Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt történelem érettségi...

Emelt történelem érettségi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Emeltezni szeretnék, már megy a tanulás is gőzerővel.

Tudom hogy sok az anyag amit tudnom kell, de maga az érettségin hogy nyilvánul ez meg?

Tényleg olyan nehéz mint aminek mondják?



2020. jan. 7. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Én anno pár éve semmit sem tanultam rá. Plusz érettségin még be is pánikoltam, mert pánikbeteg voltam akkoriban. Mégis jobbat írtam, szakközepes létemre, mint az elit gimnáziumi diákok.


Utólag már belátom, hogy felesleges túlparázni az érettségit, sima ügy, még egy emelt is. Annyit is ér. De erre majd te is rájössz.

2020. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor én emelt töriztem (2017) sokkal könnyebb volt az emelt töri írásbeli feladatsor, mint az a középszintű.
2020. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én közepeztem meg emelteztem is belőle. Az emelt nyilván nehezebb mint a közép, de nem vészes, ha eleget foglalkozol vele, és megcsinálod az előző évek feladatsorait!

+ az esszéket gyakorold, mindig ellenőriztesd le egy tanárral, de biztosan jársz faktra. :)

Sok sikert kívánok!

2020. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jan. 8. 16:19
 5/5 anonim válasza:

Nem sok. Egy hét alatt be lehet vágni.

Ami sokaknak nehézséget szokott jelenteni, az a forráshasználat és az esszéírás gyakorlata. Ezt azért félévvel előtte érdemes elkezdeni gyakorolni tanárral.

Nekem volt külön faktos tanárom, akivel az érettségi félévében már csak ezt csináltuk. A rendes közepes tanár pedig még az anyaggal haladt tovább akkor is. Pedig inkább a lexikális rész, amit otthon is meglehet tanulni, önállóan.

2020. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!