Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy évet jártam egy bizonyo...

Ha egy évet jártam egy bizonyos szakra, majd következő évben szeretnék felvételizni egy másikra, ahol tudnám hasznosítani a megszerzett krediteket, tárgyakat, akkor vissza kell fizetni az államnak a tandíjat?

Figyelt kérdés
Jártam egy évet biomérnök szakra, oda muszájból mentem és most egy másik egyetem kertészmérnök szakára vettek fel, ahova már valóban szeretnék menni. Van átfedés a tárgyakban, de nem tudom, hogy a két félévem tandíját vissza kell-e fizetnem, mivel nem jutottam diplomához a képzésben, és több vezető azt mondta, ilyenkor a képzés díját vissza kell fizetni. Előre is köszönöm!

2016. aug. 31. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha 1 éven belül elkezdesz másik szakot, akkor nem kell visszafizetni semmit. a féléveid adottak, mindegy, hogy hol töltöd el.


Másrészt próbáld meg elfogadtatni a tárgyaidat és annyival beljebb leszel.

2016. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Remélem, igen, mert olyan nincs, hogy "Jártam egy évet biomérnök szakra, oda muszájból mentem".
2016. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Másik szakon vagyok, de ma volt a beiratkozás és nekünk is azt mondták, hogy aki egy év után otthagyja annak nem kell fizetnie.
2016. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!