Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen következményekkel jár...

Milyen következményekkel jár az ha a felvett kreditek közül kb 10 kreditet nem tudok teljesíteni az ELTE-n?

Figyelt kérdés
Személyes okok miatt pár vizsgát nem tudtam megcsinalni, és úgy gondoltam jobb ha nem megyek el minthogy elégtelenre vizsgázzak. Nem tudja valaki hogy mit befolyásol? A két félév alatt kötelezően teljesítendő kreditek már megvannak

2019. jún. 27. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha felvetted a vizsgakat de nem mesz el 4500ft/meg nem jelent vizsgaalkalom, ha csak 2 kredites targyakrol van szo esetleg 3 ez 3-5x4500 forintot jelent.

Kovetkezmenye egyebkent egyaltalan nincs vagy felveszed kovetkezo felevben ha van belole vizsgakurzus vagy pedig ha nincs akkor az azt koveto felevben. Viszont hogyha raepulos targy akkor azert vigyazz, mert azzal akar egy evet is tudsz csuszni!

2019. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fel sem vettem a vizsgát
2019. jún. 27. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja es egyebkent ha mar nem adod le oket sokkal jobban jarsz ha elmesz egyesre megirni minthogy jegyet sem kapaz ra mert sokkal lejjebb rontja a kreditindexedet igy.

A masik pedig hogyha nem lesz meg a 30 vagy 36 (hirtelen nem tudom) teljesitett kredited es allamin vagy akkor automatikusan atsorolnak illetve akkoris atsorolas var rad ha egy bizonyos atlagot nem teljesitettel.

2019. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom és 50 kreditem meg is van. De azt nem tudod véletlenül az átlagot hogyan lehet számítani?
2019. jún. 27. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagszámítást a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban (TVSZ) keresd. Mert többféle átlag/index van. (súlyozott, ösztöndíjindex, görgetett átlag, stb.) Ott le lesz írva a képlet. Érdemes csinálni hozzá egy excel-táblázatot, aztán akkor csak egyszer kell beírni az átlagok képleteit.
2019. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolso jol mondja.

Fogalmam nincs, ha jol tudom karonkent is mashogy van szamolva (bar a franc se tudja)

A questura oldalan talan fent van az atlagszamitasi keplet, de nem vagyok benne biztos.

Ha ott nem talalod, talan a neptunon belul is meg tudod keresni, de ebben sem vagyok biztos, fogalmam sincs hogy hol lehetne meg fent.

2019. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2019. jún. 28. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!