Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi esti tagozaton...

Érettségi esti tagozaton mitől ennyire könnyű?

Figyelt kérdés

9 év utàn visszaültem az iskolapadba érettségizni. 3 osztàlyosba jàrok jelenleg a 9-10 évfolyamot csinàljuk. Az iskola egy vallàsi felekezethezthez tartozik. Negyed éves vizsgàk vannak, most a héten is volt minden tantàrgyból viszont én sajàt magam mondom, hogy amit lefeleltem kb (2 perc) alatt, az egy normàlis nappali tagozaton nem ütné meg a kettes szintet. Vizsgàk előtti héten az íràsbelinél megkapjuk a "gyakorló" feladatsort hazàra- majd a vizsgára 100% ban ugyan az a feladat.


Nem lehordani szeretném az iskolàt, örülök neki, hogy ennyire könnyű, egyszerű. De nem értem hogy 12-ben ilyen nulla követelménnyel, hogy tudunk majd leérettségizni, hiszen az érettségi központi - ugyan az mindenkinek, de ez a felkészítés a többi osztálytàrsam szerint is egyenlő a nullàval.



Csak egy példa mi volt irodalombol:

Homéroszi eposzokat huztam, 1-1 tő mondatban elmondtam miröl szól az Iliàsz, Odüsszeia, 6 db eposzi kelléket elmondtam- az egész felelés kb 2 perc volt es ötöst kaptam. Létezik olyan, hogy ez kamu iskola? Elvileg hàtrànyos helyzetü felnőttek felzàrkóztatàsàra talàltàk ki ezt az iskolàt- de érettségit ad.


2020. jan. 17. 06:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy te értél el arra a szintre, hogy komolyan veszed és könnyebben megy.
2020. jan. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tény, komolyan veszem. De màs is mondja. Olyan aki semmit nem tanul 4- est kapott
2020. jan. 17. 07:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket munka mellett csináljak az emberek és általában csak a papír kell, örülnek a kettes erettseginek is.

Míg egy nappalis gimnáziumi osztály 90%-a menni akar tobabbtanulni és kb ez az egyetlen dolga egész évben,hogy tanuljon.

Mások az elvarasok mindket oldalon

Ha fontos, hogy jó érettségid legyen, akkor készülj pluszban, oldd a feladatokat stb.

Sajnos nem veszik olyan komolyan valóban. Abban igazad van, hogy mivel központi érettségi, nem éri meg...

2020. jan. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kettessel átrugdosnak mindenkit, aki egyáltalán bejár az órákra. De ha most leülsz, és kitöltöd akármelyik korábbi érettségi sort, látni fogod, hogy simán át fogsz menni. A 2-es akkor is megvan, ha tudsz írni-olvasni és meg a négy alapművelet matekból.
2020. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szóval, akkor ez esti tagozaton "normàlis " jelenseg". Szo szerint csak papír meg toll kell. Komoly mert bilogia, torténelem, irodalombol feltöltenek kozos csoportba gyakorlókat, majd vizsgàn kotta u.az a feladat. Nekem azert volt fura, mert bàr annó gyerekként elkezdtem a gimit, 10 ben abba hagytam, àtmentem szakmunkàs tagozatra, de azt tudom hogy gimiben keményen hajtottàk, gyorsan minden óràn uj anyag, részleteiben. Visszaterve pl Homéroszi eposzokra.. ott a verselésektöl kezdve, müelemzésig, cselekmény részletesen.. Itt meg csak neztem mikor 2 perc utan azt mondta a tanàr hogy tokeletes ötös. Igaz a hír h aki bejàr azt àtrugdossàk
2020. jan. 17. 10:27
 6/6 anonim válasza:
100%
Melyik iskola? :) Azért kérdezem, mert bár nem vagyok buta, de magántanulóként gimnáziumban teljesen más kérdséek vannak vizsgán, mint amelyeket feltüntet az iskolai honlap. Ha így haladok, nem lesz meg az érettségim.
2020. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!