Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államilag támogatott képzésben...

Államilag támogatott képzésben résztvevőknek tényleg teljesíteni kell sgy adott átlagot?

Figyelt kérdés
Napokban hallottam róla, hogy ha egy adott szakon, nem éri el a tanuló a megadott átlagot, akkor onnantól kikerül az államilag finanszirozott képzesben résztvevők közül és fizetnie kell a tandíjat félévente, vagy ha ezt nem engedheti meg, akkor sajnos ott kell hagynia az egyetemet. Ilyen tényleg van? Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. dec. 23. 23:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, adott átlag, és tavaszi+őszi félév alatt 36 kredit is kell.

Ha meg átkerülsz fizetősre, még mindig ott a DH2 kamatmentesen.

2019. dec. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Igen, de emiatt ne aggódj. Ha tényleg érdekel a szak, és nem csak melegedni jársz oda, akkor bőven megugrod a határt.
2019. dec. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És azt valahonnan leht tudni, hogy melyik szaknak pontosan mennyi ez az átlag?
2019. dec. 24. 15:26
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Komolyabb szakoknak (pl.: orvos, mernok, IT) 3,0 a minimum.

A konnyen elvegezheto csak van szakoknak meg 3,5.

2019. dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. dec. 24. 21:22
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
ez az átlagosdi mióta van? 2017-ben végeztem , de nekünk még csak kreditet kellett teljesíteni, hogy ne soroljanak át.
2019. dec. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

#6: Én 2017-ben kezdtem. Az első két félévben még csak a kredit kellett, a 2018/19-es tanévben már 2,75 kellett, a mostaniban már 3-as átlag kellett. Felmenő rendszerben vezették be. Nálunk ez már a vége, de vannak szakok, ahol még jövőre emelkedik, és magasabb átlagától (3) indultak.

Aki szerint könnyen teljesíthető: én a második félévben (gépészmérnöki szak) szinte vért izzadtam, hogy minden tárgyam meglegyen, és csak 2,58-as súlyozott átlagot sikerült összehoznom. Jó, az első félév kompenzálta volna, de nem volt egyszerű...

Annak lett csak jobb átlaga, akinek a szórótárgyak nem sikerültek.

2019. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Előző én is ugyanazon szakra járok, 50-en kezdtünk kb. 10-en maradtunk, de a 3-ast mindig megugrottam.

A könnyen megugorható alatt én nem azt értettem, hogy mindenkinek sikerül. De nem kell csodálkozni, amikor egy 200 fős előadáson ott vagyunk 30-an átlagban, mert hogy előadás, nincs katalógus, reggel van, stb stb.

Meg amikor ZH előtti napon irogatják fb csopiba, hogy ez van, hogy van, mivel 1 nappal előtte áll neki az okos gyerek a féléves anyagnak.

Aztán ZH után ott sírnak, hogy túl sok tanulnivaló, nem lehet ezt így, szarul tanít a tanár, stb.

Meg az se rossz, amikor fesztivál van egész héten, aztán hét végén ZH, és bejönnek nulla tanulással, a belépő pecséttel/karszalaggal a karjukon.

De olyat is láttam, hogy nem is másnaposan, hanem aznaposan, piától bűzölögve beül a gyerek.

Lehet én vagyok antiszoc. meg minden, de nekem egy hetem úgy néz ki, hogy reggel 8-ra bemegyek első órára, 18-20-kor vége az utolsó órának, ha esetleg van szünet, akkor eszek / beülök könyvtárba tanulni, majd este hazamegyek, eszek, leülök átnézni az aznapi anyagot, majd lefekvés.

Ha valaki tényleg tanulni jár oda, és nem úgy áll hozzá, hogy juj csak 2-es legyen meg, bejár minden órára, folyamatosan tanul, és nem bírja a 3-as átlagot, akkor nem neki való a szak.

2019. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

utolsó én pedig úgy gondolom, hpgy nem az a normális, ha minden napod úgyanúgy telik és csak a tanulásról szól

azok között akik elvégzik elég nagy valószínűséggel a kollégáid is kikerülnek és a kapcsolatépítés fontos

nyílván nem a folyamatosan csak a 2-es legyen meg emberekről beszélek, mert azok jobb lett volna ha nem veszik el másoktól az államis helyeket már az elején sem, de az, hogy hú elment egyetemi napokra, hú másnaposan jön be...az szeptemberben egy hét, van pótzh

egyébként hasonló leterheltségú szak (építészmérnöki), úgyhogy tudom miről beszélek, és hidd el barátokkal sokkal egyszerűbb

a 3as átlag tényleg nem lehetetlen(nekem is 3,9), pedig nem nézem át minden este az anyagot, eljárok bulizni, bent vagyok öntevékeny körökben élem az életem, de ha kell leülök megtanulom, vagy merajzolom azt a beadandót

néha ha úgy jön ki a lépés nem arra kell hajtani, hogy meglegyen minden, hanem 1-2 tárgyat el kell engedni és a többit jól megcsinálni, mivel az átlagba a teljesített tárgyak számítanak csak

2019. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8: mint írtam, éves viszonylatban nekem is mindig megvolt ez az átlag, akkor is, amikor nem kellett még.

De a 2. félév kemény volt. Én levelezős vagyok, tehát munka mellett tanulok. Ez N könnyíti meg.

Sok esetben le sincs adva az anyag rendesen, mert nincs rá idő, úgy szedjük össze az információt jegyzetekből, könyvekböl, videókból.

Szilárdságtanból pl. volt 16 óránk összesen. Hadd ne mondjam, mire elég...

2019. dec. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!