Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így most akkor mennyi plusz...

Így most akkor mennyi plusz pontra számíthatok? Hogy számoljak?

Figyelt kérdés

Már van egy gyenge érettségim, de emeltem nincs. A szak ahova megyek két tárgyat kér: történelem és magyar. Tehát minimum az egyikből emeltet kell tennem, hogy bejussak, de azt terveztem, hogy megcsinálom mindkettőből az emeltet, ez eddig +100 pontot jelentett(tudtommal), azonban olvastam a napokban olyasmit, hogy 2020-tól már nem fog pont járni az emeltért, ha azt a szak kéri. Most akkor mihez kezdjek? Tegyek 3-4 emeltet? Kettőt amit elfogad a szak+egyet-kettőt amivel teljesítem ezt az ostoba törtvényt? Jelenleg 250 pontom lenne, 330-ra van szükségem, hogy bejussak.

Csak értelmes válaszokat kérek!


2019. dec. 27. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

250 pont?

Ez alig több, mint a megszerezhető minimum.

Ha mindenből csak 4-es érettségi jegyed lenne, a 300 pont már azzal megvan. Plusz a nyelvvizsga és szinte már el is érzed a 330-at.

2019. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom a felvi.hu pontszámító kalkulátorát.

Ha a szakra magyar és történelem a 2 szükséges tárgy, akkor mindkettő emeltért jár a plusz 50-50 pont, feltéve, ha az emelt érettségid eléri a 45%-ot.

Tanács: az egyikből csinálnék emeltet, a másikból egy jó közepet, plusz letennék legalább egy nyelvvizsgát, a diplomához úgyis kell.

A magyar és a töri is olyan, hogy elég nagy a különbség a közép és az emelt között, mármint, hogy az emelt sokkal nehezebb.

Érdemes lenne megnézned a tavalyi, tavalyelőtti emelt- és középszintű feladatsorokat, követelményeket.

2019. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kedves első válaszolónak vannak tévedései. a bejutáshoz szükséges minimum pontszám 280, tehát a 250 annál sokkal kevesebb.

A 4-es érettségi jelenthet 60%-os közepet és 47%-os emeltet, ezekkel számolva még egy középfokú nyelvvizsgával sincs meg a 330 pont.


Kérdező, még annyit tudnod kell, hogy az iskolai tanulmányi pontjaid, amit az 5 tárgy érettségi eredményéből számolnak, nem változik a javító érettségi vizsgákkal.


Ha megírod a konkrét szakot, többet tudok segíteni.

2019. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok szàzezreket ràverni erre, ezért 2 emelttel meg akarom úszni, egyébként is szerettem mindkét tárgyat és a középszint is viszonylag jól sikerült mindkettőből. Fel tudnék rájuk nagyon jól készülni. Nyelvvizsgàm lesz, mert az egyetem kéri, arra jelenleg is tanulok minden nap.

Egyébként NKE-RTK-ra szeretnék jelentkezni vám és pénzügyőrnek.

2019. dec. 27. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit olvastál össze, de nem is kapnál plusz pontot a 3. és 4. emeltért. Elég egyértelmű: a magyar és a töri lehez az ún. felvételi tárgyad, jár érte a plusz 50 pont, ha 45% felett teljesítesz. De ha lesz nyelvvizsgád, akkor nem biztos, hogy érdemes a 2. tárgyat is emelt szinten teljesítened, hiszen a pluszpontok maximuma 100, az első emelt 50, a nyelvvizsga 28, a 2. emeltért már csak plusz 22 pontot kapnál, ami nem sok. Lehet, jobban jársz az egy emelt egy közép kombinációval
2019. dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 27. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Először is, a szakon komoly fizikai, és pszichikai felvételi van. Ott a jelentkezők fele kipotyog. Ha ott elvértzel, lehet 400 pontod id, hiába.


2. Ezt olvastad? A nyelvvizsga kötelező.

"A jelentkezés feltétele az Európai Unióban hivatalos nyelvek egyikéből vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvből államilag elismert, B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű okirat."

2019. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves hetes, jelenleg is edzem és még fogok is 2 évet az alapkikèpzèsre, egyébként is sportolok. :) És igen, fentebb írtam, hogy tudok róla, hogy előírás a nyelvvizsga és készülök rá, már hamarosan meg is van.
2019. dec. 27. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!