Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem jártam táncművészeti...

Ha nem jártam táncművészeti szakközépiskolába vagy szakgimibe akkor még bekerülhetek a Magyar Táncművészeti Egyetemre?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és egy gimnáziumba járok nyelvi szakra és majd érettségi után a táncművészeti egyetemre szeretnék járni táncos ésnpróbavezető szakra modern társastánc szakirányon. 6 éve táncolok latin és standard táncokat egy egyesületben és sokszor szoktam tanítani is. Megnéztem az egyetem felvételikövetelményeit ahol azt írták hogy azok jelentkezhetnek a szakra akik szakgimnáziumban/szakközépiskolába táncos végzettséget szereztek és azok akik ezeknek megfelelő tudással rendelkeznek.

Szerintetek gimiből felvennének táncművészeti egyetemre? Előre is köszönöm a válaszokat❤️



2020. jan. 10. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem honlapján ez szerepel: szakgimnáziumban (szakközépiskolában ) a modern társastánc formanyelvét megtanulta, táncos végzettséget szerzett, vagy

ezeknek megfelelő tudással rendelkezik


Ott szerepel a vagy szó. Ha megfelelő tudással rendelkezel, akkor nincs probléma. Az alkalmassági és gyakorlati vizsga úgyis eldönti.

2020. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
80%

Persze hogy bekerülhetsz, ahogy a honlapon is írják hogy szakközép, VAGY ennek megfelelő tudással rendelkezel.

Ehhez viszont egy jó tanács: Minnél előbb kezdj el balett alapokat elsajátítani. Ugyanis ilyen fajta előképzettség nélkül nem fognak felvenni. Ismered a francia kifejezéseket? Forgás, ugrás, hajlékonyság milyen? Nem azt mondom hogy kész táncosokat várnak, de hatalmas a túljelenzkezés, és nyilván azt veszik fel aki előrébb tart.

2020. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!