tudományos közgazdaságtant akar tanulni, erre a két helyre menjen. A barátaid ide járnak?


Ami az üzleti képzéseket illeti: hát jó sok Corvinusost ismerek... Van közöttük jó is, meg nagyon gyenge is... Olyan nagy a szórás, hogy pusztán az output alapján nem lehet megállapítani, hogy ez egy jó egyetem-e vagy sem... Ami talán közös, hogy nagyon sok a nagyképű. Ez általános észrevétel a Corvinussal szemben, viszont ehhez lásd a fenti THE rangsort... Még egyszer: az egyetemnek még a nevét se ismerik az országhatáron kívül. (És a BGE amúgy még jobban is hangzik angolul: "Budapest Business School", tehát ha pl. külföldre pályázol, eleve jobban jársz a BGE-vel, mert az intézményeket amúgy se ismerik...)


A BGE három nagymúltú főiskola (Külker, PSZF, Vendéglátó) összevonásából keletkezett... Nem hiszek abból, hogy kutyából szalonna lenne (azaz hogy "igazi" tudományegyetem lenne belőle), de annak, ami eredetileg is volt: menedzserképzőnek szerintem megfelel...


Ahol korábban dolgoztam Magyarországon, egy piacvezető multinál, az osztályon volt azonos arányban BGE-s, Corvinusos és pécsi... Semmi különbség nem volt közöttünk...


Szóval összefoglalva: ne ess kétségbe azon, hogy a sznobok mit okoskodnak össze a futottak még színvonalú kelet-európai egyetemük nagyszerűségéről... tényleg nem számít semmit, hogy melyiken végzel... örülj neki, hogy van gyakornoki munkád, próbálj meg ott jól hasítani és a munkahelyeden feljebb kerülni. Ha nagyon vágysz a Corvinusra, akkor menj oda mesterképzésre.

2019. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:

Igen,mesterképzésre már mindenképpen máshova megyek.

2019. dec. 16. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én például munkáltatóként jobban aggódnék azon, hogy valaki ilyen apró hülyeségeken rágódik, minthogy melyik egyetem neve van a diplomáján. Sőt, szinte érzem a nyugtalanságot a soraid olvasása közben.

Még ez a tulajdonságod is számottevőbb lenne nálam mint az egyetemed neve, és csak ez miatt gondolnám át kétszer, hogy felvegyelek-e, nem a papírod miatt.


Tessék felfogni már, az összes magyar egyetem majdnem egy szinten van, főleg nemzetközi viszonyokban. Szürke az összes. Manapság Magyarországon úgy megy az egyetem kiválasztása, hogy oda mész ahol olcsóbban kijössz és amelyik közelebb van. És ezzel nincs is baj, mert nem nyújt annyival többet egy pesti egyetem egy vidékitől, mint amennyivel többe kerül.

Nem fog senki kinézni azért, mert csak a BGE-n végeztél. Ha szeretsz is oda járni, kit érdekel a többi, csináld ott a mestert is. Nem az egyetemed neve számít.

2019. dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

A különféle rangsorok nem érdeklik a munkáltatókat.

BGE-nek ugyanúgy jól cseng a neve, mint a BCE/BME/ÖLTE hármasnak.

Behívnak iterjúra, eléd teszik a szakmai tesztet,aztán kiderül, mit tudsz.

Később, 3-5év múlva pedig már MINDEGY, hol végeztél, mert a releváns TAPASZTALAT sokkal fontosabb, mint a papírod. Azért kell jó nevű egyetemre menni, mert könnyebb lesz első munkahelyre valami elismertebb céghez bekerülni. Utána szeniorként már mindegy, hol végeztél.

2019. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!