Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Manapság az egekben vannak az állami ponthatárok. Tapasztalataim szerint,akik bejutnak, 80-90%-ban külön tanárokkal, nyelvtanfolyamokkal, különböző drága felkészítő órákkal sikerül összeszedniük a pontot,hogy utána ingyen tanulhassanak. A magyar felsőoktatásban miért nem nézik az anyagi hátteret,amikor valaki államira jelentkezik?

Nagyon igazságtalannak tartom,hogy sokak azért csúsznak le, mert akik megtehetik,hogy iskolán kívül is képezzék magukat tanárokkal, bejutnak. Nektek mi a véleményetek, szerintetek is jobb lenne,ha az állami helyeket nem tölthetné be anyagi háttértől függetlenül akárki?

Persze, én is ismerek olyan tehetséges diákot,aki magától bejutott, sok hasonló lehet, de általában azt látom,hogy akiknek lenne pénzük fizetni az önköltségest, ők pályáznak az államira.

Ti mit gondoltok?



2019. dec. 26. 14:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy létezik ez amit leírtál, de most ezzel pont ellentmondtál magadnak, ugyanis ez azt jelenti, hogy még a 10% "rászorulóból"sem mindenki rászoruló.
2020. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Helyesebben csak engem erősítettél meg abban, hogy főleg olyanok járnak államilag támogatott képzésre, akik amúgy ki tudnák fizetni a tandíjat is.
2020. jan. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
55%

"Én is járok tanárokhoz,de ez nem jelenti hogy a szüleim tudják állni a félév/300k tandíj árát amellett,hogy fizetik a lakást (min.80k) és még a kaját is."

El vagytok ti billenve nagyon.

Már miért ne tudnák a szüleid fizetni a 300.000-ret a félévért, mikor albiban élsz? Én koliban lakom 24.000-ért (és még ettől is lenne olcsóbb). Na akkor számold már ki, hogy te melyik rétegbe tartozol? Segítek. Ugyanabba, amiről a kérdező is ír.

2020. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13: Ismerek olyat, aki azért él albiban harmadmagával, mert nem vették fel kollégiumba. Pedig nem gazdagok. Tény, nem is mélyszegénységben él.

De egyik szülő minimálbéres, a másik kap kb 200 ezret havonta. És két gyerek van. És ez már nem volt elég neki a kollégiumba bejutáshoz.

Így a srác albiban, és suli mellett diákmelózik.

2020. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért a gazdag és a mélyszegénységben élő között van néhány fokozat még.

Nekem is mindkét gyerekem kollégiumban lakott, lakik, semmiképpen nem tudtunk volna fizetni albérletet még úgy sem, ha 3-an laktak volna 1 lakásban. Így ha mi ilyen helyzetbe kerülünk, hogy nem veszik fel őket, akkor ugrott volna az egyetem, vagy jön a diákhitel, mert a fiamnak is szinte estig órája van, én biztosan nem akarnám, hogy még mellette munkát vállaljon, már csak azért sem,mert akkor nem tudja azokat az eredményeit hozni, amit így hoz.

2020. jan. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én még nem tartok ott,de nekem ez a véleményem hogy aki nem tud államira bekerülni az mondhatni feleslegesen jár oda.
2020. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!