Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van- e így esélyem? (Többi...

Van- e így esélyem? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzős vagyok, szóval most vagyok pályaválasztás előtt. Már kilencedikes koromban kitaláltam, hogy jogra szeretnék menni, mindig is érdekelt/érdekel a történelem és ez a terület. A gimiben végig jó tanuló voltam, meg volt a 4,5-ös átlagom, viszont kitűnő sose. Lehet, hogy többet kellett tanulnom néha a sikerért, viszont kitartó voltam/vagyok.

A gondok igazából így fél éve kezdődtek, amikor is elkezdtem elbizonytalanodni a tudásomban, képességeimben (mindig kevés volt az önbizalmam) hiszen tudom milyen nehéz és megterhelő ez a pálya.

Nyilván hallottam, hogy az egyetemen milyen feszített tempóban kell sok anyagot megtanulni, viszont próbáltam pozitívan gondolkodni és azzal nyugtatni magam, hogy szorgalmas vagyok és úgy lehetséges.

Most februárban be kell adnom a jelentkezésem, szóval a felvin töltöm a napjaimat. Így megtudtam, hogy 2020-ban 350 pontra vitték le a minimum ponthatárt az osztatlan jogász képzésre. A problémám ezzel az, hogy igaz örülnöm kéne, viszont tudom hogy ezelőtti években bőven magasabbak voltak a pontok államilag támogatotton. (440-460)

Egyszerűen nem tudok megnyugodni, mivel tudom, hogy én ennyi pontot nem tudnék szerezni, hiába tanultam eddig is sokat. Attól még, hogy a pontokat leviszik a suli nem lesz könnyebb, ugyanolyan nehéz és én ezzel tisztában is vagyok.

Ez csak még jobban elbizonytalanított, hiszen tudom, hogy az ezelőtti években, milyen nehéz volt bekerülni és sokan megcsinálták, miközben itt vagyok én, aki annyi pontot össze se tud gyűjetni.

Szóval a kérdésem a következő: Van esélyem így a jogi egyetemen? Hiszen könnyebb bekerülni, viszont félek, hogy nem bírnám, mert annyira meg nem vagyok okos mint a felsőbb évesek. Vagy az igazi odaadás és szorgalom a lényeg?


Hálás lennék, ha kapnék pár választ olyanoktól, akiknek van rendes tapasztalata és esetleg jogot tanulnak/tanultak.


Elnézést, ha hosszúra sikeredett a kérdés, viszont tényleg csak próbáltam leírni a gondolataimat.. Köszönöm ha legalább a végére jutottál!


18/L



2020. jan. 14. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni de az hogy levitték a minimum ponthatárt semmit nem jelent. Ez csak azt jelenti hogy minimum ennyinek kell lennie az egyetemeken. Minden mást a jelentkezők alakítanak. Mivel a jog egy felkapott szak 450 körüli pontokkal (államin) ez nem hiszem hogy bárhova is változni fog. Ha csak nem lesz brutálisan nehez az érettségi és mindenki el nem rontja aki oda akar menni.

A ponthatárt az a személy fogja adni akit utoljára vettek fel arra a szakra pl 500 jelentkezőt vehetnek fel az 500-nak 452 pontja van akkor ez a ponthatár.

Igen nehez az első 2 év mindenütt szóró ilyenkor a társaság fele általában lemorzsolódik csúszik elmegy. A római jog brutális de ezen kivul nagyon sok minden más is mindig ezt emelik ki, de sajnos minden evben van legalabb 1-2 tárgy amibe ha 110% is adsz bele nem fog olyan jól sikerülni.

Mi számít ? Szerintem az idegrendszer, hogy el tudd viselni a stresszt agyban ott tudj lenni. Tanulhat a jucika mindent meg es az élete is lehet a jog ha leblokkol vagy összeroppan a teher alatt (ez minden szakra igaz). Pont idén tapasztaltam hogy rengeteget készültem egy tárgyra és csak 2 lett minden témát kidolgoztam beleadtam amit tudtam mindenhez tudtam valamit hozzáfűzni és ennyit ért. Ehhez kell egy bizonyos idegzet, de egyébként meg rengeteg pluszt tud adni ha valami jól sikerül es persze az is ha jó környezetbe kerülsz barátok megosztani az anyag feldolgozását egymásnak panaszkodni.

Én úgy gondolom próbáld meg ha nem sikerül akkor sem lesz benned az hogy basszus mi lett volna ha..továbbá a költségesen mindig alacsonyabb a ponthatár.

Sok sikert :)

2020. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg érdekel a jog és szorgalmasnak tartod magad, akkor mindenképp próbáld meg. Minden szakon lesz olyan, ami nehezebben fog menni vagy amit kevésbé szeretsz, ezt nem tudod elkerülni sajnos.

A töri egy magolós tantárgy, a jogon is hasonlók vannak, szóval szerintem nem lesz gondod vele:)

A ponthatárról meg csak annyit, hogy tényleg nincs rá garancia, hogy sokkal alacsonyabb lesz, mint az előző években. Viszont ha ezt szeretnéd tanulni, akkor mindenképpen írd be, a legrosszabb ami történhet az az, hogy nem vesznek fel, de legalább megpróbáltad:)

2020. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!