Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan van esélyem bejutni a...

Hogyan van esélyem bejutni a Corvinus egyetemre gazdaságinformatikusnak?

Figyelt kérdés
Igaz még csak elsős gimis vagyok, de már elkezdtem gondolkodni azon, hogy esetleg a BCE-re megyek továbbtanulni. Hogyan van esélyem bejutni? Hogyan lehet pontokat szerezni? Mennyi pont kell ahhoz, hogy Corvinus ösztöndíjjal tanulhassak? És tudom, hogy nem ide tartozik, de valaki esetleg le tudná írni, nagyjából mennyibe kerül egy félév?

2020. jan. 6. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

felvi.hu -n keresgélve találhatsz mindenféle információt, elmúlt évi ponthatárokat, felvettek számát, és hogy mennyibe kerül.


A Corvinus ösztöndíj, ha minden igaz, olyan lesz, mint az állami, azaz ha eléred az állami ponthatárt, akkor költségtérítéses lesz a szak, azonban minden évben el kell érni egy bizonyos átlagot, illetve kreditet, hogy megtarthasd ezt.


Az érettségi pontokból 500-at lehet maximum szerezni.

Minden szakon vannak felvételi tárgyak, jelen esetben gazdinfóra kötelező a matek, választható a fizika és az informatika.


Az első 100 pont az utolsó 2 éves év végi jegyeidből jöhet össze (magyar, matek, töri, angol, egy természettudomány az utolsó 2 tanult évben)


A második 100 pont az 5 db érettségid átlaga lesz: ez a matek, nyelv, töri, magyar és egy szabadon választott.


Ezek után kell választanod 2 felvételi tárgyat - jelen esetben a matek kötelező, ezen kívül vagy infóból vagy fizikából érettségizel. Ebből a kettőből, amit választasz, érdemes megfontolni az emelt szintet is.

Ez a 2 érettségid adhat max 100-100 pontot. (pl, ha a matekérettségid 86%, akkor az 86 pont a 100-ból)


Az utolsó 100 pont a többletpont. Egy emelt érettségiért 50, kettőért 100 jár. B2 nyelvvizsgáért 28; C1 nyelvvizsgáért 40 pont jár; de összesen max 100 lehet.

Megjegyzés: csak a felvételi tárgyakból számít az emeltért a plusz pont. Azaz, ha te magyarból emeltezel, azért nem kaphatsz 50 többletpontot.


Ha jól látom, tavaly 405 pont volt az állami ponthatár bce gazdinfóra.

2020. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az ösztöndíj hány százalékát fedezi egy félév költségeinek?
2020. jan. 7. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a tandíjat teljes mértékben
2020. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!