Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságtalanság az egyetemen?

Igazságtalanság az egyetemen?

Figyelt kérdés

Szóval van az egyetemen egy ismerősöm aki szétpuskázik mindent,4-5 szerez mindenből,míg mi megszakadunk a tanulásban és így is sokszor csak egy hármast sikerül...

Hatalmas pofátlansággal puskázik de sose bukik le és hencegni szokott hogy azt sem tudja milyen tárgy miről szól és mégis 4-5-t kap a vizsgákra.......

Csak engem idegesít ez és érzem borzasztó igazságtalannak?:/

Én napi szinten tanulok,stresszelek,plusz gyakornokoskodok is és úgy érzem megszakadok. Ő nem is dolgozik és mégsem képes tanulni....

Egyébként ELTE-sek vagyunk.


2019. dec. 25. 23:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

" Ott már nehéz puskázni, és ha ott sem tud semmit, nem kap diplomát."


Láttam én már puskázást államvizsgán. Meglepődnél, hogy mire képesek egyesek.


Nem hiszem, hogy bárki előnyére válik, ha azt hazudjuk magunknak, hogy majd a sors, Isten, akármi igazságot tesz és ez majd a végén visszaüt. Hány olyan embert látsz olyan beosztásban, amihez fingja sincs? És jól keres vele. Na, látod! Minél előbb meglátod, hogy az élet nem igazságos, annál előbb megszokod. Az oviban még hiszünk abban, hogy a rossz elnyeri méltó büntetését, és hogy lopni, csalni, hazudni nem szabad, mert kiderül és baj lesz. Soha életemben nem puskáztam, nem csaltam, de tudom, hogy előbbre vinne és jó eséllyel le se buknék. Ne hazudj magadnak, ennyit tehetsz!

2019. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

#10: azért az államvizsgának nem sok köze van a 3-4 évig tanultakhoz.

Van két államvizsgatárgy, abból előre megkapod a tételeket, csak azokat kell megtanulni. Na meg a szakdolgozatodat kell megvédeni.

Ott már nagyon kevesen hasalnak el. Odáig eljutni az, ami nagyobb meló.

2019. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Egy darabig el lehet így lenni, de amikor jönnek majd a szóbeli vizsgák, ahol nincs felkészülési idő, ott nem lehet csalni.

Másrészt komolyabb szakokon úgyis a főtárgyak egymásra épülnek. Ha az alapok nem mennek, nem fogja tudni megcsinálni még a házi feladatokat, beadandókat sem, mert nem tudja miről van szó.

Természettudományos vagy műszaki területeken nem lehet meglenni a puskázásnál.

Hiába irná ki a képleteket, nem tudná alkalmazni a feladatokban, ha nem érti és látja az összefüggéseket.

2019. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#13: műszaki szakon vagyok, látom, mit csinálnak a nagy spílerek.

Eddig egyetlen olyan tárgy volt, ahol nem lehetett puskázni egyáltalán. 10 beugró kérdés a vizsgán írásban, a kérdést a tanár mondta, neked volt 20 másodperced a választ leírni

Szóbeli részén meg a felkészülési idő is a táblánál

De ezen kívül: mindig találnak valakit, aki supportot vállal ellenszolgáltatás fejében. Tehát ha számítás, ergo nem puskázható, akkor lefotózták, neten megy a supportnak, az megcsinálja, és visszaküldi.

Házik, beadandók... Mindenre lehet embert találni. Csak tudd megfizetni.

2019. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Utolsó jól írja.

Gépen számolós vizsgán lebeszélte az egyik zsenivel,hogy segítsen abban az időpontban amikor a vizsga van, x összegért. Lefotózta a feladatot a vizsgában,a csaj a vizgsa idejében direkt ott ült a gép előtt, küldte a csajnak,ő pedig megoldva vissza.

4es vizgsa.

Én 3 hetet gyakoroltam,3mas lett.

2019. dec. 26. 13:48
 16/20 anonim ***** válasza:
98%

Na én ezért nem megyek egyetemre. Nincs kitartásom ahhoz, hogy tanuljak de még arra is lusta vagyok legtöbbször, hogy puskát írjak. Egy gyenge gimibe járok de már fullra kivagyok. 5 évesre jelentkeztem, 1.évben 4,5 ös átlaggal vitorláztam be, mostanra ez lecsúszott 2,5-re. Egy középfokú nyelvvizsgám azért lett, de sok értelme nincs, mivel angolul is csak tele nyelvtani, szerkezeti hibákkal tudok kommunikálni. Úgy indultam, hogy sebész orvos leszek, mára a kitűzött cél egy kamionos meló. Mindig is szerettem vezetni, 2 éve van jogsim, de ha el kell mennem valahová mindig a hosszabb útvonalat választom, nem tudom megunni😄😄Családom már belenyugodott, teljesen elfogadta. És mondhat bárki bármit.. Mégiscsak boldogabban telnek úgy a mindennapjaim, minthogy azon stresszeljek, hogy ebből is meg abból is 5-öst kell írnom, különben ugrik az álmom. Sok emberrel akivel beszéltem tanulnak karácsonykor is, mert ők mérnökök szeretnének lenni és jelenleg ha megírnák, 1-est kapnának maximum. Teljesen kétségbe vannak esve és stresszelnek míg én nyugodtan sörözgetek a rokonokkal, barátokkal.

Ettől függetlenül soha nem beszéltem le senkit semmiről, ha valakinek az az álma, hogy pszichológus legyen akkor legyen az. Ne adja fel! Ha igazán akarja képes rá. Ha úgy jár mint én jártam akkor igazából nem is akarta.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak kedves kérdező, ne törődj te csak az ilyen emberekkel. Lehet, hogy el fog tudni helyezkedni, viszont arra mérget vehetsz, hogy az első hónap után repülni is fog onnan mivel előbb utóbb kiderülnek hiányosságai. Te pedig tanulj normálisan ahogy eddig, sose add fel és meglásd lesz normális munkahelyed ahol megállod a helyed és azzal foglalkozhatsz amivel szeretnél😄😄😄 Hajrá💪💪

2019. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Miért is ne adja fel mindenki az álmait lustaságból, nem? Akkor nem csalódhat, ha nem is csinál semmit! Minek stresszelni, orvosira járni, meg életeket menteni, amikor az ember autót is vezethet hetekig, ehet a volán mögött gyorskaját és szexszelhet kvákkal a megállókban, nem? Minek az a sok stressz meg áldozat, felesleges! Elj a mának, mintha nem lenne holnap!
2019. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17 Egy szóval fogalmazhatnék így is, igen. 😄

Ahány ember annyi féle, én személy szerint szeretek embereken segíteni és ha nem kellene tanulni hozzá, csak úgy minden tudás a fejembe szállna, lennék mentős is szívesen. Dehát ez van, egy lusta disznó lettem. Ettől még szeretek élni, szeretek bármit csinálni, csak tanulni ne kelljen. Tanulástól már kiver a víz. És igen, nekem ez a boldogság, hónapokig menni, vezetni, a fülkében gyors kaját enni, (migránsokat kergetni😂), világot látni, hétvégi 48-asoknál iszogatni külföldi kollégákkal😊😅... És nem, prosti nem kell, inkább szüzen halok meg, de azokhoz gumikesztyűvel se nyúlnék hozzá..

16-os voltam

2019. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#14 Na az olyan táblánál történő vizsga+ beugró az igazi. Minden szaktárgyból olyannak kéne lennie. Ami meg a mobilinternetet/wifit illeti írásbeli zh-kon le kéne kapcsolnia/árnyékolni az egyetemnek. Sajnos a modern technológiával új puskázási formák jöttek elő, mint 20 éve.
2019. dec. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

OFF

Kedves 18-as! :D

Ha lennél mentős szívesen, és már azon gondolkozol, hogy kamionsofőr, jelentkezz inkább az omsz-hoz gépkocsivezetőnek. Relatíve keveset kell tanulni (2 hetet kb), hiányszakma, szarul fizet, de ott is (ált.) jó fejek a kollégák, és másodállásban még mindig lehetsz kamionsofőr. :) (Ha esetleg érdekel ez is.) Én mentőtisztnek tanulok, és imádtam minden egyes percét a szekundálásomnak, és minden gkv nagyon jófej volt! :D

OFF


Kedves Kérdező!

Megértem, ha zavar, egy ideig engem is zavartak ezek az emberek, de meg kell tanulni leszarni őket. Igazából rájöttem arra, hogy az sem izgat senkit, ha én 5-öst kapok, meg az sem, ha XY, kivéve, ha valami nagyon gáz vizsga volt, és az emberek háromnegyede UV-ra ment belőle. Ja, és azt is 2 hét múlva elfelejtik. Én magamnak tanulok, és csak magamnak, így nekem az én elért eredményem számít, és én látom, nekem hol kell fejlődnöm. Persze, van, amikor nálunk is genyóságból bukik az ember lánya... :) Ha valami kamutárgy, akkor pedig simán puskázom én is, de én pl. mint fentebb írtam, mentőzni készülök, ergo a lelkemen szárad, ha valaki miattam exitel a nagyvilágból, mert az egyetemen szétpuskáztam mindent.. Persze, tudom, nem minden szakma játszik életekkel, de én szerintem egy tanár szakon, vagy mérnök szakon ugyanígy lennék, vagy gazdaságin, infon... egyedül a szabad bölcsészetet nem tudom hova tenni, de ha oda mennék, akkor meg már csak azért is tanulnék, mert gondolom, azért megyek oda, mert érdekel, vagy mi.. :D (nincs bajom a bölcsészekkel!!).

Szóval nyugi, tanulj, ne másnak, henm magadnak, és szard le a többieket. Igazságtalan, meg minden, de sajnos ilyen az élet. :/


Kitartást!



22/N

2019. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!