Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány jogi karán mennyire...

Pázmány jogi karán mennyire kell tartani attól, hogy úgymond "politikailag átitatott" az egyetem? Van ennek bármi befolyásoló hatása?

Figyelt kérdés

2020. jan. 14. 13:59
 1/5 sobo8 ***** válasza:
20%

Sajnos a fidesz mindenben a saját nézőpontjait akarja ráerőltetni, ez alól a jogtudomány sem kivétel.

Sajnos orbán viktor mindenhatónak képzeli magát, jogokban felsőbbrendűnek tetszeleg.

2020. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég nagy butaság első válaszoló. Az egyetemen inkabb a katolikus gondolkodásmód a feltűnő, de tanára válogatja igazából. Na már most Orban Viktorral annyi a kapcsolat e téren, hogy elvileg keresztenydemokraciat epit. Csak h ez a "kapcsolat"ott bukik meg h a 90 es evekben mikor a fidesz ko liberalis part volt a pazmany ugyanilyen volt.
2020. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus az egyetem, magától értetődően ne várj genderkurzust vagy neoliberális társadalomelméletet... A keresztény humanizmus jellemzi sztem az oktatást. Én 2 éve vagyok itt de nem találkoztam semmiféle politikai megnyilvánulással, hiszen híre menne és fegyelmit kaphatna az oktató a politizálásért. Már csak az a kérdés, bevállalod-e a keresztény nézetet vagy inkább elmész a liberálisabb eltére (és feleslegesen szívsz..)
2020. jan. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jogi karra járok, hanem a BTK-re (ráadásul politikatudomány szakra), de soha nem hallottam semmiféle Fideszt támogató megnyilvánulást egyik tanártól sem, a szaktársaim közül sem tudok olyat, aki nyíltan Fideszes lenne. Az itt tanító oktatók pedig nagyrészt ugyanazok akik az ELTEn meg a többi egyetemen is tanítanak, a hallgatók / tanárok túlnyomó többsége nem azért jött ide, mert ez vallásos vagy erősen jobboldai egyetem lenne...gondolom máshol ugyanilyen a légkör.


Egyébként egyet értek azzal amit az előző mondott, rengeteget leet hallani arról, hogy az ELTE-n, főleg a jogi karon nagyon nagy a szívatás, szerintem a Pázmányon általánosságban nem jellemző, legalábbis az én oktatóim túlnyomó része teljesen normális, nem arra törekszik, hogy kifogós kérdéseket tegyel fel, megbuktasson, stb.

2020. máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ritka. Ha felmerül, leginkább szabadon választható tárgyak esetében fordul elő (tehát kis létszámú, max. 25 fős gyakorlatokon).Előadásokon nem tapasztaltam.

(Régen voltak Fidelitasos hallgatók az egyetemen, de szerintem mostanra kezd kikopni.)

2020. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!