Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez még államilag támogatott...

Ez még államilag támogatott félév?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az első félév után úgy döntöttem, hogy egyetemet váltok, másik szak érdekel. Viszont már csak ugye a szeptemberi képzésre tudok jelentkezni, de addig marad egy félévem lyukasan.. Sok tárgyat nem tudok majd felvenni ráépülés miatt, így ha maradnék, akkor ősszel egy az egybe sorolnának fizetősre. Tehát tulajdonképpen felesleges bejárnom a tavaszi félévre, de beszeretnék. Az a kérdésem, ha újrafelvételivel jelentkezem a másik szakra (tehát felvi.hu) akkor újraindul a támogatott félév számítás, vagy akkor már 2 félév minuszban vagyok? Mert valahol azt írták, hogy csak átvételnél nem indul újra, és újrafelvételinél megint 12 félévem van. Akkor hogy van ez? Mert ennek függvényében döntenék. Két teljesen más szak/egyetem, ezért csakis újrafelvételivel mennék.

2020. jan. 8. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Összességében (én úgy tudom) hogyha az első félév után passziválsz, akkor azt a félévet elnézik, nem kell kifizetni. Összességében 12 félévet van "ingyen" tehát abból kell levonogatni. Újrafelvételi után sem indul újra.
2020. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de valamikor pedig újraindul, azt hiszem az eduline-on olvastam, csak pont azt a cikket nem találom Xd. Valahogy csak ki lehet ezt játszani. Egyébként az új képzésem 4 éves lenne. A jelenlegi 3 és fél.
2020. jan. 8. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem indul újra.
2020. jan. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az államilag támogatott félévek száma 12 az orvosin 14. HA egybe belekezdtél és nem passziválsz határidőn belül vagy nem merült fel igazolható ok pld. betegség akkor az a félév már levonódik a 12 felhasználható félévből.


Tehát a te eseteben ha beiratkozol a tavaszi félévre,akkor 2 félévet fogsz elhasználni a 12-ből. Ha kiiratkozol akkor csak 1 félév, viszont akkor nem lesz hallgatói jogviszonyod. Ha passzívra mész akkor megmarad a hallgatói jogviszony, viszont diákigazolványra nem leszel jogosult.



Az állami ösztöndíj fizetése szempontjából pedig azt kell figyelembe venni, hogy ha 1 félévet (jog, orvosi 2) veszel igénybe akkor nem keletkezik visszafizetési/ledolgozási kötelezettség. Ha több félévet tanulsz állami finanszírozásban akkor már van visszafizetési kötelezettség. Azonban ez esetben is ha pld. 2 félév után máshová felvesznek akkor természetesen nem kell fizetned, amennyiben befejezed a képzést.


Amikor végeztél akkor az azt követő 20 évben kell Magyarországon a képzési időnek megfelelő ideig munkaviszonyt vagy vállalkozási stb. jogviszonyt fenntartani.


Ami még fontos,hogy a féléveket egy törvénymódosítás okán elsősorban már ledolgozni kell (lehet méltányosságból mentességet is kérni, meg ugye vannak egyéb okok nőknél 3 gyerek) és ha ezek nem teljesülnek akkor kell fizetni, de ebben az esetben is lehet kérni könnyítést.

2020. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Huhh! Így már értem, köszönöm szépen! :) Akkor szerintem inkább nem passzíváltatok. A diák jól jön, és addig is bejárok valamilyen választható tárgyakra, jobb mint itthon ülni. (tudom lehet dolgozni, de az azért nem fogja kitelíteni az életem egy fél évig). Meg még megpróbálok 1-2 vizsgát hátha sikerül és akkor ráépülőset is felvehetek. most -2 félév már mindegy, úgyis 8 féléves az új szakom, lesz még rá 10. Ha csúszok addigra már úgyis felvesznek részmunkaidőben.
2020. jan. 8. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor az a javaslatom, hogy ha van lehetőséged olyan szabadon választott tárgyakat felvenni, amelyet be tudsz számítani az új szakodra akkor azokat vedd fel. Illetve a nyelvtanulás is jó alternatíva erre a félévre ha már nem mész passzív félévre.
2020. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontosan így gondoltam én is! Tuti van olyan, ami hasznos, ha nem is lehet beszámítani, de valami nagyon hasonlókat felveszek, és szakmai nyelvet.
2020. jan. 8. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3,5 év nekem 1050 nap munkát jelent egyébként, csak hogy kb. tudd.
2020. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!