Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan találjam meg azt az...

Hogyan találjam meg azt az irányt amiben jóvagyok és érdekel és tudom hasznosítani a jövőben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most vagyok 11-es gimiben, es fogalmam sincs hogy mit akarok. Nagyon keves dologban vagyok jo, ami viszont erdekelne abban egyaltalan nem vagyok jo es tudom hogy nem fog menni. Most biologia szakon vagyok, de rajottem hogy egyaltalan nem szeretem. Felvettem iden a foldrajz faktot amit szeretek, viszont egyaltalan nem megy tehat leadom. Ezeken kivul semmi nem erdekel es nem tudom most mit tegyek. Ti hogyan talaltatok meg a nektek megfelelo egyetemet/szakiranyt? Tudtok olyan oldalt mondani ahova minden szak le van irva hogy melyik tantarggyal mit lehet kezdeni?

2020. jan. 5. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem találtam meg. Tippeltem és mentem egy random helyre és nem volt jó, 2 év után otthagytam. Neked azt javaslom, amit magamnak is mondanék így utólag: ne jelentkezz sehova, amíg nem tudod biztosan, hogy mit is akarsz. Csak idő és lehetőségpocsékolás, az állami félévekről nem is beszélve. Menj el dolgozni, utazz vagy nézz kisebb 1-2 éves tanfolyamokat és ismerkedj a lehetséges szakmákkal, hivatásokkal. Nem lehet mindent a padból megfejteni, tapasztalni kell.


Ami biztosan kelleni fog, nem időpocsékolás és addig is hasznos, míg kitalálod mit akarsz, az a nyelvtanulás és informatikai alapok. Ezekkel foglalkozz és ismerd meg magad jobban!

2020. jan. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
esetleg valami szakma nem érdekelne?
2020. jan. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!