Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítás az egyetemi...

Pontszámítás az egyetemi felvételin? (Semmelweis)

Figyelt kérdés

Szóval ez egy két részből álló kérdés lenne.


1.

Tudom, hogy 2 fajta pontszámítási rendszer van. Az egyik az, hogy csak az érettségit nézik, a másik az, hogy a tanulmányi eredményeket és az érettségit.

Én a Semmelweis Általános orvosi karára szeretnék menni, és az lenne a kérdésem, hogy milyen többletpontokat kaphatok. Majd jövőre szeretném letenni a felső fokú nyelvvizsgát, ami azthiszem 40 pont, de ha az előző évet nézzük, és az érettségim is TELJESEN hibátlan lenne, még így is 2 pont kellene ahhoz, hogy felvegyenek. Se hátrányos helyzetű nem vagyok, gyerekem sincs, semmi.


2.

AZ orvosin mennyire előny a laptop?


Ugye sok a rajz, és laptopon nem nagyon lehet rajzolni, így nem tudom, hogy előny-e, vagy hátrány.


Bocsánat az esetleges helyesírási hibákért.



2020. jan. 12. 23:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézdd, én nem duplázással kerültem be. Jelenleg ötödéves vagyok, 4.9 az átlagom, tdk-zom, a tanárjaim visszajelzéséből ítélve a gyakorlatokon is ügyes vagyok, hamarosan orvos leszek. Most akkor szerinted én jobb ha be se kerültem volna? Ez alapján nem lehet beskatulyázni senkit. A kémia és a biosz töredéke se fog kelleni, mire eljutsz oda, hogy gyógyítasz. Az alapokhoz kell, amit egyetem első félévében tanítanak mindenkinek jóval magasabb szinten ráadásul, mint az érettségi, pont az esetleges tudáskülöbségek kiküszöbölésére.

Itt az indokod, nagyokos.

2020. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!