Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehez a Debreceni...

Mennyire nehez a Debreceni Egyetemen az ÁOK?

Figyelt kérdés

Idén lettem 22 éves és most fogok végezni csecsemő ápolón 4,5 os átlaggal, de mindig is orvos szerettem volna lenni, de most nőtt be a fejem lágya azt hiszem, de nem tudom, hogy érdemes e megpróbálom pl az idő miatt és amiatt is hogy itt is nagyon sokat kell tanulnom ezért az átlagért.., nektek mi a véleményetek erről?

Köszönöm szépen a válaszokat 😊



2019. dec. 21. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik orvosi nehéz. Nem egyetem függő. Max az a különbség, hogy egyes tárgyak hogy épülnek egymásra.
2019. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz. Ugyanúgy mint Szegeden, Pécsen, Budapesten.
2019. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Nehéz, de nem lehetetlen. Elmondom, miket csinálnék másképp, ha újra elkezdhetném elölről:

- Nem elég ehhez a csak tanulás. Igen, rengeteget kell tanulni, szépen bejárni mindenre, nekiülni sokszor a könyveknek is és sok mindent csak be kell magolni, de sok mindent nagyon szépen össze is áll a végén (pl. anatómia).

- Nagyon fontos a helyes időbeosztás.

- Kérj segítséget felsőbbéves hallgatóktól, kérj el előző évi vizsgadolgozatokat is, mert lesz olyan tárgy, ami minden idődet és energiádat fel fogja emészeteni, és emellett nem lesz idő, hogy a tölteték 4-5 másik tárgyra is mindent megtanulj a több száz oldalas könyvekből. Főleg, hogy pl. szövettanon még sokkal jobban is jársz, ha a zh-kra az előző éviekből készülsz, mert sokszor még a könyvbe sincs meg, amia kérdés...(Viszont a szigorlat miatt érdemes nyáron kidolgozni a szövettant a könyvből.)

- Ha nem megy valami, keress hozzá különtanárt, főleg anat gyakorlatból, aki be tud vinni a boncterembe és tudtok gyakorolni. Ezt általában jobb szemmel is nézik.

- Már az első héttől kezdve el kell kezdeni tanulni.

- Nem szabad feladni, soha.

- Érdemes beszerezni már a legelejétől egy valódi koponyát.

- Nem érdemes műanyag koponyát/csontvázat venni, mert bőven nincsenek meg rajta azok a dolgok, amiket tudni kell.


Simán sikerülhet. Olyan buta évfolyamtársaim voltak, hogy csak na. Nem hiába kell megválasztanunk, milyen orvoshoz megyünk...

2019. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Az előző válaszoló karácsony alkalmából kapott egy jó nagy pirost tőlem (pedig elég ritkán szoktam osztogatni).


Te komolyan orvosira jártál, ilyen aggyal? Mi az, hogy buta évfolyamtárs meg buta ember? Pofám leszakad! Remélem csak egy ostoba troll vagy, nem kolléga, mert az egész magyar orvostársadalom nevében elsüllyednék a helyedben!

Nincs olyan, hogy buta ember (ORVOSIN MEG PLÁNE), hanem olyan van, hogy keveset tanul, lazábban veszi a dolgokat! Igen, van ilyen ember. ÉS??? Igen, az orvosi toronymagasan a legnehezebb az összes szak közül! Rohadt nehéz, vért izzadsz, néha sírógörcs kerülget, megtörsz, DE megcsinálható! Előtted már milliárd-billiárd-csilliárd-trilliárd ember elvégezte az orvosit a világtörténelemben!

Orvosira már eleve úgy jön a gyerek, hogy van mögötte 2 emelt szintű érettségi, mindkettő, de minimum egy 85%-os. Azért aki 85%-os emelt szintű kémiával jön azt mindennek nevezném, csak hülyének nem! Márpedig az évfolyam szinte minden tagja ilyen eredménnyel jön orvosira!


Meg mi az, hogy orvosira nem elég tanulni? Mert mit csinálsz még orvosin? Mindennap fejre kell állni az Elméleti Tömb előtt?

Ja igen, nem elég tanulni! Vizsgázni is menni kell! Micsoda elvetemült ötlet!

2019. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Ooo, de vannak buta emberek az orvosin is. Nem is értem, hogy mennek át bizonyos vizsgákon . Valószínűleg tudnak ülni a kis pójukon és tanulni, de az élethez jó páran nagyon buták.
2019. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #4! Biztos becsületes környezetben nőttél fel, de tudod, vannak olyan diákok, akiknek a szülei mindent megtesznek, hogy a gyereknek semmiért ne kelljen küzdeni. Egy konkrétan ismerek is, akinek elintézték a diszlexiás papírt, és mindenből csak szóbelizni kellett neki, és azokat a pontjait duplázták. Amúgy az érettségi egyáltalán nem egy nehéz dolog az egyetemhez képest, még az emelt sem. Biológiából gyakorlatilag megint magolás az egész, a kémia nagy része is ugyanez, a hosszú feladatokat pedig bőven elég begyakorolni, semmi olyan dolog nincs benne, amihez átlagon felüli IQ kellene, hogy azt mondjam rá, hogy fu de egy okos az az ember.

És igenis, vannak buta emberek orvosin. Nagyon örülök, hogy Neked nincsenek ilyen emberek a környezetedben, de nem is hülye végzett orvossal találkoztam már. Ne mondjuk már valakire, hogy milyen menő, csak mert van egy Dr a neve előtt...Persze, a ,,többség" megérdemli, de ha tényleg minden orvos értene a szakmájához, akkor teljesen mindegy lenne, kinél szül az ember pl, mert minden szülés orvos tökéletesen alkalmas lenne hozzá. De nem így van, nagyon jól tudjuk. Főleg a fogorvosi karon jellemző is Debrecenben, de az általános orvosin is (az egyik szobatársam fogorvostan-hallgató volt, ő panaszkodott erről), hogy a ,,gyerek" szülei felhívják a vizsgáztató tanárt, hogy ,,szia, hogy vagy Petikém? Emlékszel még a régi szép időkre?" És egyesek ilyen ismeretségi, családi, mindenféle alapon mennek át. De nekem is mondta az anat boncvezető tanárom, hogy kis csillagot tesznek az emberkék neve mellé, akiknek a szülei szép kis összegekkel támogatják az anatómia intézetet, és őket nem szabad megbuktatni. (Na de nem is kell minden orvosnak az anatómia...) Van ilyen. Nyílt titok, senkit nem érdekel. De a Debreceni Klinika is egy nagy belterjes rendszer, ahol még csak ki se írják hivatalosan az őj helyeket, mert mindenhova csak az ismerős ismerősét veszik fel; ha mégis bekerülsz külsősként, tönkretesznek (veled csináltatják az összes munkát, mégis leszidtak, kibeszélnek, mindegy milyen vagy szakmailag).

Nagyon sok jófej és szakmailag ott levő orvos ismerősöm is van. Nem mindenkit ítélek el. Én csak azt mondom, hogy igenis létezik az a réteg, aki ne küzd meg érte annyira, mint a többi, és nem minden orvos okos.

Én nem keverem a fogalmakat. Nyilván vannak nagyon okos és zseni emberek, akiknek szuper agya van és kevesebbet kell küzdenie, de itt most nem ilyen fajta küzdésről beszéltem. Ne idealizáljuk egyik szakmát sem, hanem járjunk két lábbal a földön szépen.

2019. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

" Amúgy az érettségi egyáltalán nem egy nehéz dolog az egyetemhez képest, még az emelt sem. Biológiából gyakorlatilag megint magolás az egész, a kémia nagy része is ugyanez, a hosszú feladatokat pedig bőven elég begyakorolni, semmi olyan dolog nincs benne, amihez átlagon felüli IQ kellene, hogy azt mondjam rá, hogy fu de egy okos az az ember."


Nem a negyedik válaszolót akarom védeni, de amúgy érettségin visszagondolva nagyon nagy eredménynek számított, ha megírtad jóra az emelteket! Nyilván össze nem lehet hasonlítani a vizsgaidőszakkal (pl.: orvosi biofizikán 80%-os a beugró), de akkor, 18-19-20 évesen tényleg nagyon oda kellett tenni magad, hogy jól sikerüljön a kémia! Emlékszem nálunk a gimiben nagyon megszenvedtek a memberek! :D Azért egy bonyolult kristályvizes, PH-s, galváncellás, többismeretlenes egyenletes feladat rendesen megkavarhatta az állóvizet!

2019. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Egyetértek. Azért ez nem az átlagos intelligencia szintet igénylő kategória.
2019. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!