Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismertek olyat, akit orvosit...

Ismertek olyat, akit orvosit önerőből végezte?

Figyelt kérdés
Vagy minimális támogatás mellett. Meglehet csinálni? Mennyire nehéz tanulmányi ösztöndíjat kapni (a lehető legtöbbet)?

2019. dec. 22. 18:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
57%
Három barátnőm is így végezte el. Nem tudom, milyen nehéz (mást tanulok), de kellő munkával meg lehet csinálni. Belőlük is elég sokat kivett, de szerintük megérte, és ösztöndíjakat is kaptak.
2019. dec. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Az öcsém lánya így végezte el, mivel még négy testvére volt, és az anyja munkanélküli, ezért nem kaphatott semmi támogatást otthonról.

Az egyedüli "segítség" annyi volt, hogy végig a legjobb eredményeket érte el, ezért a lehetö legtöbb ösztöndíjat kapta.

2019. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem ismerek ilyen embert. Ha van akkor nagyon becsülöm bár ehhez rengeteg tanulás és tudás kell. A tanulmányi ösztöndíj a SOTEn nagyon kevés abból nem fogsz megélni. A tanulás mellett diákmelózni az AOK-n szinte lehetetlen.


Az unokaöcsém most hatodéves egy évet csúszott az anatómia miatt. Olyan 4,5 körüli átlaga van. A családi háttér nélkül nem jutott volna el eddig.

2019. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhármótok válaszát!


#1 válaszoló, az ismerőseid dolgoztak mellette?

Én is úgy hallom, hogy nem lehet dolgozni, legfeljebb felsőbb években, amit nem egészen értek, mert láttam, hogy ahogy bejönnek a klinikai tárgyak, negyedévtől számszerűen több óra van egy héten.


Én a 3 vidéki egyetemet néztem, mindenhol 40 ezer a felső határ tanulmányi ösztöndíjra. Persze ez a legjobb 5%. Az a baj, hogy szerintem még az ösztöndíjra sem lehet alapozni, mármint nem a legjobbra, mert ki tudja, hogy mennyire lesz nagy váltás, hogy élem majd meg. Mindenhonnan azt hallom, hogy nagyon nehéz, ezért elképzelni sem tudom, hogy mennyire. De gondolom, mindennapos tanulással el lehet érni egy 4-es feletti átlagot. De persze a lehető legjobbra szeretnék törekedni. Ugye az a 40 ezer sem olyan sok manapság, de mégis csak segítség. Szüleim valamennyire tudnának támogatni, a legnagyobb segítség az lenne, ha a legközelebbi egyetemre bekerülnék és akkor lakhatnék itthon, de értelemszerűen nem akarok rajtuk élősködni még 6 évig.

2019. dec. 22. 19:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, ötödéves vagyok. Úgy voltam vele, hogy ha nagyon kell majd veszek fel szabadfelhasználású diákhitelt, eddig szerencsére nem kellett.

Nyáron szoktam dolgozni, pénzt gyűjteni. Évközben szociális és tanulmányi ösztöndíj, alkalmi munkák. Nem élek világi életet, sokat spórolok és elég stresszes. De meg lehet csinálni.

2019. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A legjobb barátom fizetősön kezdte el. De olyan jól tanult hogy a második évben átvették államisra.
2019. dec. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Masodevtol kezdve dolgozok mellette, anyaektol nem kerek penzt. Munka+szoctam+diakhitel.

Hulyeseg, hogy nem lehet mellette dolgozni, csak itt is ervenyes a valamit valamiert.. Az a minimalis szabadido is csokken, de a szukseg nagyur.

2019. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem a tiétek, hogy tudtok mellette dolgozni! Én úgy is meghalok, hogy tanuláson kívül nem csinálok semmit :(
2019. dec. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 és mit dolgozol? Heti hány órában, milyen műszakban?
2019. dec. 23. 16:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Ismerek olyanokat, akiket a szüleik nem tudnak támogatni. Ők diákhitelből oldják meg a megélhetést (legalább részben). Úgy tudom, hogy a szociális ösztöndíj maximális összege kb 14ezer forint körül van, ha beszámolod, hogy csak egy koli 10ezer körül van egy hónapban, akkor ez lóphasz, ha még enni is szeretnél. A tanulmányi ösztöndíj kiszámíthatatlan, volt már, hogy 3,5 körüli átlagra is kaptam 10 ezer felett, aztán következő félévben 4,5-re semmit. Úgy lehet "bebiztosítani", hogy mindig kapj, ha felveszel annyi kreditet himihumi szabadon választható tárgyakból, amennyit csak tudsz, ezek felviszik az átlagod akkor is, ha mondjuk egy komolyabb tárgyad nem 5-ös. Ezzel csak az a gond, hogy a mintatantervben elő van írva, hogy félévente hány kredit szabadon választható tárgy ajánlott, ha te ezeknek a többszörösét veszed fel, akkor már másodév felénél, esetleg végénél teljesítetted az 5 évre ajánlott kreditszámot, a túllépésért pedig fizetni kell.
2019. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!