Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veled milyen igazságtalanság...

Veled milyen igazságtalanság történt az egyetemen?

Figyelt kérdés

Sok rémtörténetet hallani az egyetemi szívatásokról, a direkt kicseszésekről, arról, hogy pl. a diák írta meg a tanár doktoriját vagy hogy ZH-kat feldobva osztályoznak, meg hogy direkt megbuktatták a delikvenst, hogy aztán jó drágán ugyanannál a tanárnál vehessen pótórákat és stb.


Ha bánt valami téged is, amiről úgy érzed, hogy igazságtalan volt veled, vagy ami történt, az nagyon nem volt fer, és szíven ütött, akkor itt írd ki magadból!


Az egyetemeken tényleg ennyi a szívatás? DE MIÉRT?!



2018. júl. 24. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Az elte gyogypedagogia szakara jartam es soha semmi :) Lekopoghatom.


A Miskolci Egyetemrol viszont en is hallottam durva sztorikat

2018. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvostudomanyi Egyetemre járok. Az nagyon szíven ütött amikor megszűnt a 100Ft-os tea a büfében, sőt a büfésnénit is leváltották.
2018. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

szintén elte gyp, és a lehúzott szakdolimat utána kiadta a konzulensem...

De említhetném B. tanárnő pszichó javítását is :D

2018. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Miféle durva sztorikat?


Kicsit bővebben!


És mi volt a pszicho-javítás lényege?


Szerintetek mi lehet ezekből a tanulság és miért történnek ilyenek?!

2018. júl. 24. 13:22
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Ezeket többnyire az egyetemre nem illő, vagy kibukott hallgatók, csakaketteskell egyének terjesztik. Nekik soha semmi nem jó, ha nem a kedvének megfelelő a feladatsor, ha nem azt kérdezik, amit ő tud, ha neadjisten mindenből kérdezhetnek, amit tanítanak, akkor már a tanár a szar. Nyilván, mint az élet minden területén, itt is vannak problémák, itt se 100-as minden oktató, és nem igyekeznek az újoncok kedvében járni. Részben pont ez is az egyetem célja: megtanulod, hogy az élet bizony nem egy habos torta, amiért csak a szádat kell kitátani.

Vedd figyelembe azt is, hogy többször hallasz ilyen negatív véleményt, mint pozitívat, mert egy sok ezer fős évfolyamból mindig lesz, aki panaszkodik, ellenben "jaj de örülök hogy ide járhatok" posztok nem igen születnek.

Nekem speciel olyan tapasztalatom van, hogy módosították a tantervünket kontaktóraszám-csökkentés miatt, nem a jobbik irányba. Volt már olyan tárgyam, ahol első javításra a ZH-n és a vizsgán is megbuktam, aztán kiderült, hogy csak hozzá nem értők javították, és végül 4-es lett a jegyem. Vannak nem működő házi beadó portálok, hibás automatikus ellenőrzések, levelekre nem válaszoló oktatók. Ezeket nem szívatásnak nevezném, hanem adminisztrációs/oktatási problémának, ami főleg az alulfinanszírozottság következménye.

Nyilván vannak nehezebb számonkérések, de én tartom, hogy az esetek többségében ez a hallgatón múlik. Nem itt élik ki szexuális vágyaikat a tanárok, nem buktatnak meg fölöslegesen mindenkit kedvük szerint, aki normálisan tanul, az jó jeggyel át fog menni a legnehezebb egyetem legnehezebb tárgyaiból is.

2018. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Btanárnőnél max egy oldal lehetett az Atkinson egy fejezete... szó szt azt írtam le az első és a második alkalommal, az elsőn megvágott, a második meg négyes lett...
2018. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Velem kimondott igazságtalanság nem történt, azon kívül, hogy egyszer megbuktam egy ZH-n amire semmit nem tanultam, de kipuskázni mindent sikerült A-tól Z-ig, viszont a tanár egyáltalán nem javította a dolgozatokat, csak ráírt egy jegyet, így 1-es lett, ami végül is nem igazságtalan, hiszen magamtól tényleg egy szót sem tudtam volna, de így pótZH-zni kényszerültem, ami már 4-es lett. :) Az évfolyamon viszont volt néhány. Egy tanár egyszer elhagyta egy hallgató Zh-ját(ami állítólag jól sikerült), ami után 1 héttel beírta az elégtelent, erre a hallgató írt egy e-mailt, hogy szeretné megtekinteni a kijavított dolgozatot, a tanár mondta, hogy erre nincs lehetőség és inkább írjon Pótzh-t a hallgató, ha nem akar minden évben megbukni az adott tárgyból. :D Ugyanez a tanár erősen xenofób és szexista is volt, előfordult, hogy egy lány "mellbedobással" kapott +5 pontot a dolgozatára, és az arab cserediákok közül is mindenki megbukott. ("remélem ezért nem robbantanak fel" megjegyzéssel..)

Államvizsgán néhány bizottság sorba rakta a tételeket, sőt olyan is előfordult, hogy valaki "véletlenül" visszaejtette a kihúzott tételt és másikat húzott, a bizottság pedig "pont nem vette észre.." Szakdolgozat védésen volt olyan lány aki szó szerint meg sem tudott (mert) szólalni, 4-es lett a védése.. A tanulmányi ösztöndíjról is mindig úgy maradtam le, hogy én voltam az első aki nem kap, a főtárgyaimra mindig jó jegyet szereztem, de a töltelék tárgyakra sokan szimpátiára 5-öst kaptak, így lettek ők ösztöndíjasok, én pedig nem, ami szintén nem esett jól. :D (Itt inkább maga a rendszer rossz szerintem.)

2018. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy öreg mumus prof, csak egy kreditet ért a tárgya, de beugrós szóbeli vizsgát tartott. Ha esett az eső, nem is volt érdemes elmenni vizsgázni, mert mindenkinek hangosan felolvasta a beugróját, kigúnyolta, azt is, ami az ő könyvében volt leírva szó szerint. Ha sütött a nap, az egész csoportot beengedte vizsgázni, és nem is kérdezett a tananyagból, én nekem arról mesélt, milyen tyúkjai voltak otthon. Sosem felejtem el, mikor vártam a vizsgát, és egy 3/3-as csajt elzavart, akit ezzel kicsaptak az egyetemről. Mindig mamuszban mászkált, este 9 körül meg pizsiben láttuk a folyosón. állítólag 20 éve is ilyen volt, 20 év múlva is ott lesz még az öreg :D
2018. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
ME - GTK hallgató vagyok, első évemet teljesítettem, vannak szívatós tanárok, meg olyan hogy "ennyitől még átengedhetett volna" , de a nagy része vallalható.
2018. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazságtalanságnak nem mondanám, inkább csak a jófejség hiányának.

Előre leszögezem, soha nem szivattak egyetemen kifejezetten. Olyan volt, hogy atomnehéz feladatsort raktak össze, kicsavart kérdéseket, vagy olyan kérdést tettek fel, amire az volt a helyes válasz, hogy "értelmezhetetlen".


Igazából csak egy szívfájdalmam van, az az, hogy negyed ponttal bäsztak meg az egyik ráépülős tárgyamon, ami miatt fél évet csúszok... De mondjuk úgy, hogy ha nem lettem volna ennyire minimalista, nem lett volna ez. Szóval nem volt igazságtalan, csak mondjuk oktatóként lehet, hogy behúztam volna még egy negyed pontot valahova, hadd menjen a kölök szóbelire (ez beugrón volt).


Meg volt olyan, hogy megbuktattak, mert nem ünneplőben mentem. De azon már csak röhögtünk. Az a baj, hogy nálunk 2x lehet menni összesen vizsgázni egy vizsgaidőszakban egy tárgyból, szóval nem működik, hogy akárhányszor benézhetsz, másodikra automatikusan buktad a tárgyat. Emiatt ilyennel nem túl kellemes itt szórakozni.


Hogy miért szivatnak, arra sokféleképp tudnék válaszolni...

Egyrészt vannak szakok, ahova mindenkit felvesznek és sokan tényleg nem bírnak azzal a mentalitással, ami kellene oda. Nálunk is volt tárgy, amin nem csak a tudás alapján vágták ki a népet, hanem a precizitást és a gyakorlatiasságot osztályozták. Ergo ha bemagoltad, de nem tudtál vele megfelelően és pontosan dolgozni, ha kaptál egy esetet, viszlát. Ha elcseszted a definíciót és nem értetted, miért buksz meg egy szó miatt, másodszorra sem biztos, hogy átengedtek.

A másik ok az az, hogy sok oktató egyszerűen lusta. Ez nem nálunk volt, szóval lehet, hogy csak urban legend, de van, ahol sorsolják az osztályzatokat. Egyszerűen tök random adnak jegyeket, amiknek az átlaga hihető úgymond, aztán ha bemész megtekintésre, vagy lehúzzák, mert mit fontoskodsz, vagy rendesen kijavítják, mert nem akarnak botrányt, az a kis javítás ott helyben meg végülis belefér.

A harmadik opció az egyszerűen az, hogy annyi (bocsánat) idióta gyökér van, hogy ha oktató lennék, felkötném magam. És sajnos a doktorinak sok helyen feltétele oktatni is x évet. Komolyan, annyi gyökér írkál neked, 60x megkérdezve ugyanazt, nem képesek bejárni, hálátlanok, pofátlanok, ennek tetejében még ostobák, de úgy, hogy közben nagy a pofájuk a semmire, okoskodnak, cseszegetnek stb... Hát szerintem sok ember itt felejt el korrekt lenni. Tudom, ez a rendesek rovására is megy, de sok szaktársammal én is úgy voltam (néha magammal is), hogy aki ekkora gyökér és ennyire egy lusta tetű, az ebben a szakmában véletlen se dolgozzon, mert rosszul leszek tőle, ha egy ilyen szarnak oklevele lesz arról, amiről fingja sincs rendesen (vagy lelke hozzá -segítő szakmáknál főleg).

A negyedik meg a pénz, sajnos. Van, amikor megéri elkaszálni pár embert plusz 1-2 félévért, plusz vizsgafelvételi díjért, ilyesmiért. Ha egy 300 ezerbe kerülő szakon 10 diák csúszik fél évet, az már 3 millió forint az államtól... Khm.

2018. júl. 25. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!