Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítás az egyetemi...

Pontszámítás az egyetemi felvételin? (Semmelweis)

Figyelt kérdés

Szóval ez egy két részből álló kérdés lenne.


1.

Tudom, hogy 2 fajta pontszámítási rendszer van. Az egyik az, hogy csak az érettségit nézik, a másik az, hogy a tanulmányi eredményeket és az érettségit.

Én a Semmelweis Általános orvosi karára szeretnék menni, és az lenne a kérdésem, hogy milyen többletpontokat kaphatok. Majd jövőre szeretném letenni a felső fokú nyelvvizsgát, ami azthiszem 40 pont, de ha az előző évet nézzük, és az érettségim is TELJESEN hibátlan lenne, még így is 2 pont kellene ahhoz, hogy felvegyenek. Se hátrányos helyzetű nem vagyok, gyerekem sincs, semmi.


2.

AZ orvosin mennyire előny a laptop?


Ugye sok a rajz, és laptopon nem nagyon lehet rajzolni, így nem tudom, hogy előny-e, vagy hátrány.


Bocsánat az esetleges helyesírási hibákért.



2020. jan. 12. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az orvosira 2db emelt érettségi szülséges azokból megkapod a 100 pluszpontot. A nyelvvizsgáért már nem jár semmi.

Ha hibátlan lenne az érettségid,akkor így maximális pontod lenne.

2020. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1 jól mondja.


Hogy érted, hogy előny a laptop? Mindenkinek van. Mindenkinek kell. 2-3 ember jegyzetel rajta, de a többség papírra ír, az egyszerűbb. Beadandókat kell írni, előadásokat letölteni, tehát szükséges lesz rá. Ha nem akarsz füzetbe jegyzetelni, akkor az ipadet ajánlom. Én nem használom, de nagyon hasznosnak tűnik.

2020. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ipadet én is javaslom. Tudsz rajtq jegyzetelni is, de ami a leghasznosabb, az az, hogy sok könyvet, vagy akár atlaszt is rá lehet tölteni, vagyis nem kell rájuk pénzt kiadni. Ráadásul hasznos appok is vannak, pl. anatómiához, amiben úgy forgatod a testet/csontot, ahogy akarod, vagy olyan izmot, ereket nézel meg rajta, amiket csak akarsz.
2020. jan. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Két emelt érettségi a követelmény biológia kémia( fizika ) így megkapod a +100 pontot a számodra kedvezőbbet veszik figyelembe a két számítási mód közül ! Figyelj arra, hogy a ,hogy a középszintű érettségik is jól sikerüljenek én 83-83 % emelt biológiával kémiával nem jutottam be az állatorvosira mert csak 77 % volt a középszintűek átlaga már 80-nál bőven bent lettem volna !!
2020. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Aki duplázással nem jut be, az meg is édemli. Mekkora csalás már az, hogy valaki azért kerül be orvosira mert jó lett a töri meg a magyar érettségije. Ez azokkal kicseszés akik jobban tudják a 2 érettségi tárgyat mint ők, csak a többiből nem voltak olyan jók.

Elég gáz hogy két 80% fölötti érettségivel nem lehet bejutni orvosira azért, mert vannak olyanok akiket a 95%-os középszintűek juttatnak be, holott a biosz érettségijük meg csak éppen súrolta az 5-öst. Az ilyeneket nem kellene felvenni.

2020. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem juthat be senki orvosira középszintű érettségikkel,csakis a biosz és a fizika vagy kémia érettségik számítanak amik emelték kellenek hogy legyenek!
2020. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én értem mire gondol az 5-ös ! A közepek átlaga 95 % a két kötelező emelt meg csak 70 % és bent vannak !!!
2020. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
#5 annyira nem értek egyet veled, hogy el sem kezdem magyarázni, mert nem fognád fel ezzel az intelligencia szinttel 👌🏻
2020. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
#5 ja, valószínűleg abból lesz jó orvos, aki ki tudja számolni a kristályvizes példákat meg tudja, hogy mi az a biocönózis.
2020. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 6-os nem értette meg. Aki kijavított, annak köszönöm. Akik meg nem értenek egyet, azktól kíváncsi vagyok, hogy milyen indokot tudnak felhozni.

De egyébként ez a kettős mérce minden szakra igaz, nem csak az orvosira, de oda főleg.

2020. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!