Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az okat, hogy a magyar...

Cro-minyon kérdése:

Mi az okat, hogy a magyar iskolák, főleg az egyetemek egyoldalú liberális ideológiával nyomják tele a diákok/hallgatók fejét?

Figyelt kérdés
Nekem mindig ez volt a tapasztalatom, a 90-es évek elejétől.

#liberális ideológia #nemzetietlen hozzáállás
2020. jan. 11. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan?
2020. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy az ilyen begyöpösödött fejű turbómagyaroknak minden “liberális” amit nem a Nagy Nemzetvezető ajánl.
2020. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem tömik senki fejét...

De egyébként azért mert a liberálisok általában értelmiségiek.

2020. jan. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
A 90-es évek régen volt. Nem igaz.
2020. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Mikor jártál egyetemre? A 90es években vagy most?
2020. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Tehát jól értem a kérdezőt, hogy a "magyar iskolák" alatt egybefüggően érti az:


>Általános iskolákat

>Középiskolákat (azok minden fajtájával)

>Egyetemeket-főiskolákat


Ha tényleg így érti, akkor én is csak azt szeretném kérdezni, hogy: Konkrétum?


Egy általános, vagy középiskolában pl mi számít "liberális ideológiának".

A legtöbb szekularizált iskola szerintem teljesen ideológia mentes.

Leadják a kerettantervet, kész.

Egyébként is, számoljuk már össze hány tantárgy van amiből lehet "ideológiákat" tanítani.

1 töri

2 magyar

3 ez iskolafüggő, de mostmár eléggé elterjedt az "etika", meg "polgári ismeretek" című valami.


Nem hinném hogy bárki is "ideológiai" tartalmat ad át egy fizika, kémia, matematika órán.


Egyetemekről meg úgy általánosságban beszélni, hogy "Az egyetemeken" egyszerűen hülyeség.

Egy jogi, vagy történész szakot akarunk összehasonlítani egy vegyész vagy mérnök szakkal?


Almát a villanykörtével?


Azért kíváncsi lennék ennyi gógyival milyen szakot lehetett a 90-es években elvégezni.

Vagy a "tapasztalásod" az hogy azóta hébe-hóba azt hallod az egyetemistákról hogy libernyákok, közben a legközelebbi kapcsolatod az egyetemmel az volt hogy elmentél a homlokzata előtt?

2020. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Arróül az apróságról ne is beszéljünk, hogy már több végzős vagy már végzett ismerősömtől hallom vissza, hogy a töri vagy magyar tanáruk rendre széljobber volt középiskolában.


Visszaemlékezve nekem is egy erősen jobbos tanárnőm volt általánosban, csak akkor ezt még nem tudatosítottam, nem tűnt fel.

Huszadik századi törinél többet sztorizott mindenféle magyar falvakról a két világháború közti időből, mint a komplett világháborúkról, és a hidegháborúról összesen...

Még jó hogy központi felvételiben ezzel nem volt baj.


Szóval ha valahol ideológiai túlkapás van egy iskolában, az nagyobb százalékban szokott jobboldali lenni mint baloldali.


Pláne az egyházi iskolákban, ahol hittanon olyan blőd, néha egyenesen sértő dolgokat tudnak mondani a meszes agyú tanárok, hogy egy jóérzésű szülőnek kinyílik a láncfűrész a zsebében.

2020. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A 90-es évek elején általános iskolába jártam, 2010-ben szereztem egyetemi diplomát, 2008-ban fősikolait. A társadalomtudományi képzéseken a felsőoktatásban biztosan durván aktuálpolitizálás zajlott akkor is és most is, mindig ugyanabban az irányban. Mert, ha még minden idpszakban az aktuáilis kormányt támadták volna, akkor érthető. De nem, mindig a jobboldalt.
2020. jan. 12. 14:01
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy az általános iskolai és gimis tanáraim zöme is erősen balos volt. Köztik a kémia, vagy éppen a biológia tanárom is.
2020. jan. 12. 14:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát azért a 2005-2010 közti jobboldalról tudjuk hogy mi volt...


Amúgy egyértelmű, hogy TE pont belefutottál ilyen esetekbe, és ebből szűrsz le általános érvényű igazságot.


Mellesleg, egy kémia tanárnál ez hogy jutott a diákok tudtára, hogy milyen pártállású?

Elsütött egy Vona gáboros aktuálpolitikás viccet 10. osztályban óra végén, vagy mi?

2020. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!