Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárszakon tényleg reggeltől...

Tanárszakon tényleg reggeltől estig bent vannak a hallgatók? Húzós szak (ok)?

Figyelt kérdés

Vonz a tanári, de mivel nem idén érettségiztem, hanem közel 5 éve (nem tudtam mi legyen), így hiába vonz, de eléggé visszatartó erő az, hogy én úgy tudom, hogy reggelől estig bent kell lenni órán.

Nyilván jó lenne elvégezni, de mivel idősnek érzem már magam, így nem tudom, jó ötlet e számomra a szabadságom ilyen korlátozása.



2019. dec. 24. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván be lehet úgy osztani az óráidat, hogy ne menjen el az egész napod.
2019. dec. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Szakpártól függ. Matek szakos voltam osztatlan BSc-ben és volt közös óránk tanárnak készülő hallgatókkal. Például akik matek mellé bioszt választották, azok sokat panaszkodtak, hogy rengeteg 2 kredites biosz tárgyuk van magas óraszámmal és sokszor össze-vissza ütközik a matek órákkal, ami senkit nem érdekelt a tanulmányi osztályon. Csak hát közben ők meg nem tudták, hogy mikor melyik órára menjenek be.


Amúgy átgondoltad te ezt a tanárszakot? Állás van dögivel, de pénz nincs benne. Annyi más értelmesebb dolgot lehetne tanulni 3-5 évig.

2019. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is alapszakos vagyok (anglisztika) és vannak közös óráim a tanárisokkal... Rengeteg órájuk van, tulajdonképpen szakpártól függetlenül. Ismerek olyanokat, akik az angol mellet például más nyelvet visznek, matekot, tesit, biológiát, hittant, magyart, törit és mind nagyon sok tárggyal csinálják. Ugye, eleve kettő (picit leegyszerűsített) szakot visznek és ehhez hozzájönnek a pedagógiás tárgyak, plusz majd később ugye a gyakorlat is, ami így együttesen nem kevés. Szóval, könnyen előfordulhat, hogy az ember reggeltől estig bent van az egyetemen vagy mondjuk hétfőtől péntekig órája van. Ez pedig a legritkábban függ attól, hogy hogyan szeretnéd összeállítani az órarendedet, hiszen csak azt tudod felvenni, amit meghirdetnek és az nem mindig a legkedvezőbb a hallgatók számára... pl. nekem is volt már olyan félévem, amikor csak 8 tárgyam volt egy héten és minden nap be kellett mennem, holott ezt két nap alatt is kényelmesen le lehetett volna tudni.
2019. dec. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%

Az előttem szólók jól leírták a helyzetet. Sajnos a tanári tényleg húzós, nagyon sok óra van. Sokszor az utazgatás is rengeteg időt vesz el, pl. Pesten a töri-földrajz tanári logisztikailag a legrosszabb, mert ott folyton ingázhatsz a BTK, TTK és és a PPK épületei közt.

Ha attól félsz, hogy ennyit bent kell lenni, akkor a levelező talán jobb lenne neked, ott tömbösítve vannak az órák.

2019. dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hegemaster válasza:
29%

Tanárin nincs levelező. A 4.es válaszóló az utazgatásos részt az eltére érti, énis ott tanulok egy nagyon hasonló szakpárral. És éppenséggel nekem nincs bajom vele, az oktatók általában megértik ha véletlen késel mert tudják hogy szívás. de általában azért minden órára oda lehet érni.


Hogy mennyit kell ottlenned az teljes mértékben tőled függ mert nálunk te állítod össze a saját órarended. első félévemben anno pl meg lehetett csinálni hogy pénteken nem volt egyáltalán óránk, második félévben szerdán. Én inkábbúgyszoktam felvenni hogy hétfő-kedd egész nap bent vagyok (ez kb reggel 8 tól este 6ot jelent) szerdán csütörtökön kb csak délelőtt de max 2ig pénteken meg max 1 óra szokott lenni.de ez minden évben változik.


Szegeden viszont tök máshogy van, ott az egyetem állítja össze neked az órarended és nem nagyon van esélyed variálni, ráadásul ha 1-2 tanegységet elhagysz akövi féléves órarendbe nem feltétlen a legegyszerűbb beintegrálni.

2020. jún. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!