Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy az érettségi 5...

Az igaz, hogy az érettségi 5 év után elévül?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy egyetemet. 2011-ben letettem angol és spanyol nyelvből érettségit. 2012-ben megcsináltam a kötelező tantárgyakból (matek, magyar, történelem, biológia, kémia). 2013-ban újra csináltam a biológia-kémiát. Ezekkel az eredményekkel most is tudok pályázni egy másik (fizetős) egyetemi szakra, vagy újra kell érettségiznem?

2019. dec. 31. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Sosem évül el.
2019. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem évül el. Mivel van diplomád emelt érettségire sincs szükséged azon egyetemek esetében , amelyek diploma alapján is számítanak pontot, kivétel pld. ELTE, Corvinus. Ugyanakkor ha mesterképzésre akarsz jelentkezni ott feltétel értelemszerűn a diploma, ezért az érettségi már nem bír jelentőséggel.
2019. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem igaz.
2019. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem évül el. 2001-ben érettségiztem, 2017-ben kezdtem az egyetemet, ezzel az érettségivel.

Az okozhat viszont problémát, ha csak középszintűt tettél mindenből, ugyanis most már majdnem mindenhová kell legalább egy emelt szintű érettségi.

Emiatt lehet, hogy valamiből újra kell érettségizned.

2019. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van emeltem spanyolból, biológiából és kémiából, a többi pedig elég magas eredménnyel sikerült, tehát ha nem évül el, akkor fizetős szakra sok helyre el kell, hogy fogadják. Nyilván kell mellette dolgozni, de cserébe nem kell még egy hallgatói szerződést aláírni. :D
2019. dec. 31. 10:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Hamis az állítás
2020. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És szerinted ha valaki munkahelyet vált 23 éves kora felett, akkor újraérettségizik, máskülönben csak betanított munkára vehetnék fel?

Az érettségi nem évül el, mint ahogy a diploma és a szakmai végzettség sem.

2020. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!