Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanuljak? Fontos egy diploma.

Mit tanuljak? Fontos egy diploma.

Figyelt kérdés

4 éve érettségiztem. Nem voltam rossz tanuló (igaz, kinő sem, de ez hanyagság miatt), de műveltnek meg jó eszűnek ismertek. Ez szerintem is így van.


Azonban mikor először felmerült bennem a továbbtanulás gondolata, 11-ben (!), már akkor sem tudtam erre mit mondani. Nézegettem a szakokat, egyik (akkor még) értelmezhetetlenebb volt mint a másik, semelyik sem fogott meg. Így lekerült a továbbtanulás az asztalról. De jó érettségim van, és van emeltem is.


Gondoltam, dolgozok KICSIT, és majd jövőre... na, azóta eltelt ennyi év, és még jobban nincs fogalmam az egészről.

Sodort az árak keményen mióta leérettségiztem, és egyre jobban érzem a diploma hiányát, egyáltalán nem találtam meg a helyem. Sőt, sokszor vagyok munkanélküli.


Mit tanuljak? Nyelvek nem az erősségem. Amiben jó voltam, az az irodalom, történelem, amit érteni kell.

Párszor már mondták nekem, hogy ezt a kérdést úgy tegyem fel, hogy mi az amit szívesen dolgoznék. Noss, erre sem tudom a választ. :(


Egy biztos: gyár nem. Gazdasági, nyelvi szakok meg totálisan távol állnak tőlem. Pedig ezek érik meg..


Nem akarok munkanélküli lenni. :(



2020. jan. 14. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha fogalmad sincs arról, mit szeretnél csinálni, úgy nincs értelme egyetemre menni, mert kb.vaktában lövöldöznél. Lehet találni a neten ilyen pályaválasztási teszteket, vannak egész jók is. Ugyan én tudom mit akarok, de kíváncsiságból kitöltöttem, (személyiségjegyek alapján kalkulál), és azt adta ki, amit tanulni szeretnék :)
2020. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Abból indulok ki, hogy 24 vagyok. Elkésettnek érzem magam.


Kitöltöttem már pár ilyet, amit mondasz.

Elsőnek tanárszak jött ki, utána bölcsészet.


Ezekkel ugyanúgy munkanélküli maradok. Tanárnak meg még jobban elkéstem.

2020. jan. 14. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Itt van a probléma! NEM TÚL KÉSŐ! Ezt felejtsd el! Vagy ha igy gondolod, akkor ne nyavajogj!

Változtatni sose késő. Nem gondolkodtál el jogász képzésen? Van valami hobbid? Miért nem tanulsz szakmát?

Amúgy, nem tudom, hogy az "amit érteni kell" az a töri magyar párosra vonatkozott e vagy sem, de ha igen, akkor ki szeretnélek javitani. Azt csak magolni kell. Érteni a matematikát és a kémiát kell.

Miből emelteztél?

2020. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

"Amiben jó voltam, az az irodalom, történelem, amit érteni kell."

Ezeket nem kell érteni... Magolni kell tudni csak. Ezek szerint mégsem vagy olyan okos.

2020. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az összes létező tantárgynak az lenne eredetileg a célja, hogy gondolkodtasson, érteni kelljen az összefüggéseket és logikai kapcsolatokat, és ne csak be kelljen magolni. Az irodalom és történelem kapcsán is. Az csak az oktatási rendszer hibája (és csődje), hogy ez nem így van, hogy csak évszámokat meg neveket kell megtanulni. Ezeket a tárgyakat ezért utálják meg nagyon sokan, és így valóban nem is lehet felkelteni az érdeklődést, mint tudomány iránt.


Na de a lényeg, ahogy olvastam a kérdéseket, szépen egyenként húztam ki mindent, amit ajánlani akartam, olyannyira, hogy végül semmi sem maradt. Az irodalom+töri lévén nyilván a bölcsészettudományi szakok jönnek szóba elsősorban, de azt kizártad. Esetleg még valami jogi pálya, nem feltétlenül jogász, ami szóba jöhet, vagy valamilyen társadalomtudományi szak.

2020. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg, miből emelteztél? Csak azért, mert ha olyan szakot választanál, ahol nem fogadják el az adott tantárgyat, akkor érettségizned is kell.

Tüzetesen nézz utána a szakoknak, nézz meg mintatanterveket az egyetemek honlapján, hogy lásd milyen tantárgyak vannak. Humán beállítottsággal a jog sem rossz, humán szakos tanár (semmiről nem vagy még lemaradva), néprajz. Ennyi jut most eszembe, de ettől milliószor színesebb a paletta.

2020. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Amikor én szakot választottam, akkor szépen fogtam a felvi tájékoztató könyvet, és tüzetesen végigolvastam az ÖSSZES szak leírását. Kigyűjtöttem belőle mindent ami tetszik, azt is, amiről tudtam, hogy nem reális, az előnyével, hátrányával együtt, azt szem előtt tartva, hogy azt szeretném-e dolgozni, ami azzal leszek. Majd pedig elkezdtem szűkíteni a tágabb előnyökkel/hátrányokkal. Nekem bevált, esetleg ezt próbáld meg te is.
2020. jan. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De jó érettségim van, és van emeltem is."


Ez pontosan mit jelent?


Miből hogy sikerült?


Milyen tantárgy(ak)bók van emelted?


Nyelvvizsga?


Bármi egyéb ami plusz pontot adna?


Szerintem ezeket írd le, mert akkor sokkal reálisabban tudna akárki tanácsot adni, hogy mi lenne lehetséges neked. Az eredményeid alapján mihez van érzéked vagy egyátalán milyen szakra lenne meg a pontot.

2020. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!