Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME vagy DE mérnökinfo?...

BME vagy DE mérnökinfo? Részletek lent

Figyelt kérdés

Infos szakgimiben vagyok most OKJ-n,emelt infom 96% a közép matek 91% lett(fizikábol olyam középszinten vagyok).Utána olvastam szinte mindenhol és tudom hogy elvileg a BME a jobb de Pestre nem akarok tulságosan menni csak ha nagyon muszáj.

A kérdés,megéri felmenni Pestre?Van annyi különbség a két egyetem között?



2019. dec. 31. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem erdemes. Alapvetoen info teruleten ugy sem a diploma a leggontosabb, hanem a tudasod.
2019. dec. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha debreceni vagy akkor sokkal egyszerűbb az egyetemista élet ha szüleidnél lakhatsz. Plusz Budapesten koliba kellene menned. Ha szükséged van a privát szférára akkor marad az albérlet de az viszont horribilis árakon van csak.

Persze a BME jobb mint a DE, viszont kényelmi szempontok alapján otthon a megszokott nyugodt környezetben hatékonyabban lehet tanulni. Az eladható tudást pedig úgy is magadnak kell megszerezni, az egyetem csak alapokat ad hogy el tudj indulni.

2019. dec. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mindkét helyen albérletet kellene kivennem.Csak Debrecen sokkal szimpatikusabb mint Budapest

Bme mellett meg az szol hogy 400 a ponthatár és a versenyeken is mindehol BME-s diákok vannak benne a top3-ban

2020. jan. 1. 00:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben viszont szakmai szempontból a BME jobban megéri. De végső soron minden rajtad múlik mit hozol ki a képzésből!

Ha az alapokat elsajátítod és szorgalmasan tanulod azokat a területeket extrában ami érdekel akkor minden adott egy jó karrierhez. Ebben az esetben ha több szabadidőt hagy az egyetem az még jó is, tehát DE.

Viszont ha gondolkodsz kutatásban is akkor mindenképpen BME. Ott több a pénz és lehetőség.

2020. jan. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, de Bp.-re érdemesebb lenne menni, mert ott rengeteg munkalehetőség van. Mire végzel addigra meg lenne annyi ismerettséged amennyivel könnyebben el tudnál helyezkedni. (szerintem)
2020. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen,lehetne ez is egy indok de Debrecen is tele van ilyen lehetőségekkel ha jol tudom
2020. jan. 1. 18:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Bp-n nyilván jobb lesz.
2020. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindegy melyik diplomát szerezed meg.


A város kell eldöntened, hogy hol alakrsz tanulni.


Őszintén, szerintem jobb és nehezebb is a BME még bennem is megvan a kicsit elfogult "BME a legdurvább hely, ahova meghalni járnak az emebrek" szemlélet itt tanulóként, de ahogy hallom nagyon nem számít honnan szerezed a diplomát.

2020. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Híres műszaki egyetem lévén komolyabban veszik a fizikát a BME-n mint például Debrecenben?Meg van eltérés az anyag között amit vesznek a két helyen vagy csak a diákok és a tanárok milyensége különbözik?
2020. jan. 2. 16:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is meghalni jöttem ide, de sajnos még mindig élek😭😭😭

Viccet félretéve, én is féltem a várostól mert és a BME-től is, de már nem választanék mást. Nekem óriási plusz pont a sok lehetőség. És egy szerintem általában figyelmen kívül hagyott nagy előnye a tömeges képzésnek a VIK-en (aminek persze hátrányai is lehetnek), hogy nagyon gyors az információáramlás, sokat tudunk egymásnak segíteni, jól szervezettek az egyetemen a hivatalos intézkedések, a tömeg erejéből fakadóan az esetleges rossz tanárokra is könnyebb nyomást gyakorolni. Debrecenről nem sokat hallottam, de más vidéki egyetemeken ilyen szempontból számomra szörnyű állapotok uralkodnak.

2020. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!