Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek középszintű...

Hogyan készüljek középszintű történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és mivel nem fő tárgyam a töri eddig csak minimumot tanultam meg, amit a tanár elvárt. A szóbelitől kevésbé tartok hisz ott előre kiadott tételek lesznek. (bár hozzáteszem ezzel kapcsolatban sem vagyok nyugodt, mivel a tanárom nagyon szigorú)

Viszont az írásbeli (ami "többet ér" mint a szóbeli) vizsgán bármit kérdezhetnek a 4 év anyagából. Egy esszét például nagyon nehéz megírni ha valaki nem jártas a történelemben, gondjai akadnak a tömérdek információ, évszám stb memorizálásával...


Nagyon fontos, hogy jól sikerüljön az érettségim ezért kérem a segítdégeteket, ha valaki hasonló cipőven jár /járt és van pár perce hálás lennék ha leírá a tapasztalatát.



2019. dec. 25. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Idén fogok érettségizni, és a tanárunk folyamatos ismétlő dolgozatokat írat velünk, úgy hogy órán semmit nem ismétlünk. Szóval fogjuk magunkat, és itthon elolvassuk újra a régi tankönyveket. oktatas.hu-n fenn vannak a témakörök; kb azokat kérdezhetik esszékben. Ezen kívül minden témához van egy adattár, ahol felsorolják az évszámokat, neveket és fogalmakat amiket kérdezhetnek. Ha pedig átolvasgattál egy-két témát, próbálj feladatokat megoldani régebbi érettségikből. Őszintén szólva nincs nagyon mit tenned, le kell ülni és tanulni.


Ezen kívül ajánlom, hogy miután elolvastál egy témát, nézz meg róla egy videót, így talán nem lesz olyan unalmas. A zanza tv nagyon jó, órán is ezt használjuk.


[link]

2019. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Én emelt törire felkészültem úgy, hogy gyakorlatilag nem is tanultam, és erős lett.


Nagyon túlparázzátok ti ezt a középszintet :D

2019. dec. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es ez inkább affinitás kérdése, emelt történelem annyiba könnyebb, ahogy tapasztaltam, hogy kevésbé kérnek ki információt, inkább az adott kor ismerete és abból azokhóz tartozó dolgok megadása az ami meghatározó, a középszint inkább magolással csinálható meg, nem kell értened a dolgok lényegét, de emiatt jobban megkövetelik a dolgokat. Bár emelten gyakrabban kérnek ki olyan dolgokat amik nincsenek benne a tankönyvekbe, így aki nem szokott olvasgatni ezekről az könnyen bukhat ezen 20 pontot is akár.
2019. dec. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!