Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem pár dolgot...

Tudnátok nekem pár dolgot írni a DE-ről?

Figyelt kérdés
Ősztől leszek csak egyetemista és totál homály minden. Nagyon nem vagyok otthon ebben a témában, szóval jó lenne, ha valakivel tudnék erről beszélni. A debreceni egyetem érdekel főleg, azon belül is a bölcsész kar.
2019. dec. 30. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Melyik szak? A Debreceni Egyetem jó. A BTK viszont egyik egyetemen sem javasolt. Ez van sajna. Ettől függetlenül mesélni tudok az egyetemről, ha elmondod, hogy pontosan hol a homály. :)
2019. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából már a papíroknál homály van. Gondolom rengeteg irat kell ahhoz, hogy felvételizni tudjak.

Muszáj minden órára bejárni, vagy nem nagy baj, ha néha lógok? Kb hány órát kell ülni az egyetemeken? Akkor is kell valamit fizetnem, ha pl valami ösztöndíjat/pályázatot nyertem?

2019. dec. 30. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:

A felvételi minden egyetemre ugyanúgy zajlik. Felvi.hu-n van tájékoztató, idei.


A többi kérdésedre nagyon szakfüggő a válasz. Elvileg előadásokra nem lenne kötelező bejárni, de sok egyetem sok szaka bevezette a katalógust, ahol 2-3 hiányzás engedett meg, ugyanúgy mint gyakorlatoknál. A gyakorlatokra alap, hogy minden egyetem minden szakán kötelező és csak bizonyos számú hiányzás engedhető meg.

Az órarend megint attól függ, milyen szakra mész. Tapasztalat, hogy kisebb szakokon előre elkészített órarended van, máshol viszont tudsz válagotni magad mert több lehetőség van meghírdetve. Amúgy az egyetem kari honlapján elérhető minden szak órarendje.

2019. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!