Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újrajelentkezés lehetséges,...

Újrajelentkezés lehetséges, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

A képzésem alapképzés, az ideje 7 félév. Nekem 14 félév után lesz még 2 db tárgyam, egy bizonyos tanárnál. Ebben az esetben mik a lehetőségeim? Úgy tudom, hogy egy képzés a képzési idő kétszereséig végezhető, utána elbocsájtás jön.

A kérdéseim:

- Jól tudom, hogy elbocsájtás jön? Befolyásolja a dolgot, hogy átmentem levelezőre? (Gondolom nem, mert nem szakváltás, hanem tagozatváltás történt. A neptunban pedig gondolom adminisztratív okok miatt van csak külön írva a jogviszony kezdete külön és nem kezdődik újra a félévek számlálása elölről.)

- Egyből újrajelentkezhetek? A képzésem államilag támogatottként kezdtem, mivel nem végeztem el a képzést, ezért gondolom vissza kéne fizetnem. Ezt ledolgozással szeretném. Ilyenkor várnom kell, amíg visszafizetem itthoni munkaviszonnyal vagy mi lesz?

- Ha újrajelentkezem, akkor egyből szakosodhatok és akkreditálhatom az összes eddigi tárgyam?


2020. jan. 7. 08:09
 1/2 anonim válasza:

Én csak a bme-ről tudok nyilatkozni, máshol lehetnek eltérések.


Neptunban a képzés adatai közt van olyan, hogy várható befejezés. Addig kell befejezni. Ha új jogviszony keletkezett, akkor ez kitolódhatott.


Ha addig nem végzel, akkor elbocsátás jön. Ez ellen lehet fellebbezni, de már előtte is le lehet adni kérvényt a képzési idő hosszabbítására. Méltányossági alapon elfogadhatják, de az is számíthat, hogy a hiányzó tárgyakat egyszerre meg lehet-e csinálni.


Újrajelentkezés esetén a tárgyakat egyből elfogadtathatod, de figyelj a határidőkre. Nekem mire elfogadták a tárgyaim, már nem volt szakirányválasztási időszak, de kézzel rá tudtak tenni.


Valószínűleg van az egyetemeden/karodon oktatási ügyekért felelős hallgatói képviselő és tanulmányi hivatal, akik ismerik az egyetem szabályait és segítenek, ha kérdésed van.

2020. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszod! :)


Várható befejezésnél 2022 szerepel, szóval ha ez az eset érvényes, akkor igazából minden rendben. Azt hittem, hogy a tagozatváltással nem kezdődik újra a dolog.


TO-sokhoz szívesen mennék, de általában nincsenek képben a dolgokkal, szóval előtte azért próbálok felkészülni rájuk. Így már legalább ezzel a neptunos évszámmal tudok valamivel kezdeni.

2020. jan. 7. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!