Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pécsi Tudományegyetemre...

A Pécsi Tudományegyetemre elfogadják a BME rajz alkalmassági vizsgáját építészmérnöki karra?

Figyelt kérdés
Ha igen, elég a BME felkészítőjén szerzett tudás a pécsi vizsga letételére?

2020. jan. 15. 18:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Ha nem*

Így értelmes, elírtam.

2020. jan. 15. 18:46
 2/4 LBogi válasza:

Szia! Ugyan nem építészmérnökként, hanem terméktervező mérnökként vagyok ott hallgató, de általában más műszaki egyetemen el szokták a BME-s alkalmasságit fogadni, szerintem itt is így van. Érdemes utánakérdezni emailben, mindig válaszolnak.

Az viszont biztos, hogy a két vizsga eléggé hasonlít, szóval a BME-s felkészítő bőven elég a pécsihez.

2020. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!☺️
2020. jan. 16. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:

A tudást elfogadják, de a rajz alkalmasságit fix, hogy nem fogadják el. Én jelentkeztem a Széchenyi István Egyetemre, a Műszaki Egyetemre és a Szent István Egyetem építészmérnöki karára.

A pécsiekkel nem vagyok tisztában, hogy ott milyen az alkalmassági, de ez a 3 egyetem nagyon különböző alkalmasságit állít össze és összehasonlítani sem érdemes őket. Ha 3 különböző egyetemet jelölsz meg, akkor 3 alkalmasságira kell elmenned valamikor május vége fele.

Sok sikert a rajz alkalmasságihoz!😊

2020. febr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!