Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már több helyen olvastam,...

Már több helyen olvastam, többen mondták is, hogy a Debreceni Egyetem feltűnően és szokatlanul gazdag. Miben nyilvánul meg az a gazdagság?

Figyelt kérdés
Mennyit érez ebből a hallgató? Miben nyilvánul meg kézzelfoghatóan ez a gazdagság? Igaz, hogy ezt a rengeteg külföldi diáknak köszönhető? Vagy annyira jó a vezetés?

2020. jan. 1. 21:39
 1/6 anonim válasza:
49%
Agrárról tudok nyilatkozni és azt kell mondanom, hogy messze sokkal jobbak a körülmények, mint amit más városban tanuló ismerősök mesélnek/mutatnak. :) Főleg az új épületekben eléggé modern felszerelések találhatóak meg, folyamatos tisztaság és gyakoriak a beruházások is.
2020. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Fideszes a polgármester
2020. jan. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez jutott eszembe.

Csak hogy eddig pl. Pécs is, Miskolc is Fideszes város volt. Mindkét egyetem jó és szép, csak azt egyikre sem lehet mondani, hogy lerí róluk a gazdagság.

Én a debreceniről is csak olvastam, csak annyira egyöntetűen írják hogy "szokatlanul gazdag", hogy próbálok valami magyarázatot találni. Lehet hogy az egyetem vezetése olyan "zseniális"? (a külföldiek csak részlegesen adnak magyarázatot, mert pl. Pécsett is igen sok a külföldi diák, mégsem az a híre hogy eszméletlenül gazdag) Köszönöm az eddigi normális válaszokat!

2020. jan. 2. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát van pénze, de azt nem szabad elfelejteni, hogy fenntart 2 kórházat teljesen (Klinikai Központ, Kenézy Egyetemi Kórház). (Például gumikesztyűt nem kapunk orvostanhallgatóként a gyakorlatokra :DD)


De vannak beruházások folyamatosan, épülnek/felújítanak épületeket, rengeteg labor és tudományos projekt műkődik világszínvonalon.

2020. jan. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, kedves 4-es ezt hallom én is: saját sportcsarnok, jégcsarnok, teniszcsarnok stb. stb.

48 milliós Steinway zongora, márkás hangszerk a zeneművészetin, Airbus A-320-as szimulátor a pilótaképzésen, különböző kihelyezett karok a fél országban, új karok akkreditálása, kutatás, fejlesztés - minden, mi szem szájnak ingere... ezt olvasom mindenfelé.

Én nem hiszem, hogy ez a rengeteg külföldi diáknak köszönhető, kell még valami más is ezen felül olyan, ami nem politika...

De mi lehet az? Régen ott végzett diákok támogatják a hajdani egyetemüket? A város ad ingyen területeket és egyebeket? A miskolci miért nem ilyen gazdag?

2020. jan. 5. 10:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy a többi is legalább ilyen gazdag, csak a debreceninek jobb a marketingje?
2020. jan. 5. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!