Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-tól hogy fog változni az...

2020-tól hogy fog változni az OKJ-s rendszer?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánnanézni,de sehol sem találtam világos útmutatót.

Annyit tudok,hogy a legtöbb képzést iskolarendszer keretein belül lehet tanulni nappali, vagy esti képzésen.

Esti képzésen van felső korhatár?

Pl. ha én fodrásznak szeretnék tanulni,de elmúltam 25 éves,akkor mennyi idő,mire kitanulom a szakmát?



2020. jan. 14. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt az oldalt, itt mindenféle tájékoztató és szakmakereső felület is van: [link]


A GYIK-jükben ezt írják az OKJ-ről:


4. Az Országos képzési jegyzékkel (OKJ) kapcsolatos változásokról

4.a.

Meddig jelentkezhetek még a régi OKJ szerint induló képzésekre?


A felnőttképzést folytató intézmények iskolarendszeren kívül oktatható szakképesítésre, részszakképesítésre, szakképesítés-ráépülésre, valamint a felnőttképzési törvény szerinti képzésre 2020. december 31-ig indíthatnak képzéseket, amelyeknek szakmai vizsgáját legkésőbb 2022. december 31-ig be kell fejezni.

4.b.

Hol találhatom meg, hogy bizonyos szakmákhoz milyen végzettség szükséges és hogyan lesz a jövőben megszerezhető?


A jelenleg folyó képzések kimeneti követelményeit és képzési idejét jelenleg a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) honlapján található Szakmai és vizsgakövetelmények tartalmazzák. A Szakmai és vizsgakövetelmények rendszere is átalakul, az új képzési és kimeneti követelmények 2020 tavaszától lesznek elérhetőek, amelyeket a szakképzésért felelős miniszter tesz közzé közleményben.


( [link] gyik#az-orszagos-kepzesi-jegyzekkel-okj-kapcsolatos-valtozasokrol)

2020. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!